Оцінка стану екологічної системи басейну річки Інгул
Нині екологія стала теоретичною основою та науковою базою для розробки питань охорони природи й раціонального використання її ресурсів, визначення стратегії й тактики гармонізації взаємин людського суспільства та довкілля. Екологія стала одною з головних міждисциплінарних наук. В умовах, коли антропогенні зміни торкнулися практично всіх екосистем земної кулі, атмосфери й навіть найближчого до планети космічного простору, найважливішим завданням стало глобальне потепління, вдосконалення природокористування, обов’язкове екологічне обґрунтування всіх видів господарської діяльності, виконання силами міжнародного співтовариства глобальних заходів з охорони біосфери планети в ім’я її населення. У вирішенні цих проблем головна роль належить екології.
Найважливішим завданням сучасної загальної екології є вивчення основних законів взаємовідносин організмів усіх рівнів організації між собою й природним середовищем.
Вперше термін «екологія» запропонував у 1866р. німецький дослідник природи Е. Геккель, однак формування екології, як науки почалося у ХХ ст. й триває досі. Специфіка сучасної екології полягає в тому що вона із суто біологічної науки перетворилася на цілий цикл знань, увібравши в себе розділи географії, фізики, соціології, економіки й навіть теології.
На думку інших учених, екологія - це соціально природнича наука; її однаково можна віднести і до біологічної і її слід розглянути як цілком самостійну науку, що набула фундаментальності й глобальності. Сучасна екологія - це одна з головних наук про взаємовідносини живої і неживої природи, нова філософія людства, що перебуває в стадії формування. Це наука про середовище нашого проживання, його живі і неживі компоненти, що формує умови життя та розвитку всіх екосистем.
Погіршення стану більшості екосистем біосфери, істотне зменшення біопродуктивності, катастрофічне виснаження ґрунтів і мінеральних ресурсів, небачена забрудненість поверхні Землі й атмосфери, гідросфери. Саме необхідність задоволення дедалі більших потреб людського суспільства призвело до гігантського розширення масштабів господарської діяльності. Тому основним завданням екології та її досліджень це вирішити такі проблеми в нашому довкіллі: народонаселення, парникового ефекту, повної утилізації відходів промисловості, екологічного «чистого» транспорту, демілітаризації і біосфери планети, ресурсозбереження, екологічно «чистої» енергетики та збереження гідросфери.
Тому, об’єктом нашої курсової роботи є басейн річки Інгул;
Предметом - оцінка стану екологічної системи басейну річки Інгул.
- Загальні відомості про басейн річки
- Фізико-географічні умови розташування басейну річки Тартак
- Характеристика абіотичних компонентів екосистеми басейну річки Інгул
- Гідрологічні фактори
- Едафічні фактори
- Характеристика тваринного світу басейну річки
- Екологічна структура популяцій
- Дослідження вертикальної структури біоценозу
- Характеристика біоценотичних зв'язків
- Оцінка впливу стаціонарних джерел забруднення на атмосферне повітря басейну річки
Цікаві статті з розділу
Аналіз виробничих відходів підприємств Луганської області
Все те, що проводиться, здобувається і споживається, рано чи пізно
перетворюється на відходи. Відходи, що все утворюються, ділять на відходи
виробництва і споживання, які можуть знаходитися ...
Розробка проекту збалансованого природокористування на території Миколаївської області
Людське
суспільство впливає на навколишнє середовище головним чином у процесі
виробничої діяльності.
Основною
сферою і формою взаємодії виробництва і навколишнього середовища є природок ...
Глобальні катастрофи, як прояв соціогеоекологічної кризи
Вчення про біосферу останнім часом займає ключові
позиції в еволюційному вченні, оскільки природний відбір є головним
направляючим еволюційним фактором, що включає пристосування організмів д ...