Загальна характеристика об'єкту досліджень
Для піддувки туші застосовують очищений на масляних фільтрах, стисле повітря тиском 0,3-0,4 Мпа (3-4 кгс/см2), яке подається від центральної системи, або індивідуальною компресорною установкою через пневмопістолет, приєднаний до повітряного трубопроводу шлангом високого тиску. На вихідному каналі пістолета замість розпилювача знаходиться порожниста голка з нержавіючої сталі (довжина голки 120-200мм) зовнішній діаметр 6-8мм, внутрішній - 4-5 мм, кінець голки зрізаний під гострим кутом і заточений.
Для подачі стислого повітря порожнисту голку вводять під шкуру, не зачіпаючи підшкіряного шару жирової і м'язової тканин, на наступних ділянках тушу з дотриманням встановленої тривалості:
- одну з надбрівних дуг в напрямі від одного ока до іншому - 5с;
- в області мечевидного хряща грудини уздовж білої лінії живота - 4-5с; -скакальні суглоби задніх кінцівок з внутрішньої сторони уздовж малих гомілкових кісток - по 2с. в кожен;
- у підстави хвоста з внутрішньої сторони його вдовж хрящової кістки - 2с. 1.4\2. Зйомка шкури з голови і відділення голови. Перед зніманням шкури з
голови відрізують вуха (у підстави) і направляють їх на обробку в субпродуктивний цех (відділення), а потім ножем розрізають шкуру на голові по наступних лініях:
- окільцьовують один з рогів і розрізають шкуру в напрямку до іншого рогу по потиличному гребеню (з боку атланта);
- окільцьовують другий ріг і розрізають шкуру по лінії, проходячої через око до ніздрів;
- роблять кільцевий розріз шкури навколо ніздрів і губ на відстанні 2-3 см від них;
- розрізають шкуру посередині шиї вниз від розрізу, зробленого раніше для обезкровлення тварини, до кільцевого розрізу навколо ніздрів і губ. Розріз шкури на шиї повинен проходити по її середині по прямій лінії без зигзагів.
Після остаточного висновку ветеринарної служби про придатність туші і органів на харчові цілі голови направляють на обробку в субпродуктовий цех, заздалегідь відокремивши від них роги, які передають в цех (відділення) кормових і технічних продуктів.
1.4.3. Пересадка туш на шлях «забеловки». При пересадці з шляху знекровлення на шлях «забеловки» туші підвішують на крюки за ахилові сухожилля задніх ніг. Ахилові сухожилля розкривають, розрізаючи ножем шкуру посередині зовнішньої сторони кожної із задніх кінцівок через суглоби на 20-30 см вниз і вгору від них і відокремлюючи шкуру на 3-4 см по обидві сторони від розрізів. Розрізають тканини між ахиловими сухожиллями і великими гомілковими кістками (біля скакальних суглобів) і в отвори вставляють крюки, що знаходяться на шляху «забеловки». Туші по похилій ділянці підвісного шляху направляють на шлях «забеловки», розтягуючи при цьому їх задні кінцівки за допомогою спеціальних пристроїв. З ніг знімають путові ланцюги, що звільнилися, і повертають їх до місця підйому туші на шлях обезкровлення.
.4.4. Обпалка шкури із задніх ніг і відділення ніг. На ділянці «забеловки» туші із задніх ніг знімають шкуру і послідовно відокремлюють правий і лівий путові суглоби і цівки. Для цього по черзі натискають рукою на кожен з путових суглобів задніх ніг вниз і ножем перерізують в поперечному напрямі, шкуру і сухожилля між путовими кістками за додатковими копитцями так, щоб путові суглоби залишилися висіти на шкурі передньою стороною ніг. Потім розрізають шкуру, посередині кожної ноги із заднього боку, починаючи від путового суглоба до розрізу, зробленого при оголенні ахілових сухожиль. Взявшись рукою за путовий суглоб, ривком вниз зривають шкуру з цівки і суглоба до ахілових сухожиль і ножем відокремлюють від шкури путовий суглоб. По черзі натискаючи рукою вниз на кожну з цівок і розрізаючи сухожилля суглобів між кістками, відокремлюють цівки.
Цікаві статті з розділу
Проектування безвідходного виробництва з використанням біоконверсійних технологій утилізації відходів тваринництва
Біотехнологія
– напрямок сучасної науки і техніки, головним завданням якого є використання
біологічних процесів, систем і організмів в різних галузях людської діяльності
(сільське господарс ...
Засоби метрології в екологічній стандартизації
Екологія
як комплексна наука оперує інформацією, яку можна одержати тільки шляхом
вимірювань. Вони дають змогу отримати різноманітні кількісні та якісні дані,
необхідні для загальної характ ...
Глобальні катастрофи, як прояв соціогеоекологічної кризи
Вчення про біосферу останнім часом займає ключові
позиції в еволюційному вченні, оскільки природний відбір є головним
направляючим еволюційним фактором, що включає пристосування організмів д ...