Загальна характеристика об'єкту досліджень
Місце знаходження і адреса;
Назва: ЗАТ " Житомирський м'ясокомбінат". Юридична адреса: 10025, м. Житомир, вул. Баранова,127.
Розрахунковий рахунок 2600730217931 в міському відділені ШБ м. Житомира. МФО 311043.
Форма господарювання: організаційно-правова.
Кадрове забезпечення здійснюється за рахунок співробітництва з кадровими агенціями і підготовкою своїх спеціалістів ( ще під час їхнього навчання і при безпосередній виробничій діяльності на підприємстві). Чисельність працівників: станом на 01.01.2006 р. складає всього 428 чоловік. Серед них:
• Службовці - 28 чол.;
• Спеціалісти - 23 чол.;
• Керівники - 6 чол.;
• Робітники-371 чол.
Аналіз підприємницької діяльності в екологічній сфері
"Житомирський м'ясокомбінат" складається з 3 основних цехів і 6 допоміжних.
Основні цехи:
1. М'ясожировий цех;
2. Холодильник;
3. М'ясопереробний цех. Допоміжні:
1. РМЦ;
2. Електроцех;
3. Будівельна дільниця;
4. Транспортний цех;
5. Компресорна;
6. Котельна.
Технологічні процеси виробничого підприємства
Технологічний процес начинається з забійного цеху, де проводять забій поголів'я, зняття шкур, відокремлення м'яса від кісток. Цех працює періодично по мірі надходження поголів'я худоби. Забрудненням атмосферного повітря являється хлор, що виділяється з розчину хлорного вапна при дезінфекції обладнання і виробничих площ. Шкури і кістки на даному м'ясокомбінаті не переробляються, а реалізуються іншим виробникам. Виробництво обпалки голів і ніг на м'ясокомбінаті відсутні. Обробка таких півфабрикатів виконується з допомогою пару, забруднення атмосферного повітря в даному випадку не відбувається.
В ковбасному цеху іде приготування фаршу, наповнення ковбасної оболонки фаршем. Забрудненням атмосферного повітря являється хлор, що виділяється з розчину хлорного вапна при дезинфекції обладнання і виробничих площ.
Термічне відділення ковбасного цеху проводить термічну обробку ковбас і обробляє їх коптильним димом для придання товарного виду і наданням специфічних смакових якостей. Термокамери старого зразка працюють на дровах, нові коптильні камери «Дакстар» працюють на природному газу і обладнані автоматикою. В камерах «Дакстар» вихід продуктів згорання газу і вихід коптильного диму відбувається по окремим каналам. Забруднення атмосферного повітря відбувається від продуктів згорання теплоносія (дров чи природного газу) і від коптильного диму, який кількісно і якісно залежить тільки від моделі димогенератору і виду обробного м'ясного продукту.
Аміачні компресорні на м'ясокомбінатах служать для охолодження м'ясопродуктів при їх збереженні. Забруднюючою речовиною являється аміак, що просочується через нещільності сальників компресорів і нещільності з'єднань трубопроводів.
Котельня працює на природному газі, служить для опалення приміщень в холодний період і виробляє пар для технологічних потреб.
В механічних майстернях є дільниця деревообробки, зварки, заточний станок. Витрата сировини та матеріалів наведені у довідці в додатку та у розрахунках конкретно по кожній одиниці обладнання.
Технологію виробництва визначають послідовно, порядком виконання операцій і технологічних процесів переробки великої рогатої худоби, свиней на підприємстві. Партія худоби, яку привозять на підприємство спочатку оглядає ветеринарний лікар. Після огляду лікаря худоба проходить наступні етапи:
1. Кожну партію худоби, що поступила, після ветеринарного огляду перераховують і сортують: велика рогата худоба - по вікових групах. Худобу сортують в освітлених загородах, оснащених розколами.
Цікаві статті з розділу
Рослинність України та вплив на неї антропогенної радіонуклідної аномалії
Розвиток атомної промисловості, випробування
ядерної зброї, аварії на атомних реакторах різного походження призводять до
локальних підвищень рівня діючих радіаційних доз і до глобального збі ...
Екологічна оцінка впливу діяльності ЗАТ Юрія м. Черкаси на довкілля
Молочна промисловість належить до провідних у харчовій і переробній
промисловості та формує достатньо привабливий за обсягами ринок. Це пов'язано з
тим, що продукція молочної галузі займає в ...
Вплив двоокису сірки, двоокису азоту та неорганічного пилу на організм людини
Україна
є однією з найбільших за територією, чисельністю населення та економічним
потенціалом держав Європи. Станом на 2005 рік населення України становило 48
мільйонів осіб. На території У ...