Загальна характеристика об'єкту досліджень
. При сортуванні з партій скота виділяють дорослих некастрованих самців великої рогатої худоби (биків) і свиней (хряків) і розміщують їх в індивідуальних загородах. В окремі групи виділяють також беконних свиней, підсвинків і поросят.
3. При сортуванні худоби визначають стан шкіряного покриву тварин. Про наявність на шкурах прижиттєвих пороків і навалювання роблять відповідну відмітку, в приймальних документах і гуртовій відомості.
При прийманні скота від скотозаготівельних організацій і відгодівельних господарств виділяють в окремі групи тварин з явними пошкодженнями м'язової тканини.
4. Про фактичну кількість прийнятих тварин, а також початку відвідної години і кінця приймання роблять відмітку в приймальних документах і гуртовій відомості.
5. Худоба, поставлена по графіку не пізніше чим за 1 год. до закінчення робочого дня підприємства, повинна бути прийнятий по кількості голів протягом 2 год. з моменту прибуття тварин, не рахуючи часу підгону їх від пристані і залізничних станцій до м'ясокомбінатів.
У випадку, якщо тварини поставлені того ж дня пізніше за вказаний час, для них повинні бути надані загорожі і водопій, а приймання їх буде проведене на початку наступного робочого дня.
Прийняті по кількості голів партії худоби, розсортовані на групи, розміщують із збереженням приналежності худоби господарствам постачальникам в загорожі перед убійної витримки для відпущення шлунково-кишкового тракту і відпочинку.
6. На кожну групу худоби, що розміщується в загорожі, складають картку, в якій указують кількість голів скота, вказують господарства-постачальника, намічений час переробки, а для свиней і спосіб переробки. Картка повинна зберігатися в спеціальному ящику, прикріпленому до огорожі загону.
7. Тривалість перед убійної витримки складає: для крупної і дрібної рогато'Г худоби 24 год, свиней 12 год і телят 6 год. Початок перед убійної витримки обчислюють по відмітці в приймальних документах про час приймання худоби.
Під час перед убійної витримки тварин не годують, але забезпечують ним вільний водопій, який припиняють за 3-4 год до подачі на переробку. У разі неможливості надати в цей період вільний водопій, крупну і дрібну рогату худобу поять 3 рази, а свиней - 2 рази.
8. На переробку худобу подають по заявці цехи (відділення) забою худоби і оброблення туш партіями, сформованими при прийманні, як правило, в порядку черговості надходження худоби на м'ясокомбінат. При цьому повинна бути забезпечена можливість визначення приналежності худоби господарствам постачальникам. В першу чергу, подають на переробку слабку худобу, телят, поросят, кабанів і биків.
9. Кількість худоби, що подається для переробки, визначають з урахуванням створення необхідного запасу його в накопичувальних загорожах цеху (відділення) забою худоби і оброблення туш на двогодинну роботу ліній переробки.
10. Худобу переробляють відповідно до технологічних правил, що діють, по первинній переробці худоби. При цьому, повинна бути забезпечена можливість визначення приналежності туш тварин господарствам-постачальникам худоби, до моменту їх зважування і визначення угодованості.
11. Угодована худоба за якістю м'яса, отриманого після забою визначають відповідно до стандартів, що діють, на живій худобі.
12. Худоба, що знаходилася на карантині або відпочинку, після їх закінчення направляють на перед убійну витримку, а потім на переробку із збереженням приналежності його господарствам-постачальникам та моменту визначення угодованої і зважування м'ясних туш.
Цікаві статті з розділу
Методика розрахунку розсіювання шкідливих речовин в атмосфері
У сучасному суспільстві зростає
важливість не тільки екологічних проблем, але й пов'язаної з ними
природоохоронної діяльності, проведеної на підприємствах.
Серед існуючих напрямків
приро ...
Екологічна проблема Дніпра
Вода
є незамінною складовою існування і розвитку життя на Землі. Легка доступність
води для більшості людей призвела до того, що на неї почали дивитися як на
невичерпний дар природи. Однак ...
Моніторинг поверхневих вод Сандракського водосховища
Кожен майбутній економіст, спеціаліст народного господарства, кожна свідома людина повинна обов’язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні на ...