Загальна характеристика об'єкту досліджень
Котельня працює на природному газі, служить для отоплення приміщень в холодний період і виробляє пар для технологічних потреб. В механічних майстернях є дільниця деревообробки, зварки, заточний станок. Для виробництва продукції використовуються слідуючі види природних ресурсів: природний газ, вода.
Природний газ використовується для сушіння готової продукції - солоду. Вода потрібна для миття, зволоження, гідротранспортування зерна, а також на допоміжні технічні операції (охолодження обладнання, миття обладнання основних технологічних процесів).
Споживання води, тобто природних ресурсів здійснюється для виробничих і господарсько-побутових потреб комбінату - 685,6 тис. м3/рік. З процесі виготовлення продукції води, які потребують очистки скидається в очисні споруди, які містяться на підприємстві.
Сировинна база
Сировиною для виготовлення харчових продуктів ЗАТ "Житомирський м'ясокомбінат" є живий крупно-рогатий скот, свині, іноді коні. Сировину підприємство заготовляє за рахунок свого відділу забезпечення сировиною, а також за рахунок приватних заготівельників, що працюють за готівковою системою одноразових виплат за виконану роботу. Сировина поступає з Хмельницької, Рівненської, Житомирської (майже всі райони) областей. Вся сировина проходить обов'язкову перевірку на вміст радіонуклідів й отримує спеціальний сертифікат лабораторії, що є на підприємстві.
Використання природних ресурсів
На виробничі потреби ЗАТ "Житомирський м'ясокомбінат" використовує наступні природні ресурси:
• Земля - використовується підприємством під виробничі площі, при будівництві підприємства в 1975 р. була рекультивована (знятий верхній родючий шар товщиною 0,1-0,15 м і перевезена), було завезено насипні грунти.
• Вода - водозабору власного немає, водопостачання відбувається від Міськводоканалу. Використовується на технологічні потреби: побутові потреби, обробка харчових продуктів, на виробництво водяної пари, санітарно-гігієнічні потреби, в технологічній схемі охолодження котельні. Після використання вода подається на міські очисні споруди, власних очисних споруд підприємство не має.
• Природний газ - використовується для опалення приміщень, для виробництва пари, спалюється в котельні.
Відходи виробництва
На ЗАТ "Житомирський м'ясокомбінат" тимчасовому зберіганню підлягають
слідуючи види відходів:
• Люмінесцентні лампи зберігаються в спеціально виділеному приміщенні комори електроцеху (блок підсобних приміщень) в картонних ящиках, для пошкоджених ламп - закритий металевий ящик. Утилізуються на профільному НВП "ВІВАМ".
• Металобрухт здається по договору на ЗАТ "Вторкольормет"
• Побутові відходи зберігаються на території в спеціальному бетонованому приямку, де встановлено причеп для відходів. Вивозяться на міське звалище по договору з КАТП-0628.
• Тирса, канига - відходи виробництва, відносяться до IV класу небезпеки. Тирса зберігається в герметичному циклоні об'ємом 3 м3 біля
' столярного цеху, спалюється для одержання диму для за копчення ковбасних виробів та копченостей. Канига розміщується на спеціальному бетонованому майданчику, продається населенню як добриво для городів та присадибних ділянок.
• Відпрацьовані нафтопродукти зберігаються в металевих ємностях 2,5 , 3 м3 біля блоку підсобних приміщень. Використовується для змащування запчастин тракторів у транспортному цеху комбінату.
Цікаві статті з розділу
Міжнародна співпраця у галузі охорони довкілля
Серед глобальних проблем сучасності одними з найбільш актуальних є
екологічні проблеми, які проникають в різні сфери суспільного життя та
визначають особливості стабільного розвитку кожної д ...
Екологічна ситуація в Полтавській області
Охорона навколишнього природного середовища,
раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки
життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та с ...
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...