Сучасний екологічний стан Антарктичного півострова
Антарктичний півострів - це постійна низька температура повітря, майже постійні сильні вітри. Високий рівень ультрафіолетового опромінювання, низький атмосферний тиск і розріджене повітря теж не піднімають настрою полярникам. Негативну дію фізичних факторів доповнює сенсорний голод (відсутність кольорів, звуків, одноманітність рельєфу).
Клімат тут, як для Антарктики, досить м'який, але це все ж таки Антарктика. Сонячні дні тут бувають дуже рідко, хоч температура нижче -20°С буває нечасто. І все ж сильний вітер дає відчути, що таке Антарктика. Циклони змінюють один одного, і погода може різко змінюватись за лічені хвилини. Коротким антарктичним літом повітря в сонячну погоду може прогрітися до +8°С, але й цієї пори року сніг пролітає майже щодня. Узимку та восени за добу може вирости двометровий замет. До того ж, вітер швидко трамбує сніг. І тоді його доводиться пиляти ножівкою.
Кліматичною особливістю є пов'язане з постійними циклонами явище, котре метеорологи називають "метеобомбою" - надзвичайно швидке і значне зниження атмосферного тиску. "Метеобомбу" важко переносять люди, схильні до гіпертонічної хвороби.
Окрім всього, в Антарктиді існує високий рівень сонячної радіації, пов'язаний з періодичним значним зниженням концентрації озону у верхніх шарах атмосфери ("озонова діра"). Тож без захисних окулярів навіть у хмарну погоду перебувати поза приміщенням небезпечно. Відкриті ділянки шкіри також доводиться захищати спеціальним кремом.
Усі ці фактори існують у кожному районі Антарктиди, котру з біокліматичної точки зору поділяють на три зони: "узбережжя", де відчутний вплив океану і менш суворий клімат; "схил антарктичного льодовикового купола" (близько 600 км по периметру материка), де клімат поступово суворішає і постійно дмуть ураганні вітри; "центральна" Антарктида з екстремально-суворим кліматом.
У даній курсовій роботі висвітлюються фізико-географічні особливості Антарктиди як материка, а також у стислій та доступній для сприймання формі охарактеризовано природу та екологію Антарктичного півострова.
Об’єкт дослідження
- Антарктичний півострів.
Предмет дослідження
- особливості природи та екології Антарктичного півострова.
Мета дослідження
- охарактеризувати природу та сучасний екологічний стан Антарктичного півострова.
Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:
1) розглянути фізико-географічні особливості південно полярного материка;
) дослідити особливості природи Антарктичного півострова;
) розглянути льодовиковий покрив і рельєф;
) вивчити клімат Антарктичного півострова;
) дослідити рослинний та тваринний світ Антарктичного півострова;
) охарактеризувати сучасний екологічний стан Антарктичного півострова.
Методи дослідження.
Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз літературних джерел, синтез, порівняння, картографічний, статистичний.
Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел. Список використаних джерел включає 20 найменувань. Робота викладена на 33 сторінках друкованого тексту.
- Антарктида загадковий материк
- Історія дослідження Антарктиди
- Льодовиковий покрив і рельєф
- Клімат
- Рослинність і тваринний світ
- Антарктида стає «спекотною»
- Дезінтеграція шельфових льодовиків Антарктичного півострова
- Антарктичний щит сьогодні
- Сучасний підйом рівня океану
- Антарктичні керни (льодовикові трубки) та клімат
Цікаві статті з розділу
Вплив живих організмів на географічну оболонку
В епоху науково-технічного прогресу особливого значення набувають знання
про життєві процеси на Землі в цілому. Важливу роль у цих процесах відіграють
живі організми. За мільярди років, які ...
Екологічний стан водних ресурсів озера Світязь
Мета дослідження: проведення аналізу екологічної ситуації на озері Світязь для встановлення основних закономірностей сучасного розвитку та комплексної оцінки стану гідроекосистеми і виявлення їх склад ...
Моніторинг забруднення ґрунтів території
Актуальність теми. Моніторинг земель - це система спостережень за станом земель, на підставі яких розробляють рекомендації щодо запобігання негативним явищам і усунення їх, здійснення контролю за вико ...