Характеристика фауни
Порівняно з минулим роком чисельність сорокопуда тернового стабільна. Основні місця гніздування даного виду були зосереджені на Абсолютно заповідній ділянці і Східній гряді - по 11 і 8 пар відповідно. Дещо нижча чисельність на Плоскогір’ї і Північно-щебенистому степу - по 7 пар. На Плакорному степу та на Пасовищі спостерігалось по 5 і 4 пари. Найбідніше представлений на Присадибній ділянці, Придонецькому схилі і в Долині р. Каратиш (від 2 до 3 пар).
Фазан представлений на 7 із 11 біотопів. Порівняно з минулим роком чисельність фазана знизилась на 9 особин. Найвища чисельність даного виду в гніздовий період відмічена на Плоскогір’ї (10 пар.). Значно менше відмічено на Абсолютно заповідній ділянці і Східній гряді (по 4 пари), на Плакорному степу (3). На всіх інших біотопах було відмічено від 1 до 2 гніздуючих пар. На Придонецькому і Присадибному схилі, Західній гряді і в Колодязній балці в цьому році відсутній.
Чисельність сірої куріпки порівняно з попереднім роком збільшилась на дві гніздові пари. В поточному році представлена на 9 із 11 обстежених біотопах. Основні місця гніздування даного виду зосереджені на Плоскогір’ї, Абсолютно заповідному і Північно-щебенистому степу на яких відмічено від 5 до 9 пар. На Пасовищі і Східній гряді спостерігалось 3 і 2 пари відповідно.
На інших біотопах було враховано всього по 1 гніздовій парі. В Долині р. Каратиш, Західній гряді і Колодязній балці в цьому році відсутня.
Порівняно з минулим роком чисельність перепілки зменшилась на 19 гніздуючих пар. Вона представлена на 9 біотопах. Найбільш зосереджена на Абсолютно заповідній ділянці (11 пар) та на Плоскогір‘ї (9 пар). Дещо нижча чисельність перепілки відмічалась на Плакорному степу, Східній гряді (8 і 6 пар). Значно бідніше представлена на Північному щебенистому степу (5), на Пасовищі - (4) і Придонецькому схилі - 3 пари. В Долині річки Каратиш, на Західній гряді та в Колодязній балці на гніздуванні не спостерігалася.
Чисельність сича хатнього третій рік поспіль зменшується щорічно на одну пару. Під час обліків в поточному році зафіксовано 3 пари на двох біотопах. На Східній гряді - 2 пари і на Придонецькому схилі -1. На інших біотопах не відмічався.
За останні роки кількість гніздових пар трав’янки чорноголової у заповіднику різко коливається. Чисельність даного виду порівняно з минулим роком зменшилась майже в три рази. Спостерігалась на 8 із 11 обстежених біотопах. На Східній гряді і Плоскогір‘ї було враховано по 3 і 4 пари відповідно, на інших біотопах - від 1 до 2 пар. Відсутня на Плакорному степу, Західній гряді і в Колодязній балці.
Категорія «Рідкісні» включає деркача, жовту плиску, зеленяка, шпака звичайного, вівсянку звичайну, щеврика лучного, щеврика польового.
Присутність деркача в районі заповідника «Кам’яні Могили» і в його охоронній зоні за останні 15 років на гніздуванні відмічалась лише в 2008 - 2010 роках. Порівняно з минулим роком цей вид збільшив свою присутність із п’яти до семи біотопів з 11 обстежених. Найвища чисельність деркача відмічена на Придонецькому схилі - 3 пари. На Північному щебенистому степу, Присадибній ділянці, Пасовищі, Долині р. Каратиш і на Східній гряді відмічено по 1 гніздовій парі. В Колодязній балці, АЗС, Західній гряді і на Плоскогір’ї в цьому сезоні відсутній.
Чисельність жовтої плиски в поточному році, порівняно з минулим роком, збільшилась на одну гніздову пару. Вона присутня всього на 2 біотопах. Відмічено 6 гніздових пар. По три пари на Північно - щебенистому степу і Присадибному схилі.
За останні два роки чисельність зеленяка в заповіднику стабільна і знаходиться в межах 11-12 гніздових пар. Цей вид представлений на гніздуванні на 5 біотопах. Найвища чисельність даного виду відмічена на Східній гряді - 5 пар. По 2 пари зафіксовано в Долині річки Каратиш та на Плоскогір’ї. На Північно - щебенистому степу і Присадибній ділянці відмічено по 1 гніздовій парі.
Шпак звичайний представлений на 2 біотопах. Порівняно з минулим роком кількість гніздових пар знизилась від 8 до 6. В основному цей вид зосереджений на Північно - Щебенистому степу, на якому відмічено 5 пар. Ще одна пара під час обліків зафіксована на Плоскогір’ї.
Присутність вівсянки звичайної на гніздуванні в цьому році, порівняно з минулим, зменшилась на 5 пар. Відмічена на 7 біотопах. В Долині річки і на Абсолютно заповідній ділянці спостерігалось по 2 гніздовій пари. На Північно - Щебенистому і Плакорному степу, Придонецькому схилі, Східній гряді та на Плоскогір’ї було враховано по 1 парі.
Цікаві статті з розділу
Розрахунок розсіювання в атмосфері шкідливих речовин, що містяться у викидах підприємств
У результаті антропогенної діяльності відбувається
забруднення атмосфери, що призводить до зміни хімічного складу атмосферного
повітря. Під забрудненням атмосфери розуміють рідкі й тверді ча ...
Токсикологічна характеристика забруднюючих речовин води
1. Наведіть стислу токсикологiчну
характеристику забруднювачів води та вкажiть їх нормування згідно завдання.
2. Запропонуйте методи очистки від
забруднювачів. Оцініть зменшення маси ви ...
Фізико-географічна характеристика басейну
Сумська
область розташована у північно - східній частині України. На півночі та сході
межує з Брянською, Курською, та Бєлградською областями Росії, на південному
сході - з Харківською, на півдні - ...