Характеристика фауни
Мишоподібні гризуни.
Восени цього року відстежувалось одинадцять основних біотопів заповідника на чисельність, розподіл і щільність дрібних ссавців методом обліку ловушколініями з застосуванням давилок Герра.
На території заповідника під час осінніх обліків виявлено 4 види гризунів і один представник комахоїдних - білозубка мала.
Результати відносного обліку дрібних ссавців мишоловками в заповіднику «Кам’яні Могили» в 2011 році представлені в таблиці 2 додатку В [16].
Кількість впійманих мишоподібних гризунів на всіх обстежених біотопах, за кожний із минулих років, під час осінніх обліків показала, що чисельність їх знаходиться в межах 100-150 особин. В цьому році на одинадцяти біотопах було впіймано 101 гризун. Найвищі показники даної осені відмічені на АЗС, Східному плоскогір’ї та на Придонецькому схилі - по 12 особин. Дещо менша кількість гризунів спостерігалася в Джерельній балці, Західному плоскогір’ї і на Плакорному степу - по 10 - 11 звірків. На інших біотопах кількість гризунів нараховувалася від 6 до 9 особин. Даної осені найбідніше представлена мишоподібними гризунами Східна гряда.
Хатня миша восени поточного 2011 р., як і в минулі роки, виявилася найчисельнішим видом. Представлена на всіх біотопах заповідника, окрім Східної гряди. Домінує при обловах на Присадибній ділянці, Пасовищі, Північному степу і на АЗС. Дещо нижчі показники на Західному та Східному плоскогір’ях. Бідніше представлена в Джерельній балці та на Придонецькому схилі. Всього по 1 особині впіймано в Долині р. Каратиш і на Плакорному степу.
Звичайна полівка в цьому році за чисельністю поступається вище згаданому виду в два рази. Відсутня на Західному плоскогір’ї і на Абсолютно заповідній ділянці. На всіх інших біотопах, як і в минулому році, даний вид представлений 1 - 2 особинами.
Група лісових мишей в цьому році була відсутня на Присадибній ділянці, Північному степу, Східній гряді та Пасовищі. Домінує в Долині р. Каратиш. Дещо нижча кількість лісової миші спостерігалась на Придонецькому схилі, Східному плоскогір’ї та в Джерельній балці. Найнижча чисельність на Абсолютно заповідній ділянці та на Західному плоскогір’ї.
Сірий хом'ячок- малочисельний вид. Він відсутній на Пасовищі, Східній гряді та в Долині річки Каратиш. Як і минулому році по одній - дві особини врахований на всіх біотопах.
Комахоїдні.
Білозубка мала під час осінніх обловів, була представлена на десяти біотопах. Найвища чисельність білозубки малої на Плакорному степу. Дещо нижчими показники були в Джерельній балці, Східному плоскогір‘ю і на Придонецькому схилі. Найбіднішими виявилися Північний щебенистий степ, Західне плоскогір’я, Пасовище, Східна гряда та Долина річки Каратиш на яких було враховано всього по дві особини. На Присадибній ділянці - відсутня.
Цікаві статті з розділу
Охорона вод басейну р. Інгулець від впливу ГЗК
Загально відомий факт, що основою народногосподарського
комплексу Кривбасу є залізорудна промисловість, яка базується на одному з
найбільших у світі родовищ залізної руди. В промисловий комп ...
Біоіндикація стану навколишнього природного середовища в зонах розташування тваринницьких господарств
На сьогодні основною характеристикою інтенсивного тваринництва є
утримання великої кількості тварин на невеликій території. Щоб одержати при
мінімальних витратах максимальну кількість продук ...
Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва
Тема контрольної роботи «Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва».
Основне завдання сільського господарства полягає в одержанні високоякісної екологічно чистої продукції ро ...