Характеристика фауни
До «звичайних» в цьому році відносимо трав’янку чорноголову, яка збільшила свою чисельність порівняно з минулим роком на 19 пар (16 -2009 р і 35 - 2010 р) і перейшла сюди з категорії «малочисельні». Доповнюють її також коноплянка і сорокопуд терновий, які нараховують по 45 і 50 пар відповідно, порівняно з минулим роком (55 і 49), а ще щиглик - 24 пари, який зменшив свою чисельність на 15 пар, сорока - 30, чисельність якої в цьому році зменшилась на 15 пар. В цю категорію також потрапили фазан - 26 пар, перепілка - 47, які також зменшили свою чисельність порівняно з минулим роком на 9 і 19 пар відповідно, а чисельність куріпки сірої суттєво не змінилася, вона зросла з 26 до 28 пар.
До категорії «малочисельні» відносимо деркача, чисельність якого за останні три роки суттєво не міняється і знаходиться в межах 8-10 гніздових пар. Уже два роки поспіль чисельність ремеза в р-ні р. Каратиш стабільна і під час обліків спостерігалося 9 гніздових пар, а також вівсянку звичайну і удода, які зменшили свою чисельність порівняно з минулим роком на 5 і 8 пар відповідно. Цю категорію поповнюють жайворонок чубатий, синиця велика, сич хатній, зеленяк, щеврики лучний і польовий.
Жайворонок чубатий присутній на гніздуванні в 6 біотопах. Чисельність чубатого жайворонка в заповіднику порівняно з минулим роком збільшилась на 6 гніздуючих пари. Найбільше даний вид сконцентрований на Східній гряді, Плоскогір’ї та на Північному щебенистому степу - по 6 - 6 - 7 пар відповідно. На Абсолютно заповідному степу - 5, в інших біотопах зафіксовано по 3 гніздові пари. В Колодязній балці, Присадибному схилі, Долині річки Каратиш, Пасовищі та на Західній гряді не відмічався.
Чисельність щиглика порівняно з попереднім роком зменшилась на 10 пар. Даний вид представлений на 10 біотопах. Основні місця гніздування щиглика зосередженні на Східній гряді і Плоскогір‘ї (10 і 8 пар). Бідніше представлений на Плакорному степу (6 пар). На інших біотопах відмічено від 1 до 3 пар. Як і в минулому році, не гніздився в Колодязній балці.
Велика синиця представлена всього на 3 біотопах. Порівняно з минулим роком чисельність даного виду зменшилася більше ніж в три рази. В Долині р. Каратиш відмічено на гніздуванні 3 пари на Плоскогір‘ї і на Північному щебенистому степу - по - 2 і 1 пари відповідно.
До «дуже малочисельних» зараховуємо дрімлюгу, точних обліків чисельності якого нема, але побічні спостереження дають підстави до таких висновків. За своїми показниками сюди підходить і очеретянка велика, яка зменшила свою чисельність з 12 пар в 2009 р. до 3 - в 2010 р. До цієї категорії відносимо також вівсянку чорноголову, плисок - жовту і білу, кам’янку лису, шпака звичайного, крутиголовку, горихвістку чорну, припутня, рибалочку, ворону сіру та зяблика.
До категорії «звичайні» входить одуд, ремез, сорока, коноплянка, сорокопуд терновий, фазан, сіра куріпка, перепілка.
Одуд представлений на 5 із 11 обстежених біотопах. Чисельність даного виду порівняно з попереднім роком знизилась на 12 гніздових пар.
Найвища кількість виявлена на Плоскогір’ї - 3 пари, на Придонецькому схилі - 2, на Північно-щебенистому і Плакорному степах та на Західній гряді було враховано по 1 гніздовій парі. Відсутній на Східній гряді в Колодязній балці, в Долині річки Каратиш, Присадибній ділянці, Пасовищі та на АЗС.
Такий вид, як Ремез представлений на 4 біотопах. За останні два роки чисельність даного виду стабільна. В цьому сезоні, як і в минулому, відмічено на гніздуванні 9 пар. В Долині р. Каратиш - 5, на Східній гряді - 2, на Пасовищі та Плоскогір’ї по 1 гніздовій парі. На інших ділянках не виявлений.
Сорока, як і в минулому 2010 році, присутня на всіх біотопах за виключенням Колодязної балки. Найбільше сконцентрований даний вид на Плоскогір‘ї і Абсолютно заповідній ділянці (9 і 5 пар відповідно). Дещо нижча чисельність сороки на Східній гряді і в Долині річки Каратиш (3 і 4). На інших біотопах відмічено по 1-2 гніздовій пари.
Чисельність такого виду, як коноплянка, порівняно з минулим роком, зменшилась на 10 гніздових пар. Присутня на 10 обстежених біотопах. Основні місця гніздування зосереджені на Абсолютно заповідній ділянці, Східній гряді та Плоскогір‘ї (від 6 до 9 пар). Бідніше представлений даний вид на Присадибному схилі та Плакорному степу по 5 пар. В Долині річки Каратиш і Пасовищі було враховано по 4 пари. На інших біотопах відмічено від 1 до 2 гніздових пар цього виду. Відсутня коноплянка на Придонецькомусхилі.Сорокопуд терновий представлений на 9 обстежених біотопах, окрім Колодязної балки і Західної гряди.
Цікаві статті з розділу
Визначення небезпечної швидкості вітру
Значення небезпечної швидкості вітру
на рівні Флюгера (10м над рівнем землі) знаходять за формулами (2.18.). (2.19),
(2.20.):
при f< 100= 0.5,<0.5; (2.18.)
= . 0.5<<2; (2.19.) ...
Екологія в житті людини
В сучасних умовах існування
людство зіткнулося з величезною проблемою - екологічною. Проблема екологічної
катастрофи вже не просто не приваблива перспектива, а реальна загроза, що
повисла н ...
Аналіз виробничих відходів підприємств Луганської області
Все те, що проводиться, здобувається і споживається, рано чи пізно
перетворюється на відходи. Відходи, що все утворюються, ділять на відходи
виробництва і споживання, які можуть знаходитися ...