Моніторинг забруднення підземних вод в районі розташування полігону твердих побутових відходів (полігону промислових відходів)
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети й від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічні. Викликані недалекоглядним, нерозумним, необґрунтованим ставленням людини до природи, вони виникли не сьогодні й не вчора. Відомі вчені США, Японії, Росії, України в результаті поглибленого аналізу, ретельних досліджень і моделювання сучасних природних процесів, які розвиваються в біосфері, дійшли висновку, що вже в наступному столітті наша Земля може обернутися на безлюдну пустелю, а ресурсів біосфери вистачить усього на кілька десятиліть. Це пов’язано з рядом виникнення глобальних екологічних проблем.
Однією з найважливіших проблем є забруднення гідросфери, а саме підземних вод, внаслідок локального забруднення, пов’язаного як з техногенним навантаженням на водоносні горизонти, так і з майже цілковитим забрудненням ландшафтів і поверхневих вод. Слід зазначити, що підземні води не лише вичерпуються і забруднюються, але й нераціонально використовуються. Чинним законодавством України заборонено використання підземних вод на інші цілі, окрім потреб питного та господарсько-побутового водопостачання населення, однак у 30 містах України більше половини загальної кількості підземних вод все ще використовується для технічних потреб.
Взаємозв’язок забруднення підземних вод із загальним станом інших компонентів навколишнього природного середовища обумовлює необхідність комплексного вивчення та моніторингу всіх компонентів природи.
Тому існує об’єктивна необхідність втручання держави в природно-екологічну сферу з метою досягнення збалансованого стану, держава також повинна закласти основи глобального еколого-економічного партнерства між суб’єктами підприємництва, між іноземними партнерами, на рівні планетарного співробітництва заради виживання і подальшого розвитку України, а також всієї цивілізації.
підземний вода побутовий відходи
- Гідрологія підземних вод
- Якість та екологічний стан підземних вод
- Тверді (промислові) відходи
- Проблема ліквідації та утилізації твердих побутових відходів
- Джерела забруднення
- Гігієнічний моніторинг впливу полігону побутових відходів на якість підземних вод
- Державний моніторинг підземних вод
Цікаві статті з розділу
Основні напрямки розвитку неоекології
Екологія як окремий
розділ біологічної науки склалася наприкінці XIX ст. і розвивається швидкими
темпами. Особливо значний інтерес до екології людське суспільство почало
виявляти в середині ...
Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи
Проблемою ефективного
природокористування, забезпечення суспільства необхідними життєвими умовами ще
в античні часи впливали на формування світогляду й сприйняття природи як єдиної
системи. ...
Ландшафтно-екологічна основа Києва
Актуальність. Місто – це антропогенна
екосистема, що являє собою концентроване розміщення промислових і побутових
споруд, та населення, яке знаходиться на його території. На відміну від
сіл ...