Відходи та їх переробка
Вода звичайного складу містить переважно такі іони: катіони Н+, Ш+, К+, Ш3+, Са2+, М§2+, Мп2+, Ре2+, А13+, аніони ОН", СГ, НС03~, 3042", N0^ 5Ю32~, НР042~ та інші .
Вода, яку використовують у виробництві, повинна бути прозорою, приємною на смак, без запаху. Мутність визначають, порівнюючи зразки води зі стандартними суспензіями з каоліну; значення мутності - згідно зі стандартною шкалою не повинна перевищувати 1 мг/дм3. Проверенный магазин стероидов Стероид Шоп предлагает широкую линейку Винстрола в Украине.
З газів, що містяться у воді, частіше виявляють діоксид вуглецю (IV), кисень і азот. Діоксид вуглецю при розчиненні у воді утворює вугільну кислоту. При проходженні такої води через вапнисті породи підвищується її тимчасова жорсткість. Кисень, розчинений у воді, змінює її окисно-відновний потенціал, зумовлює окисні процеси окремих компонентів харчових продуктів і напоїв.
Важливими критеріями оцінки якості води є жорсткість і сухий залишок. Масу сухої речовини, тобто сумарний вміст нелетких неорганічних і органічних речовин в 1 л води, які залишаються після випаровування та висушування залишку при температурі 105 . 110° С, називають сухим залишком.
Розчинені у воді солі кальцію і магнію характеризують її жорсткість (вміст розчинених солей), яку виражають у міліграм-еквівалентах Са і М§, що містяться віл води. Один мг- екв/л жорсткості відповідає 20,04 мг Са2+ або 12,16 мг М§2+ в 1 л води.
За жорсткістю (у мг-екв/л) воду класифікують так: дуже м'яка - до 1,5; м'яка -від 1,5 до 3; помірно жорстка - від 3 до 6; жорстка - від 6 до 9, дуже жорстка -більше 9.
Розрізняють жорсткість тимчасову, постійну й загальну. Тимчасова (карбонатна) жорсткість зумовлена присутністю розчинених бікарбонатів Са(НС03)2 і М§(НС03)2- Під час кип'ятіння в результаті взаємодії Са2+ та М§2+ із НС03~ утворюються нерозчинні у воді карбонати. Постійна жорсткість (некарбонатна) характеризується вмістом сульфатів, хлоридів, нітратів та інших (крім бікарбонатів) солей, кальцію і магнію.
При кип'ятінні вони залишаються у розчині. Загальна жорсткість води складається з тимчасової та постійної.
Для знезараження води (видалення хвороботворних бактерій, що містяться у воді) проводять фільтрування через мембранні фільтри, керамічні знезаражуючі фільтри, хлорування, озонування, обробку ультрафіолетовими променями та іонами срібла.
Стічні води в спиртовій промисловості поділяють на три основні групи:
1. Промислові води, що утворюються безпосередньо при використанні води в технологічних операціях. Ці води забруднені усіма речовинами, які використовуються в технологічних процесах даного виробництва.
2. Промислові води від допоміжних операцій та процесів, які утворюються під час поверхневого охолодження технологічної апаратури та енергетичних агрегатів. Такі води в основному характеризуються підвищеною температурою.
3. Промислові води після санітарно-гігієнічної дезинфекції приміщень, трубопроводів, машин і апаратів. Такі стічні води забруднені лугами та іншими токсичними сполуками.
Такі промислові води бажано відводити кількома самостійними потоками, але на більшості спиртових підприємствах відводять їх загальним потоком.
Об'єднуючи забруднені стічні води на підприємствах спиртової промисловості, слід враховувати можливість взаємодії компонентів різних вод з виділенням значної кількості газоподібних речовин (вибухонебезпечних та інших), а також утворенням осадів, токсичних, канцерогенних речовин тощо.
Стічні води спиртової промисловості забруднені переважно органічними і мінеральними домішками. За концентрацією органічних домішок промислові стічні води поділяють на 4 категорії (за величиною біохімічного споживання кисню, мг 02/л):
I - до 500;
II - 500-5000;
III- 5000-30000;
Цікаві статті з розділу
Екологія міських систем
Що являє собою місто? Передусім,
місто уже на початку свого існування являло собою факт концентрації населення
знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села характерним і донині є
протиле ...
Характеристика ґрунтового покриву
У
ґрунтовому покриві переважають чорноземні (53 %), сірі лісові (9 %), на півночі
- дерново-підзолисті (27 %), у заплавах річок - лучні, лучно-болотні та болотні
ґрунти (3 %). Майже вся територія о ...
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...