Відходи та їх переробка
Режим роботи аеротенку: тривалість процесу 12 год, витрати повітря 30 м3/(м3 • год), концентрація активного мулу 1,5 .2,0 г/л, тривалість відстоювання 2 години.
Очищена вода не має запаху, кольору, рН 7,3 .7,5, БСКп не більше 25 мг 02/л. Вона може бути повторно використана у виробництві, наприклад, у системі зворотного водопостачання.
2.3 Проблема спиртової барди
Спиртова барда - відход спиртовоої промисловості після очищення і осадження містить: азот нітратний 17,5 міліграм/л, нітритний 186 міліграм/л, цинк 0,011 міліграм/л, нікель 0,002 міліграм/л, марганець 0,011 міліграм/л, срібло 0,00001 міліграм/л, кобальт 0,017 міліграм/л, ванадій 0,006 міліграм/л, залізо 0,6 міліграм/л. Азотні з'єднання (нітрати і нітрит), що містяться в барде, сповна замінюють азотні добрива, що вносяться в кількості 30 кг/га речовини, що діє. Окрім вказаних елементів в барде міститься (% на суху речовину): протеїн 25-28 безазотисті речовини 40-42, жир 5-6, клітковина 13-18, зола 7-6. Ці речовини сприяють розвитку всієї мікрофлори грунту. Спиртна барда має кислую реакцію середовища (рН 4,8-5,2). За допомогою соломи (приблизно 5-6 т/га), що має лужну реакцію, підкислення грунту не відбувається, лише прискорюється процес її розкладання. При вищих дозах (більше 200 л/га) грунт підкисляється, що негативно впливає на розвиток висіваних культур і активність грунтової мікрофлори.
.4 Актуальні проблеми водопостачання та очистки стічних вод
Інтенсивний розвиток спиртової промисловості, який передбачається в найближчі роки, спричиняє значне зростання використання чистої питної і технічної води, призводить до збільшення кількості забруднених різними домішками відпрацьованих стічних
вод. Скидання таких вод у різні водойми зумовлює ступінь їх забруднення і тим самим зменшує ресурси чистої прісної води, погіршує стан навколишнього середовища.
Уряд України неодноразово приймав рішення про підвищення ефективності заходів щодо охорони природи, більш раціональне використання водних ресурсів. Втілення цих рішень у життя характеризується розробленням і широким впровадження замкнутих циклів водоспоживання, яке тісно пов'язане з необхідністю очистки стічних вод від забруднень і наступним поверненням їх у технологічний процес. Важливим у цьому є перероблення стічних вод, тобто перетворення забруднюючих домішок на корисні продукти.
На жаль, недостатні знання фахівців спиртової промисловості з теоретичних фізико-хімічних основ водопідготовки й очистки стічних вод у своїй галузі утруднює науково-обґрунтований вибір раціональних способів та оптимальних параметрів відповідних технологічних процесів, а також організації замкнених циклів водопостачання й охорони довкілля.
Сьогодні вода в річках, озерах, морях не встигає самоочищатися, як це було 50-100 років тому. Багато річок перетворилося на стічні канави, так що воду без попереднього очищення використовувати для потреб харчової промисловості не можна. Ось чому сьогодні все більшого значення набуває проблема розумного, раціонального використання прісної води і особливо очистки все зростаючих об'ємів стічних вод, а також одночасна організація замкнених систем зворотного водоспоживання у спиртовій промисловості і сільському господарстві.
У результаті проведених теоретичних і експериментальних робіт щодо захисту водних об'єктів від забруднень і раціонального використання води в спиртовій промисловості країни створено й освоєно нові високоефективні процеси та конструкції споруд, обладнання і реагенти для очистки стічних вод. На деяких підприємствах це дало змогу скоротити забір води з природних водойм, зменшити об'єм стічних вод і створити нормальні умови для навколишнього середовища.
Природна вода, яка використовується в спиртовій промисловості для технологічних потреб - це розбавлений розчин солей, що містить неорганічні та органічні речовини й мікроорганізми. Солі у воді знаходяться у вигляді іонів.
Цікаві статті з розділу
Регіональні особливості природно-заповідного фонду Корюківського району
За останній час ПЗФ (природно-заповідний
фонд) держави суттєво змінився, зокрема, більше ніж у двічі зросла його площа.
Це сталося не тільки завдяки створенню багатьох нових об'єктів, в тому ...
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...
Екологічний аудит, як основний інструмент екологічного менеджменту
Постановка проблеми. Основою розвитку світової
спільноти в XXI столітті за рішенням Конференції ООН з охорони навколишнього
середовища в Ріо-де-Жанейро (1992) прийнята концепція сталого розв ...