Комплексна методика проведення досліджень
При використанні методу газової хроматографії нижня межа визначення складає 0,2 мкг/кг. При необхідності, підвищення чутливості методу досягали шляхом збільшення наважки зразків (в 2 рази) або введення у прилад вдвічі меншої кількості розчинника.
Кількісне визначення проводили за допомогою прикладної програми «Аналітика-Chrom» методом співвідношення зі стандартом по висоті піків. Вміст пестицидів у зразках ( Х, мкг/кг ) обчислювали за формулою:
Х=А* К1*1000*100/Р*К
де А - кількість пестициду в 2 мкл розчину досліджуваного зразка, введеному в хроматограф (обрахунок проводить програма), мкг; К - ступінь визначення кожного із пестицидів у даному типі ґрунту, %; К1 - величина розведення розчину, разів; Р - наважка зразка, г; 100 - коефіцієнт перерахунку у відсотки; 1000 - коефіцієнт перерахунку на 1 кг ґрунту або вегетативної маси.
Методика проведення вегетаційного досліду з метою пошуку рослин ремедіаторів трифлураліну. З метою пошуку рослин накопичувачів і деструкторів трифлураліну, для встановлення зв’язку між концентраціями трефлану та морфологічними змінами у рослин проводили дослідження на штучно забрудненому ґрунті. Порівнювали морфологічні й фізіологічні зміни, які спостерігаються у рослин, вирощених у контрольних та дослідних умовах та визначали спроможність до інтенсивного накопичення ксенобіотика в органах різних видів рослин.
Проведення вегетаційного досліду полягає у вирощуванні рослин у вегетаційних посудинах в штучних, але науково обґрунтованих умовах, які регулюються дослідником. Вегетаційні дослідження проводили протягом 2009 - 2010 рр. згідно з [46, 73, 112, 121, 21, 111, 54, 34, 35] у кліматичній камері на базі ННВЛ “Гербології” кафедри землеробства та гербології Національного університету біоресурсів та природокористування України. Умови досліджень: температура - 22±1ОС та освітленість - 8000 люкс протягом 17 годин, 7-ми годинна темрява та температура 18±2 ОС на добу. Досліджувані види рослин районованих сортів: кабачок (Cucurbita pepo L.) сорту Грибовський 37, квасоля (Phaseolus vulgaris L.) сорту Красногородська 5, соняшник (Helianthus annuus L.) сорту Восход, люцерна (Medicago sativa L.) сорту Веселоподолянська 11, соя (Glycine max L.) сорту Київська 27. Види рослин підбирали, враховуючи результати попередніх досліджень в напрямку фіторемедіації забруднених пестицидами ґрунтів.
Кабачок (Cucurbita pepo L.) сорту Грибовський 37
Однорічна однодомна перехреснозапильна з різностатевими квітками рослина родини гарбузових , овочева культура. Має прямостоячі негіллясті пагони. Рослина теплолюбива, більш стійка до ґрунтової й атмосферної посухи, ніж огірок, при поливі значно підвищує врожайність, скоростигла (досягає технічної стиглості за 40-45 діб). Плоди містять 0,55% білку, близько 4% цукру, 0,13% жирів, а також вітаміни.
Кабачки легко і швидко засвоюються організмом, їх використовують у дієтичному і лікувальному харчуванні. Вони сприяють кращому засвоєнню білкової їжі. Будучи об’ємною їжею, плоди активізують функцію органів травлення. Кабачки рекомендують вживати при запальних процесах кишківника, тому що в них міститься мало рослинної клітковини. У зв’язку з низькою калорійністю кабачки корисні при ожирінні і цукровому діабеті. Під впливом пектинових речовин нормалізується стан мікрофлори кишечнику. Ці речовини захищають слизову оболонку шлунка та кишечнику, сприяють їх загоєнню, підсилюють перистальтику кишечника, не подразнюють шлунок і кишечник, мають властивість виводити надлишки води з організму. Страви з кабачків - відмінний дегідратичний засіб при поверхневих і прихованих набряках. Кабачки сприяють кращому відділенню жовчі й відновлення глікогену в печінці. Вони мають активну сечогінну дію. При серцево-судинних захворюваннях показано вживання цих плодів, оскільки вони дуже багаті солями калію, попереджають накопичення в організмі надлишків холестерину, сприяють виведенню шкідливих речовин, надлишків води і солей натрію. Так, як містять мідь, плоди кабачків доцільно включати в раціон дітей з проявами анемії та харчуванні вагітних жінок для нормалізації кровотворення. Кабачки також володіють десенсибілізуючими властивостями. У кабачках мало білку, в зв’язку з чим страви з них незамінні при захворюваннях нирок, коли необхідно обмежувати його в раціоні. Насіння кабачка містять багато жиру (до 50% маси ядра), а також сантонін, білок, вітамін Е. Підсушені і трохи підсмажені насіння цукіні замінюють гарбузові. Тому їх використовують як глистогінний засіб [167, 125].
Цікаві статті з розділу
Природно-заповідні території та Червоні книги в системі збереження ландшафтного і біологічного різноманіття
Тема реферату "Природно-заповідні
території та Червоні книги в системі збереження ландшафтного і біологічного
різноманіття".
До складу природно-заповідних
територій входять діл ...
Моніторинг атмосферного повітря
Атмосфера - це повітряна оболонка Землі, значення якої важко переоцінити. Збереження теплоти і захист живих організмів від згубних доз космічного випромінювання, джерело кисню для дихання, вуглекислог ...
Еколого-біологічні дослідження місцевості
Найважливішим засобом екологічної освіти є організація різноманітних
видів діяльності школярів безпосередньо в природному середовищі, в світі
природи. Дане положення вимагає створення «учбов ...