Основні джерела забруднення навколишнього середовища Ємільчинського району
Перелічені завдання потребують свого найскорішого вирішення особливо зараз в Україні. Відбудова самостійної держави потребує високої продуктивності праці, яку може забезпечити лише здорове населення. А високий рівень здоров'я населення безпосередньо залежить від якості навколишнього середовища. Отже, лише невідкладне вирішення екологічної проблеми в Україні забезпечить майбутнє нашій молодій державі.
Висновки
Житомирська область, як адміністративно - територіальна одиниця, утворена 22 вересня 1937 року. Її обласний центр - місто Житомир. Вона розташована в північно - західній частині України. За своєю територією - 29,9 тис. кв. км, що становить 4,9% території України, вона є однією з найбільших серед інших областей і за цим показником посідає п’яте місце. Навколишнє середовище, в якому живе людина, характеризується умовами, які сприяють нормальним фізіологічним функціям. Фактори навколишнього природного середовища ефективно впливають на здоров'я при їхній комплексній дії. В останні роки спостерігається щорічне зменшення обсягів забору води із природних водних об'єктів, що пов'язано із зниженням або припиненням виробничо-господарської діяльності суб'єктів господарювання.
Так, у 2007 році цей показник по області становив 123,7 млн.куб.м, що на 58,4% менше, ніж у 1992 р., на 35,4% ніж у 1995 р. та на 6,2% ніж у 2006 р. Проте помітно зростають втрати води при її транспортуванні до водокористувачів: у 2007 р. втрачено 13,7% (16,98 млн.куб.м) всієї забраної води проти 1,2% (3,6 млн.куб.м.) у 1992 р.
Значним споживачем води в області є комунальне господарство, яке у 2009 р. на свої потреби використало 34 % загального обсягу використаної свіжої води, тоді як в середньому по Україні - лише 20%. Майже 25% води, що подається до водопровідної мережі, не очищається. Вся вода проходить крізь очисні споруди лише у м. Новоград-Волинський, високий показник очистки води до питної якості у містах Житомирі - 97,9% та Коростені - 95,6%, Малинському - 97,7%.
. До основних антропогенних джерел забруднення атмосфери належать:
5 Теплове та енергетичне устаткування;
6 Промислові підприємства;
7 Сільське господарство;
8 Всі види транспорту.
З метою контролю та забрудненням атмосферного басейну, наприкінці 80 - х рр. розпочався процес стандартизації викидів шкідливих сполук, а починаючи з 90 - х рр., для кожного підприємства встановлюються нормативи допустимих шкідливих викидів у повітря за одиницю часу.
Зараз у світі внаслідок захворювань, що передаються при споживанні забрудненої води, щоденно вмирає майже 25 тис, людей. Особливості вмісту різноманітних хімічних речовин у ґрунті дають змогу вивчити стан організму і зрозуміти суть захворювань.
Забруднення ґрунту отрутохімікатами, мінеральними добривами, промисловими та господарсько-фекальними відходами призвело до того, що грунт став джерелом захворювань на туберкульоз, бруцельоз, паратифи та інші шлунково-кишкові захворювання, а також гельмінтозів. Пестициди і мінеральні добрива є причиною багатьох забруднень і отруєнь. Потрапляючи у питну воду і продукти харчування, вони спричинюють порушення діяльності центральної нервової, серцево-судинної та інших систем організму, аномалій новонароджених та зниження діяльності імунної системи.Небезпека радіаційного забруднення ґрунтів полягає в тому, що вплив цих забруднень на організм людини проявлятиметься протягом багатьох поколінь. Серед населення збільшується кількість шлунково-кишкових захворювань, серед дітей і вагітних жінок стали більш частими випадки анемії.
Внаслідок катастрофічного погіршення стану навколишнього середовища загальний рівень здоров'я населення України в останні роки різко знизився. Смертність перевищила народжуваність. Порушились генетичні процеси, народження дітей з різними спадковими хворобами збільшилось у 2-4 рази. Україна посіла перше місце в світі за рівнем дитячої смертності. Зменшилась тривалість життя людей на 6 років, виріс показник первинної інвалідизації.
Значно збільшилась кількість серцево-судинних захворювань, особливо інфаркту міокарда та ішемічної хвороби серця, судинних уражень мозку, захворювань на рак, бронхіальну астму, цукровий діабет, алергічних захворювань та захворювань травного каналу.
Протягом 2007 року радіологічною лабораторією обласної державної санітарно-епідеміологічної станції спільно з представниками райдержадміністрації та районної санепідемслужби проводився відбір проб харчових продуктів в населених пунктах нашого району з метою визначення рівнів їх забруднення радіонуклідами.
Високий рівень здоров'я населення безпосередньо залежить від якості навколишнього середовища. Отже, лише невідкладне вирішення екологічної проблеми в Україні забезпечить майбутнє нашій молодій державі.
Цікаві статті з розділу
Проблеми утилізації відходів
Зростаюча
кількість відходів і недостача засобів їхні переробки характерні для багатьох
міст.
Муніципальні
влади повсюдно намагаються знайти кращий спосіб для утилізації відходів своїх
...
Екологічні проблеми, пов’язані з експлуатацією теплових двигунів
Світу, в якому ми живемо, загрожує серйозна небезпека. Втручання людини у тендітну рівновагу природи - розвиток техніки і промисловості - може нанести непоправну шкоду оточуючому нас прекрасному довкі ...
Вміст важких металів у деяких промислових рибах верхів'я Кременчуцького водосховища
Серед забруднюючих речовин на одне з перших місць останній
час вийшли важкі метали. Це зумовлено екстенсивним розвитком промислового
виробництва, хімізацією сільського господарства, які вист ...