Проблеми утилізації відходів
Зростаюча кількість відходів і недостача засобів їхні переробки характерні для багатьох міст.
Муніципальні влади повсюдно намагаються знайти кращий спосіб для утилізації відходів своїх громадян. Особливо гостро ця проблема коштує в промислово розвитих країнах, тому що стан навколишнього середовища не допускає використання традиційних місць скидання. Усе більше і більше сміття вивозиться на далекі відстані в санітарні зони скидання, де він сортується для витягу коштовних матеріалів з метою подальшої переробки і спалюється в спеціальних печах, призначених для одержання енергії.
Проблема утилізації відходів збільшується в основному тому, що велика частина товарів народного споживання приречена на дуже короткочасну служби людині. Вони куплені, спожиті і викинуті без належного відношення до їхньої залишкової цінності. Уражають кількість енергії і витрати на відновлення навколишнього середовища при такій структурі споживання.
Переробка відходів надає суспільству всюди "обдурити" проблему їхньої утилізації і, отже, за рахунок витрат на переробку полегшити екологічні стреси. Переробка металевих, паперових, скляних, пластмасових і органічних відходів зменшує потреби в енергії і сировину. Так, при виробництві алюмінію зі скрапу замість бокситів витрати енергії і забруднення повітря зменшуються на 95 %. Одержання папера з макулатури замість деревини не тільки рятує від вирубки коштовні ліси, але і на три чверті скорочує витрата енергії на виробництво 1 т папера, вимагає лише половини обсягу води, споживаної при використанні деревної сировини. Витрати енергії і матеріалів, загальне забруднення можуть бути радикально знижені за умови скорочення кількості відходів, за допомогою заохочення повного використання сировини і переробки, шляхом перетворення відходів у нову продукцію.
Завдяки зменшенню витрати енергії, одержуваної в основному з викопного палива, переробка відходів стає одним з найбільш ефективних методів стримування концентрації газів, що сприяють парниковому ефектові, і скорочення забруднень, що складає які ведуть до утворення кислотних дощів. Продукти згоряння викопного палива порушують тендітний баланс газів в атмосфері, що, як затверджують учені, може викликати глобальне підвищення температури і підняття рівня океану - у випадку збільшення частки оксиду вуглецю в атмосфері. У результаті дії загрязнителей, кислотних дощів і продуктів згоряння природного палива вже ушкоджені 19 млн. га лісів у Північній і Центральній Європі, це - територія, приблизно рівна Східній Німеччині й Австрії, разом узятим, і це ж - тисячі мертвих озер на індустріальній Півночі.
Зміна відносини до споживання й утилізації відходів допоможуть також жахаючі і можливо навіть необоротні зміни в біосфері. Широко використовувані продукти - такі, як пінливі засоби й аерозольні розпилювачі, містять речовини, що здатні нейтралізувати озон у стратосфері, що захищає землю від небезпечних ультрафіолетових променів. Утоньшение озонового шару здатно викликати безпрецедентний ріст кількості кожно - ракових захворювань. Заміна озонуйнувальних матеріалів більш безпечними усуне одну з найдужчих екологічних небезпек.
Забруднюючими важкими металами атмосферу мусоросжигающі печі і барвні речовини шкодять врожаєві і здоров'ю людей. Переробка відходів скорочує потреба в забруднююче навколишнє середовище печах для спалювання сміття, а барвники і пігменти можуть бути зроблені більш безпечними для екології.
Люди не безпомічні перед особою цього комплексу проблем. Скорочуючи кількість прямих відходів виробництва і переробляючи велику частину відходів, люди стають частиною рішення даної проблеми. Але самі по собі вони (споживачі) не можуть зробити бажаних змін. Їм потрібна допомога підприємств, здатних і прагнучих робити продукцію, пристосовану до подальшої переробки, і уряду, здатних і прагнучих змінити колишню практику утилізації відходів. Загальні рішення по утилізації відходів, прийняті місцевими і національними урядами, впливають на глобальне використання енергії, рівень теплоти в атмосфері і ступінь забруднення навколишнього середовища. Від того, наскільки згуртовано будуть діяти люди і нації, щоб зберегти сировина й енергетичні ресурси, і буде залежати рівень глобальної зміни навколишнього середовища.
У багатьох місцях у світі стратегія переробки відходів неодержує підтримку з - за забобонів проти уже використаних матеріалів і продуктів, що містять них. З - за той, що кампанія по зборі відходів почався як захід для захисту здоров'я, багато хто помилково вважають речі, що були у вживанні, небезпечними і брудними. Навпроти, багато матеріалів знаходяться у вживанні саме з - за їхній довговічності і надійності. носіння речей, печатка на друкарській машинці не роблять ці речі невикористаними.
Утилізація шляхом переробки світових відходів приведе до того, що надалі вужі використаного металу буде застосовуватися більше, ніж мається в найбагатших родовищах, папера - стільки, скільки можна було б одержати з мільйонів га лісів, і пластмаси утримуючі високо перероблені хімікати.
І той факт, що цю продукцію, дуже дорогу по змісту сировини й енергоємну, часто вважають марної, показує перекрученість економічної системи. Ми просто викидаємо наше майбутнє.
Цікаві статті з розділу
Регіональні особливості природно-заповідного фонду Корюківського району
За останній час ПЗФ (природно-заповідний
фонд) держави суттєво змінився, зокрема, більше ніж у двічі зросла його площа.
Це сталося не тільки завдяки створенню багатьох нових об'єктів, в тому ...
Стан та перспектики екологічної конверсії промислових і сільськогосподарських підприємств Чернігівської області
З настанням глобальної екологічної кризи людство змушене вирішувати нові проблеми, що стосуються гармонізації відносин людини з природою, сталого та безпечного збалансованого соціально-економічного ро ...
Екологічний аудит, як основний інструмент екологічного менеджменту
Постановка проблеми. Основою розвитку світової
спільноти в XXI столітті за рішенням Конференції ООН з охорони навколишнього
середовища в Ріо-де-Жанейро (1992) прийнята концепція сталого розв ...