Обробка твердих відходів
Приблизно за 500 років до нашої ери в Афінах був виданий перший відомих едикт, що забороняє викидати сміття на вулиці, що передбачає організацію спеціальних смітників і пропонує сміттярів скидати відходи не ближче чим за милю від міста. Подібно многим грецьким винаходам, така практика утилізації відходів була забута в середні століття. Жителі продовжували викидати сміття у вікно аж до 14 століття. Але декількома століттями пізніше, коли тисячі людей стали поселятися в промислові міста для того щоб одержати роботу, вони, несучи із собою цю порочну практику, принесли і сміттєву кризу. Муніципалітети оформили відповідальність за збір і утилізацію відходів у законах. Сміття вивозили за міські ворота і просто складировали на різних сховищах у сільській місцевості. У результаті росту міст вільні площі в їхніх околицях зменшувалися, а неприємні запахи, що зріс кількість пацюків, викликана смітниками, сталі нестерпними. Окремо коштують смітники минулого замінені ямами для збереження сміття. У густо ж населених районах Європи цей спосіб, що як вимагає занадто великих площ і сприятливому забрудненню підземних вод, був предпочтен іншому.
Перше систематичне використання сміттєвих печей було випробувано в Нотингеме, Англія, у 1874 р. Спалювання скоротило обсяг сміття на 70-90 %, у залежності від складу, тому воно знайшло своє застосування по обох сторони Атлантики. Густонаселені і найбільш значимі міста незабаром впровадили експериментальні печі, але не скрізь змогли виправдати витрати. Великі витрати на них були б доречні тоді, коли не було б дешевого способу поховання. Багато міст, що застосували ці печі, незабаром відмовилися від них - з - за погіршення складу повітря. Поховання відходів виявилося в числі найбільш популярних методів рішення даної проблеми.
% відходів у США дотепер закапується. Але смітника в США швидко заповнюються, і страх перед забрудненнями підземних вод робить їх небажаними сусідами. Ця практика змусила людей у багатьох населених пунктах країни припинити споживання води з колодязів. Бажаючи зменшити цей ризик, влади Чикаго із серпня 1984 р. оголосили мораторій на розробку нових площ під смітник доти, поки не буде розроблений новий вид моніторингу, що стежить за переміщенням метану.
Метан-пальний газ, що утвориться в процесі розкладання органічних сполук. Якщо не проконтролювати його утворення, він може вибухнути. Усе більше і більше метану зараз добувається в місцях поховання відходів за допомогою труб, що вставляються усередину поховань. Після очищення газ може бути використаний як паливо.
Збір, транспортування й утилізація відходів коштує містам від 30 до 100 доларів за тонну. Тому утилізація твердих відходів - велика і постійно зростаюча видаткова стаття міського бюджету. Скорочення відходів їхня переробка бідує не тільки в новому підході, але й у залучення більшої кількості засобів, що зустрічає постійні бар'єри. Але, незважаючи на всі перешкоди, усе більша кількість міст активно впроваджують у свої плани боротьби з відходами їхню переробку. Ці міста не витрачають свої гроші на поховання, а, навпаки, заробляють них через продаж вторматеріалов. Ці програми виростають за межі міст у виді зароблених грошей, зробленої енергії, матеріальних цінностей і недопущених забруднень навколишнього середовища.
Відходи, що підходять для переробки, теоретическі містять у собі майже всі споживчі відходи. Але, на практиці, приходиться вибирати між їх кількістю і якістю. Деякі аналитики вважають, що більш половини усіх відходів можна ефективно переробити, але досягнення і такої ефективності вимагає величезної обережності в звертання з відходами. Папір, наприклад, швидко утрачає свою якість, будучи змішана з органичними відходами. А стік і метал, будучи в меншому ступені підданий розкладанню, конкурують на ринку з продукцією з первинної сировини. Органічні відходи можуть бути використовані як добрива після їхнього очищення від неорганіки. Як правило, чим ближче розташоване джерело відходів, тим менше їм потрібна сортування. А чим чистіше відходи, тим дорожче вони коштують.
Цікаві статті з розділу
Динаміка вилову риби в природних водоймах та вплив екологічних факторів на продуктивність
Актуальність теми. В зв`язку з ростом народонаселення у всьому світі дуже велика увага
приділяється проблемі збільшення білкових ресурсів і підвищення біологічної
цінності різних харчових пр ...
Ландшафтно-екологічна основа Києва
Актуальність. Місто – це антропогенна
екосистема, що являє собою концентроване розміщення промислових і побутових
споруд, та населення, яке знаходиться на його території. На відміну від
сіл ...
Історичний аналіз створення та розвитку екологічного права в Україні
Актуальність
теми. Еколого-правова наука України ще зовсім молода.
Екологія
- це наука, яка висвітлює проблеми взаємодії живих організмів з тим природним
середовищем, в якому вони перебу ...