Обробка твердих відходів
У Запорожжя розроблена система переробки промислового сміття в будівельні матеріали і комбіновані добрива. Зола стає необхідним матеріалом для виготовлення штучного гравію, з якого створюють стеновые панелі і несущі конструкції житлових і виробничих будинків.
Переробку твердих побутових і промислових відходів у містах роблять на спеціальних заводах. Поховання відходів повинне проводиться в спеціально відведених місцях за узгодженням з органами державного санітарного нагляду. Пункт поховання відходів необхідно распологать на незатопляємой території з низьким рівнем ґрунтових вод, з наявністю водотривкого глинистого шару. Відстань від місця поховання відходів до населених місць і відкритих водойм хазяйновито - питного і культурно - побутового водокористування, а також водойм рибогосподарського призначення встановлюється в кожнім конкретному за узгодженням з органами державного санітарного нагляду.
Нагромаджувачі твердих відходів призначені для збору шламу від загальнозаводських очисних споруджень, очищення розсолів, жужільних матеріалів, золи і т.п. Ці земляні спорудження подібні хвостосховище і шламосховище.
На мал. 2.2. показана схема шламонакопилювач. Площа земельної ділянки, займаного їм, складає близько 5 га., глибина - 10 м. Щоб уникнути влучення в шламонакоплювач зливових і поталих вод із площі водозбору в місцях можливого напрямку поверхневих вод установлюють насип, що обгороджує, шириною по гребені 4 м. Щоб запобігти забруднення ґрунтових вод надлишковою вологою шламів, передбачають протифільтраційний екран. Такий же екран установлюють на вирівненій поверхні шламу.
Екрани складаються з двох шарів: нижнього (два шари полімерної плівки товщиною по 0,2 мм) і верхнього (грунтополимерный шар товщиною 0,6 мм).
Грунтополимерный шар одержують розбризкуванням розігрітого до 80 С розчину синтетичних жирних кислот по підготовленому шарі ґрунту.
В екологічних цілях для контролю роботи протифільтраційного екрана і якості ґрунтових вод у районі шламоотвала бурять шпари для добору проб води на хімічний аналіз.
Щоб запобігти пиління верхнього підсохлого шару шламу і створити природне огородження навколо району шламонакоплювача, передбачають лісосмугу з дерев і чагарнику. Щоб уникнути влучення на територію шламонакоплювача домашнім тварин її обгороджують колючим дротом на залізобетонних стовпчиках.
Шлам вивозять у шламонакоплювач після обробки на станції механічного зневоднювання загальнозаводських очисних споруджень самоскидами з наступним скиданням у шламонакоплювач з естакад і гребеня насипу, що обгороджує після заповнення шламонакоплювача і пристрою верхнього екрана зверху насипають шар місцевого піщаного ґрунту товщиною 0,6 м і по ньому шар місцевого почвенно - рослинного ґрунту товщиною 0,5 м. Після виконання вказаних робіт площадку шламонакоплювача повертають у сільськогосподарський оборот.
При виборі способу використання й утилізації відходів варто враховувати загальні витрати енергії. Відходи, що вигідніше переробляти, чим спалювати, потрібно переробляти.
сміття будівельний метал деревина
ВИСНОВОК
Охорона природи - задача нашого століття, проблема, що стала соціальної. Снову і знову ми чуємо про небезпеці, що грозить навколишньому середовищу, але дотепер багато хто з нас вважають їхній неприємним, але неминучим породженням цивілізації і думають, що ми ще встигнемо справиться з всіма утрудненнями, що виявилися. Однак вплив людини на навколишнє середовище прийняло загрозливі масштаби. Щоб у корені поліпшити положення, знадобляться цілеспрямовані і продумані дії. Відповідальна і діюча політика стосовно навколишнього середовища буде можлива лише в тому випадку, якщо ми нагромадимо надійні дані про сучасний стан середовища, обґрунтовані знання про взаємодію важливих екологічних факторів, якщо розробить нові методи зменшення і запобігання забруднення сміттям міста.
У зв'язку з особливостями сформований сучасної соціально - екологічної ситуації сучасному виробництву пред'являється дві умови. Перше - виробництво повинне не тільки створювати матеріальні блага, але і знешкодити продукти своєї діяльності. Друге - продукти виробництва після використання повинні відносно легко знову перетворюватися в продукти виробництва. Радикальним методом захисту атмосфери від забруднення служить ліквідація викидів до їхнього надходження в атмосферу. Для цього необхідно застосування безвідхідних технологій, заміна шкідливих матеріалів нешкідливими, герметизація технологічних процесів у самому виробництві, утилізація шкідливих відходів, застосування новітніх конструкцій фільтрів, вибір найбільш підходящої технології уловлювання, а також придушення викидів двигунів автотранспорту.
Цікаві статті з розділу
Глобальні катастрофи, як прояв соціогеоекологічної кризи
Вчення про біосферу останнім часом займає ключові
позиції в еволюційному вченні, оскільки природний відбір є головним
направляючим еволюційним фактором, що включає пристосування організмів д ...
Екологічні аспекти видобування піску на прикладі об`єктів Чернігівської області
Актуальність: Капітальне будівництво
є однією з найважливіших галузей господарства, що характеризує економічний
потенціал держави. Підвищення ефективності будівництва передбачає, насамперед, ...
Еколого-економічна оцінка техногенних родовищ Кривбасу
У світі за останні декілька десятиліть видобуто більше корисних копалин, ніж за всю попередню історію. Людство, в пошуках нових джерел мінеральної сировини, почало освоювати шельфи і дно морів та океа ...