Екологічна проблема Дніпра
Вода є незамінною складовою існування і розвитку життя на Землі. Легка доступність води для більшості людей призвела до того, що на неї почали дивитися як на невичерпний дар природи. Однак XX ст. змінило погляди людини, яка по суті стала борцем за необхідну кількість води і її якість. Населення, промисловість і міста, сільське господарство і села вимагають все більших обсягів прісної води. Характерно, що ці самі чинники сприяють і все більшому погіршенню її якості.
Особливої гостроти в Україні набула охорона широко використовуваних і дедалі більш дефіцитних водних ресурсів. На такі цілі в республіці тільки у 1987 р. витрачено близько 60% усіх державних капітальних вкладень, що виділялися на охорону навколишнього середовища. Йдеться, зокрема, про фінансування і матеріальні ресурси, направлені на охорону дуже забруднених вод басейнів Чорного й Азовського морів, збереження та поліпшення стану малих річок і водоймищ, підвищення ефективності роботи очисних споруд і установок, науково обґрунтований перерозподіл водних ресурсів, їх економне витрачання.
Значний вплив на сільськогосподарське виробництво мають кількість опадів, водозабезпеченість території, обсяг і якість води в різних природничо-економічних зонах України. Для республіки є характерним низький рівень водозабезпеченості, вкрай нерівномірне розміщення водних ресурсів. Найменш забезпечена водою зона Степу, якій притаманна висока родючість чорноземних ґрунтів. Тут - найменша кількість опадів (всього 360-450 мм), тоді як у Лісостепу - 520-600 мм, на Поліссі - 600-720 мм, а в Карпатах - 800-1200 мм.
При обмежених водних ресурсах постійно зростає їх споживання. Так, з 1960 до 1990 р. у сільському господарстві воно зросло з 3,1 до 15 млн куб. м, або в 4,8 раза. Одночасно підвищилось і водоспоживання, відповідно - з 2,8 до 10,5 млн. куб. м, або в 3,8 раза. При такій тенденції у водоспоживанні поступово утворюється дефіцит води не тільки на Півдні, а й у західних областях України. А тим часом щороку до річок і водойм скидалося 18-19 млн куб. м води, і в тому числі близько 3 млн куб. м - недостатньо або зовсім не очищеної. Вона містить кислоти, масла, отрути, майже всі хімічні та радіоактивні речовини. Багато річок Донбасу, Придніпров'я і Прикарпаття перетворилися на колектори стічних вод, стали зовсім непридатними для сільськогосподарського водопостачання.
- Екологічна проблема Дніпра
- Проблема забезпечення водою
- Проблема водопостачання якісної питної води
- Охорона водних об’єктів
- Поліпшення якості питної води в Україні
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва
Тема контрольної роботи «Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва».
Основне завдання сільського господарства полягає в одержанні високоякісної екологічно чистої продукції ро ...
Історичний аналіз створення та розвитку екологічного права в Україні
Актуальність
теми. Еколого-правова наука України ще зовсім молода.
Екологія
- це наука, яка висвітлює проблеми взаємодії живих організмів з тим природним
середовищем, в якому вони перебу ...
Оцінка стану екологічної системи басейну річки Інгул
Нині екологія стала теоретичною основою та науковою базою для розробки питань охорони природи й раціонального використання її ресурсів, визначення стратегії й тактики гармонізації взаємин людського су ...