Екологічна оцінка впливу мисливської авіфауни на агроценози Центрального Придніпров`я
Гнізда - споруди із сухих гілок, стебел чагарника тощо на деревах (по кілька гнізд на одному дереві) або просто на піску, дрібних острівцях. Відкладають яйця в травні. Кладка з 4 - 5 блакитних яєць, з міцною і товстою шкаралупою. Насиджують обидва птахи. Тривалість насиджування - 28 днів. Пташенята вилуплюються голі й сліпі. Пізніше вони вкриваються чорно-бурим пухом, а в кінці гніздового періоду одягають перше «доросле» вбрання. На місцях гніздування бувають близько 6 - 7 місяців (з березня до жовтня - листопада).
Поїдаючи велику кількість риби, в тому числі й промислової, завдають місцями відчутної шкоди рибному господарству. Поблизу риборозплідників і в місцях промислового рибальства кількість цих птахів слід регулювати. М'ясо бакланів має низькі смакові якості. В умова регіону відзначений на Дніпровських островах, а також на островах Канівського природного заповідника в досить великій кількості, де завдає великої шкоди заплавним островам.
.5 Ряд Журавлеподібні (Gruiformes)
Лиска
(Fulica atra). Великі птахи, завбільшки з крижня. Маса до 1200 г. У дорослих птахів голова і шия чорні. Верх тіла чорний, із сірим відтінком. Низ тіла темно-сірий. Низ хвоста чорний. На лобі біла шкіряна бляшка. Молоді птахи зверху бурі, знизу - сірі. На горлі, грудях і середині черева пера мають білуваті облямівки [3, 13].
Поширені в помірній і південній смугах Європи і Азії, у Північній Африці, Австралії і Тасманії. Зимують на півдні Європи, в тому числі і на півдні України, у дельтах великих річок і на морському узбережжі, недалеко від берегів, у Північній Африці та Південній Азії [3, 10, 13]. На Україні гніздяться майже всюди, де є великі прісноводні водойми, зарослі водяною рослинністю. Найбільша кількість лисок буває в плавнях великих річок, на великих озерах і водосховищах [3, 13].
У природі їх легко визначити за великим розміром і характерним темним забарвленням. Тримаються завжди групками, по кілька особин, а під час перельотів зграями. Добре плавають і пірнають, можуть довго лишатися під водою, особливо в разі небезпеки. Живляться зеленими частинами і насінням різних водяних рослин, комахами та іншими безхребетними.
На південь України прилітають рано: на початку березня, на північ - у кінці березня. (Частина птахів зимує на Чорному морі). Гніздяться на зарослих ставках, озерах, у заплавах річок - там, де є зарості очерету і інших водяних рослин. Гнізда роблять на заломах очерету, на купині або плавучі - із стебел і листя рослин. Повна кладка - в травні. Яєць багато - до 15 штук білувато-сіруватого кольору, з темними плямами. Насиджують обидва птахи, 21 - 24 дні. У кінці липня - в серпні лиски збираються у великі зграї і тримаються на великих водоймах. Осінній відліт з вересня до початку листопада. Являються цінною дичиною. В умовах регіону - вид досить чисельний, регулярно відмічався на території Липівського орнітологічного заказника [5]. Нами не однократно відмічена на Тясмині (в Смілянському районі). Динаміка чисельності лиски в Черкаській області наведена на рис.3.9. Динаміка популяцій лиски за три роки в ТОВ МГ «Черкаське» наведена в додатку Б (рис. Б.6).
Рисунок 3.9. Динаміка чисельності лиски за 2002-2011 роки на території Черкаської області
Цікаві статті з розділу
Визначення метеорологічних і кліматичних факторів міста Миколаїва
У
сучасних умовах швидкого розвитку промисловості, росту міст, посилюється вплив
на навколишнє середовище. Атмосфера є одною з основних систем навколишнього
середовища. Суттєвий вплив на пе ...
Розробка системи очищення забрудненого газу промисловим підприємством
У
данній дипломній роботі розглядається приватне підприємство «Гранд», що
спеціалізується на виготовленні залізобетонних фасонних виробів (тротуарних
плит, заборів, декоративних виробів та ...
Екологічні проблеми Венеції
Венеція (Venezia) - місто в Північній Італії. Це морський курорт, центр міжнародного туризму світового значення, місце проведення міжнародних кінофестивалів, художніх виставок. Венеція - область у поб ...