Оцінка лісових ресурсів модельних підприємств Криму, Буковинських Карпат і Передкарпаття, Центрального Лісостепу, Західного Полісся щодо їх відповідності принципам збалансованого лісокористування та
Основними факторами, які слід враховувати при відновленні букових лісів, є періодичність плодоношення бука лісового, умови екотопу та вплив лісогосподарських заходів на екологічні умови лісової екосистеми, появу і виживання сходів під наметом деревостанів. У свіжих і вологих гігротопах буково-ялицево-смерекових та буково-ялицевих насаджень Буковинських Карпат та Передкарпаття найефективніше для насіннєвого відновлення головних лісоутворювальних порід застосувати при здійсненні рівномірно-поступових рубань трелювальні трактори зі спеціальними ланцюгами на ведучих колесах, що рихлять дернину і ґрунт лісосік. Забезпечується повноцінне лісовідновлення, збереження корінних типів лісу, гармонійне поєднання екологічних, економічних вимог щодо лісоексплуатації і лісовідновлення, створення сприятливих умов для отримання і формування надійного молодого покоління лісу природного походження. Запропонований метод заслуговує створення належних методичних та нормативно-організаційні умов для його ширшого впровадження у практику лісового господарства з урахуванням умов інших регіонів.
Отже, внаслідок надмірного пасовищного та господарського навантаження верхня межа лісу знизилась у регіоні на 200-300 м. У приполонинній смузі верхнього поясу гір Буковинських Карпат лісові фітоценози істотно деградовані. Це зумовило збільшення частоти і масштабів ерозійних процесів, порушення стабільності розвитку водозбірних басейнів. Тому відновлення рослинного покриву верхнього поясу гір є одним із базових напрямів підвищення екологічної ролі лісів у водозборах, відновлення стабільного гідрологічного режиму гірських ландшафтів. У цих умовах природне залісення луків і полонин, яке відбувається в 1990-2010 рр. унаслідок значного зменшення інтенсивності господарського використання цих земельних угідь, істотно прискорює розв’язання вказаної проблеми і сприяє здешевленню необхідних видатків. У смузі до 1-500 м від узлісь вологого смеречника та вологого ялицевого смеречника утворюється надійний підріст з належною кількістю рослин лісоутворювальних порід, здатний зімкнутися кронами і сформувати деревостани корінних типів. Ширина смуги природного залісення залежить від висоти над рівнем моря, крутизни схилу, та складу трав’яного покриву луків і полонин.
лісовий ресурс природний екологічний
.2 Еколого-економічна оцінка стану лісових ресурсів Центрального Лісостепу в умовах антропогенного впливу
Досвід показує, що кожний регіон має свої особливості в реалізації зазначених завдань. Сприятливе для життя і доволі щільно заселене людьми Центральне Придніпров’я виділяється значною антропогенною трансформацією природно-територіальних комплексів, що істотно завадить відновленню «плівки життя» і потребує добре продуманої і ресурсно забезпеченої системи заходів [4]. У проекті регіональної екомережі обґрунтовано необхідність збільшення кількості природоохоронних об’єктів та територій до оптимального рівня і забезпечення структурно-функціональних зв'язків між ними. Важливу роль у розвитку екомережі відіграють ліси природно-заповідного фонду (ПЗФ) Черкаської області [4]. Серед них особливої уваги заслуговує проектований національний природний парк (НПП) «Холодний Яр». Це один з унікальних ландшафтів на території України, що доволі добре зберігся до наших днів і виділяється своєрідністю геологічної будови, рельєфу, багатством рослинного та тваринного світу, цілющими водами та іншими природними ресурсами. Лісовий масив <http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%96%D1%81> «Холодний Яр» представлений високопродуктивними мішаними дубовими лісами природного та штучного походження. Задля збереження рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України та природних пам'яток на території НПП створено низку об'єктів місцевого значення: «Зубівський», «Оля», «Білосніжний», «Грушківський», «Сквер учасників партизанського руху», «Тарасова криниця», «Дуб красень», «Тюльпан дібровний», «Монастирське джерело» [4].
Цікаві статті з розділу
Сучасні екологічні проблеми озера Сиваш та шляхи їх вирішення
Дипломна робота представлена на 50 сторінках, має 7 рисунків та 2 таблиці. При написанні роботи було використано 56 літературних джерел.
Тема дипломної роботи – Сучасні екологічні проблеми озер ...
Екологічна криза сучасності
Стосунки біологічної системи і довкілля в процесі еволюції прагнуть
оптимальності. Але вони не завжди є гармонійними. Зміни життєвоважливих для
біологічної системи параметрів зовнішного сере ...
Моніторинг забруднення ґрунтів території
Актуальність теми. Моніторинг земель - це система спостережень за станом земель, на підставі яких розробляють рекомендації щодо запобігання негативним явищам і усунення їх, здійснення контролю за вико ...