Рекомендації по БЖД
рівень звуку й еквівалентний рівень звуку дБА - 50.
До можливих джерел шуму варто віднести:
роботу імпульсних джерел напруги (високочастотний шум);
робота матричних принтерів (шуми середньої й низької частоти);
робота незбалансованих вентиляторів (але всьому діапазону).
Відповідно варто замінити або виправити, сильно шумливі апаратури.
Зниження шуму в джерелі випромінювання можна забезпечити застосуванням муругих прокладок між підставою машини, приладу й опорною поверхнею. Як прокладки використаються гума, повсть, пробка, різної конструкції амортизатори.
Захист від статичної електрики й випромінювання
Під час роботи високочастотної техніки й роботи високовольтних приладів (електронно-променевої трубки), виникає статична напруга - напруга малих струмів, але з високим потенціалом. Це напруга шкідливо не тільки для людини, але й для цифрової техніки, тому вона повинна бути заземлена. Відповідно до санітарно - гігієнічних норм потенціал електростатичного поля не повинен перевищувати 2кв. Вторинним слідством статичної напруги є утворення озону, що у більших кількостях шкідливий для людини, оскільки є сильним канцерогеном. Мірами захисту, можуть бути антистатичні коврики й заземлення. Треба також, у міру можливості обмежити відвідування приміщень у статичному одязі - вовна й деякі синтетичні тканини на них виникає потенціал більше 30 кв.
Монітори, постачені електронно-променевими трубками, генерують наступні випромінювання: рентгенівське, у діапазоні радіочастот, видиме.
Для захисту від них варто використати монітори гарної якості минулі тести, і задовольняючим міжнародним стандартам.
Оптимальним рівнем іонізації повітря вважається кількість іонів від 1,5 × 10² до 5 × 102 в 1 см3 повітря.
Для захисту від іонізуючих опромінень необхідно здійснювати технічні, лікувально-профілактичні заходи. Одними з основних технічних коштів є захисні екрани.
Винятково важливе значення для запобігання електротравматизму має правильна організація обслуговування діючих електроустановок, проведення ремонтних, монтажних і профілактичних робіт.
Вимоги до освітлення
В приміщеннях, де працюють комп’ютери, освітлення, як правило, змішане. Не рекомендується працювати за комп’ютером в темноті, тільки при освітленні монітора. Освітлення офісу природне і штучне. За конструктивними особливостями природне освітлення поділяється на бокове - через вікно у зовнішніх стінах; верхнє - через світлові ліхтарі та отвори у покритті; верхнє та бокове (комбіноване) - до верхнього додається ще і бокове, рис. 3.1.
Рис. 3.1 Розташування вікон в приміщенні офісу
Якщо природного освітлення недостатньо, додатково установлюється штучне, причому використовується завжди - не тільки в темний час доби.
Штучно освітлюються приміщення за допомогою системи загального рівномірного освітлення. Можна використовувати місцеве освітлення, призначене для освітлення зони розташування документів.
Для освітлення приміщень потрібно використовувати світильники серії ЛПО36 із дзеркальними решітками, та укомплектовані високочастотними пускорегулюючими апаратами(ВЧ ПРА).
Протипожежний захист
Протипожежний захист - це комплекс організаційних і технічних заходів, спрямованих на забезпечення безпеки людний, на запобігання пожежі, обмеження його поширення, а також на створення умов для успішного гасіння пожежі.
Заходу щодо протипожежного захисту розділяються на організаційні, експлуатаційні, технічні й режимні (спеціальні).
Організаційні заходи: навчання робітників та службовців правилам пожежної безпеки; організація пожежної охорони; проведення бесід, лекцій; видання необхідних інструкцій, плакатів.
Технічні заходи передбачають дотримання протипожежних норм і правил при установці систем опалення, вентиляції й кондиціонування повітря, блискавкозахист, при спорудженні будинків, установка технологічного встаткування. Експлуатаційні заходи передбачають правильну експлуатацію систем опалення, вентиляції й кондиціонування повітря, блискавкозахист, технологічних машин й устаткування, правильний зміст будинків і території.
Цікаві статті з розділу
Екологія і практична діяльність людини
Погіршення стану більшості екосистем біосфери, істотне
зменшення біопродуктивності й біорізноманітності, катастрофічне виснаження
ґрунтів і мінеральних ресурсів за небаченої забрудненості по ...
Еколого-ландшафтні особливості Кордівки (м. Чернігів)
Актуальність. Місто – це
антропогенна екосистема, що являє собою концентроване розміщення промислових і
побутових споруд, та населення, яке знаходиться на його території. На відміну
від сіл ...
Характеристика забруднювачів ґрунтового покриву внаслідок антропогенної
діяльності
Забруднення
ґрунтового покриву, внаслідок діяльності промислового сектору, пояснюється
осіданням твердих частинок, а також попаданням в ґрунт забруднюючих речовин в
результаті мокрого очищення атмо ...