Рекомендації по БЖД
Первинні засоби пожежогасіння призначені для ліквідації невеликих осередків пожеж, а також для гасіння пожеж у початковій стадії їхнього розвитку чинностями персоналу об'єкта до прибуття штатних підрозділів пожежної охорони.
До первинних засобів пожежогасіння ставляться: вогнегасники, пожежний інвентар (бочки з водою, пожежні цебра, ящики з піском, совкові лопалися. протипожежні покривала) і пожежний інструмент (гаки, ломи, сокира).
Вогнегасники й пожежний інвентар повинні мати червоне фарбування, а бочки з водою і ящики з піском ще й відповідні написи білою фарбою. Пожежний інструмент фарбується в чорні кольори.
На виробництвах досить часто як первинні засоби пожежогасіння використають вогнегасники, які відзначаються високою ефективністю дії. Залежно від речовин, які входять у заряд вогнегасників, останні діляться на такі типи:
1. Пінні
. Хімічно-пінні: ВХП-10. ВП-9ММ;
. Повітряно-пінні: ВПП-5Д, ВПП-9. ВПП-10, ВХПП-10. ВПП-100, ВППУ-250;
. Газові :Вуглекислотні: ВВ-2. ВВ-5, ВВ-8, ВВ-25, ВВ-80, ВВ-400;
Аерозольні (хладону) ВАХ, ВВБ-ЗА, ВХ-3. ВХ-7;
. Порошкові: ВП-1, ВП-1У, ВП-2, ВПУ-2, ВП-2У, ВП-5. ВП-9. ВП-10А, ВП-100;
. Комбіновані (піна-порошок): ВК-100.
Оснащення об'єктів первинними засобами пожежогасіння
Визначення видів і кількості первинних засобів пожежогасіння варто проводити з обліком фізико-хімічних і пожежонебезпечних властивостей горючих речовин, їхньої взаємодії з вогнегасними речовинами, а також розмірів площ виробничих приміщень відкритих площадок й установок.
Необхідна кількість первинних засобів пожежогасіння визначаємо. Окремо для кожного поверху й приміщення, а також попелиця етажерок відкритих установок. У випадку, коли в одному приміщенні, перебувають трохи різних за пожежною небезпекою виробництв, не відділені один від іншого протипожежними стінами, те всі ці ділянки забезпечують вогнегасниками, пожежним інвентарем й іншими видами коштів пожежогасіння за нормами найнебезпечнішого виробництва.
Необхідна кількість вогнегасників й їхній тип визначаються й залежності від їх вогнегасної можливості, граничної захищеної площі, категорії приміщень за вибухонебезпечною і пожежною небезпекою, а також класу пожежі, горючих речовин і матеріалів у приміщенні або на об'єкті.
Висновок
У зв'язку з обмеженими запасами кварцового піску, сучасна наука зайнялася пошуком і освоєнням нових ефективних і промислово доступних фільтруючих матеріалів. Транспортування піску на більші відстані є економічно недоцільною. Як менш енергоємна технологія науково-технічною фірмою “Полістік” було запропоноване використання антрацит-фільтрату як завантажувального матеріалу для швидких фільтрів.
Після проведення ряду досліджень даного фільтрату, стала очевидної доцільність його використання не тільки для очищення стічних вод, але й для підготовки питної води в різних регіонах України й держав СНД, особливо, з поверхневих джерел водокористування.
У ході даної роботи була розраховано економічна ефективність антрацит-фільтрату в порівнянні із кварцовим піском. Річна вартість антрацитового завантаження для одного фільтра дорівнює 450000 грн., що на 123600 грн. перевищує вартість кварцового піску для одного фільтра.
За іншими показниками антрацит-фільтрат менш дорогий чим піщане завантаження. Витрати на електроенергію на промивання завантаження для нього рівні 1317 грн., що на 6194 грн. менше ніж даний показник кварцового піску. Вартість води, використовуваної для промивання фільтрів із кварцовим завантаженням на 87162 грн. перевищує вартість води, що потрібна для промивання фільтрів з антрацитовим завантаженням.
Окупність витрат на використання як завантаження антрацитового фільтрату становить 14 місяців. Прибуток на другому році експлуатації складе 90240 грн., а в наступні роки по 106920 грн.
У більше капіталомісткому будівництві споруджень із фільтрами з антрацитовим завантаженням показники порівняльної ефективності додаткових капітальних вкладень краще нормативних: (Зп > За); (Е > Ен); (Т< Тн).
Узагальнений показник, що враховує рівень приватних показників: новизну, перспективність і реалізацію результатів НІОКР для антрацит - фільтрату дорівнює 6,2 бали. Виходить, науково-технічний ефект дослідження даного завантажувального матеріалу середній, тобто дана технологія знайде застосування в галузі й термін реалізації не перевищує 3-х років.
Цікаві статті з розділу
Флора вільноплаваючих рослин Чернігівщини
Актуальність. Ми живемо в епоху гострого
конфлікту між людським суспільством та природою, коли нераціональна
господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери нашої планети, що
...
Основні способи утилізації та рекуперації відходів хімічної промисловості
Хімічні процеси і реактори, об'єднані
в хіміко-технологічні системи, складають основу виробництва в багатьох галузях
промисловості: нафтохімічній, металургії чорних і кольорових металів, цел ...
Екологія міських систем
Що являє собою місто? Передусім,
місто уже на початку свого існування являло собою факт концентрації населення
знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села характерним і донині є
протиле ...