Визначення гідрохімічних характеристик природних вод
Таким же доступним способом можна визначити і вміст у воді марганцю: пробу об'ємом 10-50 мг підкислюють декількома каплями 25% розчину азотної кислоти. Потім, по каплях, добавляють 5% розчин нітрату срібла до тих пір, поки розчин помутніє. Після цього добавляють біля 0,5 г персульфату амонію або калію і нагрівають до кипіння. В присутності марганцю в кількості 0,1 мг/л і вище розчин забарвлюється у блідо-рожевий колір.
Для визначення наявності цинку у воді відбирають пробу об'ємом 50 мл., добавляють кілька капель концентрованої соляної кислоти і, після переміщування, приблизно 20 мл ацетатного буферного розчину - 3 мл розчину тіосульфату натрію (50 г Na2S2О3 * 5Н2О в 30 мл дистильованої води) і 3 мл розчину дістізону; суміш добре перемішують. У присутності цинку колір органічного шару переходить у фіолетовий, або червоний.
Для визначення присутності в річковій воді сульфатів необхідно взяти близько 10 мл проби, підкислити її кількома каплями соляної кислоти і додати 0,5 мл 10% розчину хлориду барію. При концентрації у воді сульфатів 5-50 мг/л виникає опалесценція, або слабке помутніння, при більш високій концентрації випадає осад.
Якісно можна визначити присутність у водах також фенольних сполук. Для цього до конічної колби об'ємом 200 мл наливають 100 мл проби, добавляють розчин хлорного вапна, або хлорну воду у такому ж об'ємі, що було внесено 0,05 мг активного хлору. Через 10 хв. визначають (спочатку на холоді, потім при нагріванні) наявність характерного "аптечного запаху".
Часто приходиться мати справу з забрудненням річкової води жировими компонентами стічних вод. Для того, щоб бути впевненому, що існує саме таке забруднення потрібно взяти невеликий кусочок камфори (або п-фенілендіаміну) величиною з рисове зерно і внести на поверхню проби води. У присутності масел камфора залишається на тому ж місці. При відсутності масел камфора швидко переміщується по поверхні води.
Отже, для визначення придатності води для тих чи інших своїх потреб, суспільство користується поняттям якість води. Це поняття вбирає в себе кількісну і якісну характеристики хімічного складу та фізичних властивостей води.
Цікаві статті з розділу
Екологічний стан Ємільчинського району Житомирської області
На
Землі скорочуються ареали і знижується чисельність багатьох видів живих
організмів. Багато з них зникає через діяльність людини.
У
природи ми беремо все необхідне для нашого життя. Ал ...
Екологічне значення сукцесій
Якщо біогеоценоз не перебуває в стані швидкої або середньої сукцесії, то
продукція, біомаса й видове багатство в ньому коливаються навколо певного
середнього значення в результаті процесів с ...
Вплив діяльності ЗАТ Житомирський м’ясокомбінат на атмосферне середовище
Повітря,
вода, сонячна енергія, якісна їжа - це все першонеобхідні компоненти
нормального існування людини на нашій планеті. Без їжі людина може
прожити" місяць, без води - тиждень, а ...