Поверхневі води
У інших річках Приазов’я відзначалась висока мінералізація, суттєвий вміст завислих речовин, а також присутність азоту нітритного та сульфатів і, взагалі, слід зазначити, що майже на всіх створах спостерігалося перевищення ГДК з цих показників.
Річки басейну Сіверського Донця.
Річки басейну Сіверського Донця переважно забруднені азотом нітритним, азотом амонійним, сульфатами.
Річка Бахмут - м. Артемівськ забруднена азотом амонійним, азотом нітритним, сульфатами. Середні концентрації вище означених речовин склали 6,0 ГДК, 21,4 ГДК та 14,1 ГДК відповідно. Максимальні концентрації були такими: азот амонійний - 15,7 ГДК, азот нітритний - 51,4 ГДК та сульфати - 15,3 ГДК. Були зафіксовані випадки ВЗ із сульфатів (7 випадків) , з азоту нітритного (5 випадків) та з азоту амонійного (1 випадок).
Порівнюючи отримані дані із минулим роком можна зробити висновок, що дещо збільшилася концентрація азотовмісних сполук, а за іншими речовинами картина забруднення значним чином не змінилась. Річка Бахмут (с. Дронівка) значною мірою забруднена азотом нітритним та сульфатами.
Середні концентрації у р. Бахмут - с. Дронівка, в межах села складали: з азоту нітритного 3,7 ГДК, з сульфатів 11,0 ГДК. Максимальні концентрації були такими: з азоту нітритного 11,1 ГДК, з сульфатів 14,6 ГДК.
Протягом року було зафіксовано 6 випадків високого забруднення сульфатами та 1 випадок ВЗ азотом нітритним. У порівнянні із минулим роком рівень забруднення азотом нітратним зменшився, азотом амонійним декілька збільшився. Кисневий режим задовільний, випадків дефіциту кисню цього року не спостерігалось. Основними забруднювачами р. Бахмут є: ПУВКХ м. Артемівськ та ВАТ “Артемівський завод з переробки кольорових металів”.
Річка Казений Торець, нижче міста Слов’янська переважно забруднена азотом нітритним (7,3ГДК), сульфатами(8,3 ГДК). Максимальні концентрації перевищували норму: з азоту нітритного у 13,0 рази, з сульфатів у 13,3 рази. Було зафіксовано 1 випадок ВЗ з азоту нітритного та 1 випадок ВЗ з сульфатів.
Порівнюючи дані 2010 року із попереднім, слід зазначити, що вміст азоту нітритного, азоту нітратного та азоту амонійного зменшився. Основними забруднювачами річки Казений Торець є: ПО ”Хімпром”, ПУВКХ м. Слов’янська та інші.
У річці Кривий Торець в районі міста Дружківка середні концентрації забруднюючих речовин перевищували гранично допустимі концентрації з азоту нітритного у 13,3 рази, з сульфатів у 8,2 рази. Максимальні концентрації склали відповідно: 32,2 ГДК та 8,4 ГДК. Спостерігалось 4 випадки високого забруднення азотом нітритним.
У порівнянні із попереднім роком слід зазначити, що кількість азоту нітратного зменшилась (від 4,54 мг/дм3 до 3,30 мг/дм3 ), а кількість азоту амонійного та азоту нітритного декілька збільшилася. У річках Мокра Плотва (м. Соледар) та Сухий Торець (с. м. т. Черкаське) можна відзначити дещо підвищений вміст азоту нітритного, хлоридів, азоту амонійного.
Слід зазначити, що середня концентрація сульфатів у р. Мокра Плотва склала 18,5 ГДК, а максимальна - 21,0 ГДК. На сольовий склад річки Мокра Плотва - м. Соледар впливає діяльність ВО “Артемсіль”.
У річці Казений Торець (с. м. т. Райське) були присутні азот нітритний, азот амонійний, хлориди та сульфати. Найбільш р. Казений Торець (с. м. т. Райське) забруднена сульфатами: середня концентрація складає 12,8 ГДК, а максимальна - 16,0 ГДК. Протягом року було зафіксовано 6 випадків ВЗ сульфатами.
Цікаві статті з розділу
Загальна екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки
річка
басейн атмосфера забруднюючий
Спостереження
за довкіллям набули практичного значення ще на початку розвитку людства,
оскільки кожному індивіду, щоб вижити, необхідно було мати певну суму з ...
Екологічна характеристика території природного заповідника Кам'яні Могили
Актуальність: у наш час степові екосистеми піддались найбільш сильному
антропогенному впливу. Розорювання, зрошення, забудова, вплив хімічних
реагентів, монокультура, вітрова та водна ерозія ...
Сучасний екологічний стан Антарктичного півострова
Антарктичний півострів - це постійна низька температура повітря, майже постійні сильні вітри. Високий рівень ультрафіолетового опромінювання, низький атмосферний тиск і розріджене повітря теж не підні ...