Екологічні проблеми спиртової промисловості
Технологія спирту - це наука про способи та процеси переробки різних видів сировини у етиловий спирт.
Спиртова промисловість на початку XX сторіччя була представлена малими заводами, кожний з яких виробляв біля 22 тис. дал спирту на рік. Більша частина спирту вироблялася у вигляді "білого вина" (горілки). Поступово виробництво спирту і горілки розділилося, причому спиртові заводи залишилися у зонах сільського-шодарської сировини, а горілчані (тоді називалися казенними винними складами) зосередилися у містах - місцях найбільшого збуту алкогольних напоїв.
З початком першої світової війни різко знизилося виробництво спирту, а виробництво горілки зовсім припинилося. Спирт вироблявся тільки для задоволення не-йдкладних потреб народного господарства.
У 1925 - 1926 рр. у к. СРСР почалося відновлення спиртової промисловості, у цей час діяло біля 370 заводів із загальним виробленням спирту 16 млн.дал на рік. У наступних роках виробництво спирту неухильно збільшувалося, реконструюватися заводи і збільшувалися потужності діючих підприємств. Під час Великої Вітчизняної війни значна частина спиртових заводів була зруйнована. Але вже з 1947 р. почалося швидке відновлення промисловості при широкому впровадженні найновітніших науково-технічних досягнень.
Харчова промисловість - його головний споживач спирту. Спирт використовують при виготовленні лікеро-горілчаних та плодово-ягідних напоїв, для кріплення виноматеріалів, у виробництві оцету, харчових ароматизаторів і парфюмерно-косметичних виробів; у мікробіологічній і медичній промисловості - для одержання вітамінів та інших препаратів і ліків; як дезинфікуючий засіб і як речовина; у хімічній, машинобудівній, автомобільній та інших галузях промисловості, а також у ветеринарії і фармакопеї.
Спиртова промисловість є єдиною галуззю, яка здатна перетворювати дефектні (зіпсовані) зерно і картоплю у доброякісні продукти.
Цікаві статті з розділу
Методика розрахунку розсіювання шкідливих речовин в атмосфері
У сучасному суспільстві зростає
важливість не тільки екологічних проблем, але й пов'язаної з ними
природоохоронної діяльності, проведеної на підприємствах.
Серед існуючих напрямків
приро ...
Екологічні проблеми, пов’язані з експлуатацією теплових двигунів
Світу, в якому ми живемо, загрожує серйозна небезпека. Втручання людини у тендітну рівновагу природи - розвиток техніки і промисловості - може нанести непоправну шкоду оточуючому нас прекрасному довкі ...
Екологічні наслідки військової діяльності
Надзвичайні екологічні ситуації, що виникають внаслідок різного роду
причин (господарської чи будь-якої іншої діяльності, аварій, катастроф,
стихійних лих), негативно впливають на стан навко ...