Поверхневі води
Порівнюючи дані 2010 та 2009 років можна зробити висновок, що кількість азоту у річках Сіверського Донця декілька зменшилася, концентрації інших речовин значно не змінилися.
Взагалі, можна зробити висновок, що сольовий склад річок Сіверського Донця залишається на багаторічному рівні, значної зміни хімічного складу поверхневої води не відбулося.
Підсумок
З наведеної інформації добре видно, що завдяки КЛСЗПР можна отримувати всю необхідну інформацію по забруднюючим речовинам, складати прогнози, тенденції, виконувати інші статистичні розрахунки. Можна створювати карти місцевості по рівню забруднення та шкідливості. Інформація має допустимі норми похибки, що дає можливість проводити серйозну наукову роботу у різних дисциплінах. Звісно, Донецький ЦГМ має більш широкі дані спостережень, але принципи, використовувані лабораторії можна екстраполювати на гідрометеоцентр в цілому, треба тільки збільшити масштаби досліджень та кількість показників.
Висновок
Пройшовши п’ятитижневу практику у КРСЗПС, я закріпив та поглибив теоретичні знання й одержав практичні навички для професійних функцій менеджера природоохоронної діяльності, придбав практичний досвід і навички роботи у лабораторії.
Навчився виконувати елементарні рутинні процедури по підготовці процесу аналізу проб атмосферного повітря та поверхневих вод. Ознайомився з лабораторним обладнанням та устаткуванням, його функціональністю та цільовим використанням.
Також отримав поглиблені знання у неорганічній, фізичній та колоїдній хімії, що дало змогу біль усвідомлено спостерігати за процесом виявлення забруднюючих речовин, а також розуміти необхідність кожного етапу підготовки реактивів.
На жаль, мені не вистачило часу набратися досвіду для самостійного виконання дослідів та вимірювань, оскільки мінімальний термін роботи лаборантом повинен бути не меншим за пів року при відсутності освіти хімічного спрямування. Але я відверто сподіваюсь, що у недалекому майбутньому в мене з’явиться така можливість.
Додатки
Пріоритетний список водних об’єктів, потребуючих першорядних заходів захисту
Номер посту |
Водний об’єкт пункт, створ |
Інгредієнти та значения середньорічних концентрацій |
Основні джерела забрудения |
505 511 512 507 506 |
р.Кальміус-м.Донецьк, нижче міста р.Кринка-с.Новоселівка , у межах села р.Булавін-м.Єнакієве , нижче міста р.Кальчик-м.Маріуполь , у межах міста р.Кальміус-м.Маріуполь, у межах міста (0.2 ш.р.) |
азот нітритний - 53,0 ГДК азот амонійній - 11,7 ГДК сульфати-6,4 ГДК азот нітритний - 26,8 ГДК азот амонійний - 11,6 ГДК сульфати-5,6 ГДК азот нітритний - 38,0 ГДК азот амонійний- 4,6 ГДК сульфати-4,4 ГДК азот нітритний -8,8 ГДК сульфати-15,4 ГДК азот нітритний - 24,4 ГДК сульфати-10,7 ГДК |
металургійний.з-д, з-д хімреактивів фізіко-географічні умови підприємства мм.Горлівки,Єнакієва фізіко-географічні умови металургійний.з-д, коксохімічний з-д фізіко-географічні умови к-т “Ілліча” фізіко-географічні умови к-т “ Ілліча” , к-т “Азовсталь” , ПО “ Тяжмаш” фізіко-географічні умови |
Цікаві статті з розділу
Екологiчна ситуацiя Чернігівської області
Чернігівська область
розташована на півночі України в Поліській і Лісостеповій зонах Придніпровської
низовини, в басейні річки Десни. На заході і північному заході межує з
Гомельською облас ...
Фітотоксичність та хімічне забруднення ґрунтів м. Біла Церква
Прогресуюча дія господарської діяльності людства на природне
середовище досягла рівня, при якому відбуваються істотні зміни в хімічному
складі ґрунтового покриву широких територій. У загальн ...
Природо-заповідний фонд лісової зони України, його структура та зонально-регіональні властивості
Українське
Полісся, яке простягається із заходу на схід на 750 км і займає близько 20%
території України, складає значну частину Поліської низовини - важливого
регіону Європи в межах Україн ...