Оцінка впливу стаціонарних джерел забруднення на атмосферне повітря басейну річки
Для кожної забруднюючої речовини встановлюють два нормативи: Максимально разова та середньодобова ГДК.
Максимально разова ГДК - це основна характеристика небезпечності шкідливої речовини. Вона встановлена для попередження рефлекторних реакцій у людини при короткочасному впливові атмосферних домішок. Середньодобова ГДК - встановлюється для попередження загально токсичного, мутагенного, канцерогенного та іншого впливу4 речовини на організм людини. Декоративныи кирпич leonardo stone Леонардо Стоун kd-stone.ru.
Відповідно клас шкідливості речовин: сірчаний газ - 2, оксид вуглецю - 4, сажа - 3, Манган - 2, Ванадій п’ятиокисний - 1.
Манган парамагнітний при низьких температурах. Це поширений елемент, його кларк в земній корі 0,1% (за масою), в ультраосновних породах - 0,15%, основних - 0,2%, середніх - 0,12%, кислих - 0,06%, осадових - 0,07%, кам. метеоритах - 0,2%. Вміст мангану в океанічній воді 2·10-7 %, в живій речовині Землі 1·10-3%, у ґрунті 8,5·10-2%.
Манган повільно реагує з водою, розчиняється в кислотах, реагує з усіма неметалами (при нагріванні), крім водню. Представлений в основному оксидами, карбонатами і в меншій мірі - силікатами мангану. Основні мінерали мангану: піролюзит , гаусманіт псиломелан , манганіт , брауніт , родохрозит, родоніт. Крім того, марганець містять мінерали: велініт . Внаслідок кристалохімічної близькості мангану до трьох найважливіших петрогенних елементів - Fe , Mg Ca - широко представлений як ізоморфна домішка в породотвірних мінералах (олівінах ґранатах >, слюді , карбонатах ). Значну кількість мангану містять залізо-марганцеві конкреції .
Вана́дій
Вана́дій ((лат.)Vanadium) - хімічний елемент, в періодичній таблиці має код V і атомний номер 23. Рідкісний, м'який і ковкий метал, ванадій міститься в деяких мінералах і використовується в основному для виробництва певних сплавів. Це один з 26 елементів, який загалом знаходиться в довкіллі.
Рідкісний. Сер. вміст у земній корі - 0,02мас.%. Відомо біля 80 мінералів - ванадатів природних, більшість з них - екзогенного походження. Основні мінерали: ванадиніт, карнотит, деклуазит.
Відповідно клас шкідливості речовин: сірчаний газ - 2, оксид вуглецю - 4, сажа - 3, Манган - 2, Ванадій п’ятиокисний - 1, сірковуглець - 2.
Клас шкідливості підприємства та розміри санітарно-захисних зон
Промислові підприємства |
Клас шкідливості підприємства |
Розміри СЗЗ |
Целюлозно-паперові, хімічні та металургійні комбінати, мідеплавильні заводи, підприємства по виробництву портландцементу. |
І |
1000 |
Виробництво гіпсу, азбесту, азбесту, асфальтобетону, ДСП |
ІІ |
500 |
Виробництво керамзиту, скловати, бетонних та залізобетонних виробів, виробництво цементу, асфальтобетонні заводи. |
ІІІ |
300 |
Виробництво штучного каменю, бетонних виробів, полімерних будматеріалів, фаянсових та фарфорових виробів, цегли, лаверні цехи, автомобільні заводи |
ІV |
100 |
Підприємства по видобуванню каміння глиняних виробів, столярні цехи, виробництво паркету |
V |
50 |
Визначаємо фактичну масу річного викиду і-тої домішки забруднюючої речовини в атмосферу за формулою:
mфакт= , т/рік
де : Сфакт.- - фактична концентрація забруднюючих речовин, мг/м3;
Н - висота труби, м;
В1 - об’єм викиду, м3; 1 - температура викиду, 0 С; 2 - температура атмосферного повітря для найтеплішого місяця року в даній місцевості;
А - коефіцієнт, що враховує частоту температурних інверсій даної місцевості(для умов України А=160);
Ф - коефіцієнт швидкості осідання часток в атмосфері (для газів - Ф=1,0; для парів - Ф=2,0; для пилу - Ф=3,0);
Т - число секунд у році (Т=31,56*106).ф(сірчаний газ)= =29,51 т/рік;ф(окис вуглецю)= т/рік;ф(сажа)= т/рік;ф(манган)= т/рік;ф(ванадій п’ятиокисний)= т/рік;ф(сірковуглець)= т/рік.
Цікаві статті з розділу
Екологія міських систем
Що являє собою місто? Передусім,
місто уже на початку свого існування являло собою факт концентрації населення
знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села характерним і донині є
протиле ...
Екологічний стан водних ресурсів озера Світязь
Мета дослідження: проведення аналізу екологічної ситуації на озері Світязь для встановлення основних закономірностей сучасного розвитку та комплексної оцінки стану гідроекосистеми і виявлення їх склад ...
Визначення нормативів гранично - допустимого викиду (ГДВ)
ГДВ
встановлюється для кожного діючого підприємства, при умові, що викиди від
даного підприємства разом з іншими джерелами викидів (із врахуванням
перспективи їх розвитку) не створюють максимальної ...