Глобальні екологічні проблеми людства. Шляхи їх вирішення
Перед людством постійно виникають багаточисленні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер, інші торкаються значних регіонів світу.
Розвиток сучасної цивілізації на порозі XXI століття відбувався під знаком посилення всесвітнього характеру багатьох важливих процесів і явищ. Зростання ролі світової політики і міжнародних відносин, взаємопов'язаність і масштабність світових процесів економічного, політичного, соціального і культурного життя, включення в міжнародне життя і спілкування все більших мас населення Землі - все це свідчить про наявність об'єктивних передумов для появи в сучасному світі таких проблем, що мають глобальний характер. Вони торкаються життєвих інтересів усього людства. У свою чергу, виникнення і загострення такого роду проблем сприяє посиленню інтернаціоналізації багатьох суспільних процесів.
Зростання потреб сучасного господарства призводить до великих втрат у природі., саме тому об’єктом мого дослідження є глобальні екологічні проблеми людства.
Мета роботи полягає у визначенні основних екологічних проблем людства, запропонуванні шляхів їх вирішення, а також у тому, щоб розглянути заходи для зменшення загрози екологічних проблем, вжиті державами світу.
Практичне значення дослідження полягає у тому, що викладені у дослідженні положення, висновки, пропозиції можуть бути використані у навчальному процесі при вивченні предметів: екологія, біологія, людина і світ, як матеріал для самоосвіти учнів та вчителів. Також результати роботи можуть бути використані під час різноманітних дискусій, симпозіумів тощо.
У роботі подано загальні відомості про глобальні екологічні проблеми, визначено та розглянуто основні з них, запропоновано певні шляхи їх вирішення, а також з’ясовано вжиті країнами світу заходи з вирішення цих проблем.
- Загальна характеристика глобальних проблем
- Світова енергетична криза
- Шляхи подолання енергетичної кризи
- Поняття про парниковий ефект, глобальне потепління. Їх причини
- Шляхи сповільнення темпів глобального потепління
- Озонові діри в атмосфері
- Заходи, здійсненні для сповільнення руйнування озонового шару
Цікаві статті з розділу
Дослідження екологічного стану техногенного навантаження на навколишнє природне середовище підприємством Чернігівське Хімволокно
До основних антропогенних джерел забруднення природного середовища
відноситься промисловість – 45,4%. Промислові комплекси України являються
головними споживачами води в державі.
Однією ...
Екологічна ситуація в Полтавській області
Охорона навколишнього природного середовища,
раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки
життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та с ...
Сталий розвиток Чернігівської області
На початку ХХ століття зміни
природного середовища розглядалися як побічний ефект розвитку промисловості.
Екологічні проблеми, що виникали з часом намагалися розв’язувати в межах
охорони пр ...