Аналіз санітарно - епідеміологічного стану земель водного фонду в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг
Сприятливий санітарно - епідеміологічний стан земель водного фонду в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг створює сприятливий режим на водних об¢єктах, попереджує їх забруднення, засмічення та їх вичерпання, знищення водної рослинності, а також зменшення коливань стоку.
Санітарно - епідеміологічний стан земель водного фонду залежить від рівня їх використання, урбанізації, ступеня радіоактивного забруднення, ерозії грунтів та інших факторів.
Сучасний стан річок зумовила надмірна зарегульованість річкового стоку водоймам, які змінили природний режим річок. Внаслідок чого уповільнилась швидкість їх течії, замулюються і заростають рослинністю русла, зменшилась пропускна здатність русел, збільшились площі затоплень при паводках і повенях. На деяких річках відбулося розгалуження основного русла, розмив берегів. Погіршенню екологічного стану річок сприяє надмірна розореність прибережних захисних смуг до урізу води. Відбувається змив грунту в річки та поступове їх замулення.
Стан зарегульованості басейну високий - 1492 ставки і водосховища об’ємом води 203,22 млн.м3. Значна їх кількість має незадовільний санітарно-епідеміологічний та екологічний стан : замулені та зарослі водною рослинністю та чагарниками, прибережні захисні смуги в більшості з них відсутні, що спричиняє їх забрудненню, засміченню, збільшенню коливання стоку. В результаті чого річки та водойми стали накопичувачами продуктів змиву з території сільськогосподарських угідь та населених пунктів.У більшості випадків порушуються вимоги статті 89 Водного Кодексу України щодо обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок і навколо водойм.
За даними перевірок дотримання вимог водоохоронного законодавства, на землях водного фонду було виявлено :
· влаштування сміттєзвалищ (29 випадків) у Білоцерківському, Володарському, Тетіївському, Таращанському районах,
· розорювання прибережних захисних смуг (3 випадки) у Білоцерківському, Сквирському районах,
· відсутність прибережних захисних смуг (22 випадки) у Білоцерківському, Таращанському, Володарському, Рокитнянському, Фастівському районах.
Цікаві статті з розділу
Акумулювання радіонуклідів грибами в зонах радіоактивного забруднення
В даний час і в перспективі особливо гостро постає проблема
екологічної безпеки навколишнього середовища, екологічно безпечного
природокористування при зростаючих антропогенних навантаженнях ...
Екологічна ситуація в Полтавській області
Охорона навколишнього природного середовища,
раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки
життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та с ...
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...