Гідрохімічні показники
Відповідно до “Програми державного моніторингу довкілля в системі Держводгоспу України у частині контролю якості поверхневих вод за радіологічними і гідрохімічними показниками здійснюється радіологічний і гідрохімічний контроль якості водних ресурсів басейну річки Рось. Відбір проб води проводиться пунктах спостереження:
р.Рось (права притока р.Дніпро):
· с.Кошів, кордон Київської в Вінницької областей - радіонукліди щоквартально, загальний санітарний аналіз і специфічні показники - щомісячно;
- с.Москаленки, кордон Київської і Черкаської областей - радіонукліди, загальний санітарний аналіз і специфічні показники - щоквартально.
р.Роставиця (ліва притока р.Рось)
- с.Строків, кордон Київської і Житомирської областей - радіонукліди, загальний санітарний аналіз і специфічні показники - щоквартально.
В результаті проведених гідрохімічних аналізів басейну р.Рось у квітні-червні 2009 року у створі р.Рось - с.Кошів (кордон Київської і Вінницької областей) спостерігалось підвищення показника ХСК, але знизився показник БСК з 2,15 мг/дм3 до 1,24 мг/дм3. Вміст розчиненого кисню у квітні - червня складав 10 -23,6 мг/дм3.
На притоці р.Рось - Роставиці (створ с.Строків - кордон Київської і Житомирської областей) гідрохімічний стан води у червні значно покращився в порівнянні з травнем місяцем. У травні показник ХСК підвищився до 230,64 мг/дм3, показник БСК -до 6,79 мг/дм3. У червні ХСК зменшився і складав 62,72 мг/дм3 . вміст розчиненого кисню у воді протягом згаданого періоду складав 6,53 -10,8 мг/дм3.
На кордоні Київської і Черкаської областей (с.Москаленки) стан річки в порівнянні з І кварталом дещо погіршився. У квітні спостерігалось підвищення показника ХСК з 24,48 мг/дм3 до 27,3 мг/дм3 та зменшення вмісту розчиненого кисню з 12,5 до 11,48 мг/дм3. Але вже у червні ці показники покращились.
Протягом липня-серпня відбувалося подальше (у порівнянні з минулим кварталом) погіршення якісних характеристик води.
Ці зміни відбулися починаючи від створу р.Рось - с.Кошів (кордон Київської і Вінницької областей) і далі вниз по течії ріки. На створі р.Рось - с.Москаленки (кордон Київської і Черкаськоїх областей) та на притоці р.Рось - Роставиці (створ с.Строків - кордон Київської та Житомирської областей) відбулося різке зростання показників ХСК і БСК до 46,5 - 51,5 та 2,73 - 4,65 мг/дм3 відповідно, також значно знилися прозорість води та зростання в ній вмісту завислих речовин до 29,2 мг/дм3. У всіх водосховищах Росі та руслі ріки виявлено масове цвітіння води.
У липні місяці у створі р.Рось с.Москаленки (кордон Київської і Черкаськоїх областей) - підвищівся вміст азоту амонійного до 0,3 мг/дм3, що могло свідчити про зростання органічного забруднення води в результаті збільшення антропогенного навантаження на річку. Вміст розчиненого кисню у воді у воді протягом згаданого періоду складав 6,8 - 8,5 мг/дм3. З метою недопущення ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації в басейні р.Рось в період червень-липень 2009 року проводилися попуски з водойм, які розташовані на р.Рось та її притоках.
.09.2009 року при проведені перевірки якості питної води у комунальному водопроводі м.Миронівка на бактеріологічні показинки було виявлено різке погіршення якості питної води. При дослідженні води у р.Рось на Миронівській водоочисній станції (ВОС) колі-індекс (лактозопозитивні кишкові палички (гепатит А) перевищував допустимі показники більше, як у 10 разів. Колі -індекс при допустимій величині у водопроводі до 3 одиниць перед виходом у місто складав 23, а в деяких місцях забору проб води у місті - 1100.Фахівцями Миронівської та Богуславської районних СЕС проведено дослідження води у р.Рось, в ході яких встановлено, що колі-індекс перевищує допустимі норми більше, як у 10 разів в районі ВОС Миронівського водозабору і вище по течії (навпроти міста Богуслав і його підприємств), але знаходиться у нормі на ВОС Богуславського водозабору (біля 2 км вище по течії).
Цікаві статті з розділу
Глобальні катастрофи, як прояв соціогеоекологічної кризи
Вчення про біосферу останнім часом займає ключові
позиції в еволюційному вченні, оскільки природний відбір є головним
направляючим еволюційним фактором, що включає пристосування організмів д ...
Основні способи утилізації та рекуперації відходів хімічної промисловості
Хімічні процеси і реактори, об'єднані
в хіміко-технологічні системи, складають основу виробництва в багатьох галузях
промисловості: нафтохімічній, металургії чорних і кольорових металів, цел ...
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...