Гідрохімічні показники
Відповідно до “Програми державного моніторингу довкілля в системі Держводгоспу України у частині контролю якості поверхневих вод за радіологічними і гідрохімічними показниками здійснюється радіологічний і гідрохімічний контроль якості водних ресурсів басейну річки Рось. Відбір проб води проводиться пунктах спостереження:
р.Рось (права притока р.Дніпро):
· с.Кошів, кордон Київської в Вінницької областей - радіонукліди щоквартально, загальний санітарний аналіз і специфічні показники - щомісячно;
- с.Москаленки, кордон Київської і Черкаської областей - радіонукліди, загальний санітарний аналіз і специфічні показники - щоквартально.
р.Роставиця (ліва притока р.Рось)
- с.Строків, кордон Київської і Житомирської областей - радіонукліди, загальний санітарний аналіз і специфічні показники - щоквартально.
В результаті проведених гідрохімічних аналізів басейну р.Рось у квітні-червні 2009 року у створі р.Рось - с.Кошів (кордон Київської і Вінницької областей) спостерігалось підвищення показника ХСК, але знизився показник БСК з 2,15 мг/дм3 до 1,24 мг/дм3. Вміст розчиненого кисню у квітні - червня складав 10 -23,6 мг/дм3.
На притоці р.Рось - Роставиці (створ с.Строків - кордон Київської і Житомирської областей) гідрохімічний стан води у червні значно покращився в порівнянні з травнем місяцем. У травні показник ХСК підвищився до 230,64 мг/дм3, показник БСК -до 6,79 мг/дм3. У червні ХСК зменшився і складав 62,72 мг/дм3 . вміст розчиненого кисню у воді протягом згаданого періоду складав 6,53 -10,8 мг/дм3.
На кордоні Київської і Черкаської областей (с.Москаленки) стан річки в порівнянні з І кварталом дещо погіршився. У квітні спостерігалось підвищення показника ХСК з 24,48 мг/дм3 до 27,3 мг/дм3 та зменшення вмісту розчиненого кисню з 12,5 до 11,48 мг/дм3. Але вже у червні ці показники покращились.
Протягом липня-серпня відбувалося подальше (у порівнянні з минулим кварталом) погіршення якісних характеристик води.
Ці зміни відбулися починаючи від створу р.Рось - с.Кошів (кордон Київської і Вінницької областей) і далі вниз по течії ріки. На створі р.Рось - с.Москаленки (кордон Київської і Черкаськоїх областей) та на притоці р.Рось - Роставиці (створ с.Строків - кордон Київської та Житомирської областей) відбулося різке зростання показників ХСК і БСК до 46,5 - 51,5 та 2,73 - 4,65 мг/дм3 відповідно, також значно знилися прозорість води та зростання в ній вмісту завислих речовин до 29,2 мг/дм3. У всіх водосховищах Росі та руслі ріки виявлено масове цвітіння води.
У липні місяці у створі р.Рось с.Москаленки (кордон Київської і Черкаськоїх областей) - підвищівся вміст азоту амонійного до 0,3 мг/дм3, що могло свідчити про зростання органічного забруднення води в результаті збільшення антропогенного навантаження на річку. Вміст розчиненого кисню у воді у воді протягом згаданого періоду складав 6,8 - 8,5 мг/дм3. З метою недопущення ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації в басейні р.Рось в період червень-липень 2009 року проводилися попуски з водойм, які розташовані на р.Рось та її притоках.
.09.2009 року при проведені перевірки якості питної води у комунальному водопроводі м.Миронівка на бактеріологічні показинки було виявлено різке погіршення якості питної води. При дослідженні води у р.Рось на Миронівській водоочисній станції (ВОС) колі-індекс (лактозопозитивні кишкові палички (гепатит А) перевищував допустимі показники більше, як у 10 разів. Колі -індекс при допустимій величині у водопроводі до 3 одиниць перед виходом у місто складав 23, а в деяких місцях забору проб води у місті - 1100.Фахівцями Миронівської та Богуславської районних СЕС проведено дослідження води у р.Рось, в ході яких встановлено, що колі-індекс перевищує допустимі норми більше, як у 10 разів в районі ВОС Миронівського водозабору і вище по течії (навпроти міста Богуслав і його підприємств), але знаходиться у нормі на ВОС Богуславського водозабору (біля 2 км вище по течії).
Цікаві статті з розділу
Екологічний стан курортних та рекреаційних зон Херсонської області
Актуальність. В останні десятиріччя під дією антропогенних факторів в Херсонській області різко погіршився стан навколишнього природного середовища. Екологічний стан області можна охарактеризувати як ...
Сучасний екологічний стан Антарктичного півострова
Антарктичний півострів - це постійна низька температура повітря, майже постійні сильні вітри. Високий рівень ультрафіолетового опромінювання, низький атмосферний тиск і розріджене повітря теж не підні ...
Актуальні проблеми у сфері екологічної безпеки
Екологія сьогодні набуває значення наукової основи організації раціонального
природокористування. Нині вона визначається як вчення про взаємодію живих
організмів з навколишнім середовищем (д ...