Тварини, що занесені в чинні для України міжнародні переліки
Слід також звернути увагу на те, що еколого-просвітницька робота проводиться в «Кам’яних Могилах» співробітниками заповідника, який не має спеціалізованого структурного підрозділа - відділа екологічної освіти.
В подальшому слід також виправити тенденцію скорочення кількості публікацій, які формують у читача представлення про заповідник- остання така стаття датується 1995-м роком.
В той же час, багато публікацій, присвячених природничо-науковій тематиці, які формують комплексне представлення про заповідник, були написані співробітниками «Кам’яних Могил».
Другою негативною тенденцією є скорочення кількості публікацій в прессі від співробітників заповідника. На виправлення цієї тенденції слід надалі звернути увагу, так як саме через статті, написані співробітниками заповідника, можна формувати у населення необхідні для «Кам’яних Могил» і всієї заповідної справи образи, поняття, судження про «Кам’яні Могили» та заповідники в цілому. Написати захоплюючу статтю по випадкам з повсякденного життя заповідника, при цьому виключивши можливість спотворень, важких для необізнаного журналіста та читача наукових фактів і достовірності поточних подій, під силу саме співробітнику заповідника чи кваліфікованому журналісту - спеціалісту з природничо-науковою підготовкою, яких у місцевій прессі зараз майже нема. А публікаціями в центральних виданнях нас не балують, тобто за останнє десятиліття їх всього сім. Це є третьою негативною тенденцією, так як прийшов, на наш погляд, час формувати, за допомогою засобів масової інформації, у жителів України та сусідніх країн, відношення до «Кам’яних Могил» не тільки як до природної святині, але і як святині національної спадщини.
У заповіднику ведеться співпраця з творчою інтелігенцією. За 1983-2000 р.р. створено близько 500 картин і етюдів на природоохоронну та історичну тематику, пов’язану з минулим і сьогоденням заповідника «Кам’яні Могили» [32].
Роботи митців були представлені у персональних і тематичних виставках України і за її межами, експонувались у складі виставки, присвяченій відділенню заповідника «Кам’яні Могили» у навколишніх селах і райцентрах, містах Волноваха, Маріуполь, Донецьк, Краматорськ, а також у Києві.
Особливу роль в популяризації заповідника «Кам’яні Могили» серед місцевого населення має Донецьке телебачення, яким були зняті певна кількість відеофільмів.
Заповідник здійснює співпрацю з викладацьким персоналом позашкільних, шкільних і вищих учбових закладів. У 90-тих роках щорічно відділення заповідника «Кам’яні Могили» продовжує брати участь у підготовці і організації роботи екологічних таборів школярів та студентів в кілометровій охоронній зоні заповідника. Співробітники заповідника ведуть на громадських засадах роботу в сусідніх школіх. Їх вихованці беруть участь у конкурсах Малої Академії Наук.
Починаючи з 1998 року в результаті співпраці з козацькими організаціями України у відділенні заповідника «Кам’яні Могили» в пам’ять про загиблих в «Битві на Калці» і історичні уроки цієї події спочатку було встановлено дерев’яний Уклінний Хрест, а в 1999 році він був замінений на гранітний.
У заповіднику відбувається залучення до співпраці археологів- польовиків із метою вивчення відношення людського оточення до Кам’яномогильського урочища в історичному аспекті. В радіусі 20 км надколо відділення за підтримки місцевого населення, керівництва райдержадміністрації і сільськогосподарських підприємств досліджено близько 20 курганів і 4 поселень віком від 1 до 20 тисяч років. Результати досліджень зберігаються в районних, обласних і державному музеях.
Цікаві статті з розділу
Ліс як об'єкт правової охорони
В
Україні прийнято чимало нормативно правових актів щодо використання лісових
ресурсів та цінних властивостей лісу, а також щодо його охорони. На жаль на
практиці застосування цієї норматив ...
Гідрометцентр як суб’єкт екологічного моніторингу
Комплексна лабораторія спостереження за природним середовищем (КЛНЗПС) Донецького центру гідрометеорології (ЦГМ) входить у склад базової системи моніторингу за забрудненням навколишнього середовища, з ...
Водне середовище міста
Міські поселення здавна
виникали по берегах рік і озер, що служили джерелом водопостачання, а
найчастіше зручним транспортним шляхом. Одночасно ріки використовувалися для
видалення рідких і ...