Тварини, що занесені в чинні для України міжнародні переліки
Слід також звернути увагу на те, що еколого-просвітницька робота проводиться в «Кам’яних Могилах» співробітниками заповідника, який не має спеціалізованого структурного підрозділа - відділа екологічної освіти.
В подальшому слід також виправити тенденцію скорочення кількості публікацій, які формують у читача представлення про заповідник- остання така стаття датується 1995-м роком.
В той же час, багато публікацій, присвячених природничо-науковій тематиці, які формують комплексне представлення про заповідник, були написані співробітниками «Кам’яних Могил».
Другою негативною тенденцією є скорочення кількості публікацій в прессі від співробітників заповідника. На виправлення цієї тенденції слід надалі звернути увагу, так як саме через статті, написані співробітниками заповідника, можна формувати у населення необхідні для «Кам’яних Могил» і всієї заповідної справи образи, поняття, судження про «Кам’яні Могили» та заповідники в цілому. Написати захоплюючу статтю по випадкам з повсякденного життя заповідника, при цьому виключивши можливість спотворень, важких для необізнаного журналіста та читача наукових фактів і достовірності поточних подій, під силу саме співробітнику заповідника чи кваліфікованому журналісту - спеціалісту з природничо-науковою підготовкою, яких у місцевій прессі зараз майже нема. А публікаціями в центральних виданнях нас не балують, тобто за останнє десятиліття їх всього сім. Це є третьою негативною тенденцією, так як прийшов, на наш погляд, час формувати, за допомогою засобів масової інформації, у жителів України та сусідніх країн, відношення до «Кам’яних Могил» не тільки як до природної святині, але і як святині національної спадщини.
У заповіднику ведеться співпраця з творчою інтелігенцією. За 1983-2000 р.р. створено близько 500 картин і етюдів на природоохоронну та історичну тематику, пов’язану з минулим і сьогоденням заповідника «Кам’яні Могили» [32].
Роботи митців були представлені у персональних і тематичних виставках України і за її межами, експонувались у складі виставки, присвяченій відділенню заповідника «Кам’яні Могили» у навколишніх селах і райцентрах, містах Волноваха, Маріуполь, Донецьк, Краматорськ, а також у Києві.
Особливу роль в популяризації заповідника «Кам’яні Могили» серед місцевого населення має Донецьке телебачення, яким були зняті певна кількість відеофільмів.
Заповідник здійснює співпрацю з викладацьким персоналом позашкільних, шкільних і вищих учбових закладів. У 90-тих роках щорічно відділення заповідника «Кам’яні Могили» продовжує брати участь у підготовці і організації роботи екологічних таборів школярів та студентів в кілометровій охоронній зоні заповідника. Співробітники заповідника ведуть на громадських засадах роботу в сусідніх школіх. Їх вихованці беруть участь у конкурсах Малої Академії Наук.
Починаючи з 1998 року в результаті співпраці з козацькими організаціями України у відділенні заповідника «Кам’яні Могили» в пам’ять про загиблих в «Битві на Калці» і історичні уроки цієї події спочатку було встановлено дерев’яний Уклінний Хрест, а в 1999 році він був замінений на гранітний.
У заповіднику відбувається залучення до співпраці археологів- польовиків із метою вивчення відношення людського оточення до Кам’яномогильського урочища в історичному аспекті. В радіусі 20 км надколо відділення за підтримки місцевого населення, керівництва райдержадміністрації і сільськогосподарських підприємств досліджено близько 20 курганів і 4 поселень віком від 1 до 20 тисяч років. Результати досліджень зберігаються в районних, обласних і державному музеях.
Цікаві статті з розділу
Екологічні аспекти видобування піску на прикладі об`єктів Чернігівської області
Актуальність: Капітальне будівництво
є однією з найважливіших галузей господарства, що характеризує економічний
потенціал держави. Підвищення ефективності будівництва передбачає, насамперед, ...
Моніторинг земель поблизу ВАТ Рівнеазот
Актуальність теми.
Постійно зростаючий негативний вплив діяльності людини нерідко призводить до катастрофічного стану довкілля, що визначається насамперед руйнуванням і навіть розривом сталих взаємо ...
Еволюція та сучасний склад атмосфери
Земля, як і більшість інших планет, оточена газовою оболонкою
- атмосферою. Атмосферне повітря - основний компонент біосфери. Перша наукова
праця, в якому узагальнюються уявлення про атмосфе ...