Поліпшення якості питної води в Україні
До лікувально-столових змішаного складу належать мінеральні води, отримані шляхом змішування природних вод різного ступеня мінералізації. Використовуються також за призначенням лікаря.
До природних столових вод належать води з мінералізацією менше 1 г/дм куб., тобто як у звичайної питної води. Використовувати їх можна без обмежень - як столовий напій. У кожному регіоні України випускаються свої природні столові води.
Висновки
Метод оцінки якості питної води за допомогою золотих рибок називається біотестуванням. Це прогресивний високоефективний сучасний метод. Його застосовують в усьому світі, подобається це комусь в Україні чи ні. До речі, у бутильованій питній воді «Оболонь-3» золоті рибки не гинуть; те ж саме можна сказати і про «Юрське джерело», «Моршинську», «Софію Київську» тощо.
Біологічні експрес-методи оцінки якості води і надійніші, ніж звичайні хімічні аналізи, і значно дешевші.
Це було доведено ще на початку минулого століття і підтверджено останніми вітчизняними та закордонними дослідженнями.
Цікаво, що кількість домішок у природних підземних водах сягає мільйона найменувань, а досліджено і розроблено ГДК лише для півтора тисяч. Крім того, хімічні методи із застосуванням дорогих реактивів і приладів забезпечують контроль лише 10% від загальної кількості нормативних речовин. Вплив решти на організм людини не враховується. А от біотестування якраз і дозволяє це зробити.
Найбільш повна екологічна класифікація якості води була розроблена Інститутом гідробіології НАН України. Вона поєднує гідрофізичні, гідрохімічні, гідробіологічні, бактеріологічні показники з біоіндикацією води, враховуючи при цьому її мінералізацію та іонний склад. Проте в українських стандартах якості питної води ці напрацювання чомусь досі не використовуються, тоді як у Московському державному університеті ім. Ломоносова запропоновано п'ятибальну систему оцінки токсичності води із застосуванням біотестування за допомогою дафній, гуппі, молюсків. Біотестування широко застосовується у розвинених країнах Європи та Північної Америки.
Тому, зважаючи на все вищенаведене, необхідно:
1. Хімічні аналізи питної води проводити з визначенням усіх мікроелементів (особливо в регіонах техногенного перевантаження).
2. Розробити нові сучасні стандарти оцінки якості питної води з урахуванням закордонного досвіду у цій сфері та передбачити застосування біотестування.
. Контроль за якістю питної води покласти на Держстандарт України, Державну санітарно-епідеміологічну службу України, місцеві санепідемстанції, головних санітарних лікарів та науково-дослідні інститути НАНУ та АМН України, зобов'язавши їх подавати регулярні звіти у пресі, по радіо і на телебаченні.
. Розповсюдження та продаж бутильованої питної води дозволяти тільки за наявності сертифіката якості та визначення у воді кількісного складу всіх мікроелементів.
Треба зазначити, що проблемою чистої якісної питної води, яка повинна давати користь, а не шкоду здоров'ю людини, опікується весь світ. Однак у розвинутих країнах нею почали займатися років на двадцять раніше, аніж у нас, розвиваючи і поглиблюючи технології централізованої водопідготовки та індивідуального водозабезпечення.
Чиста вода для людини - це життєво необхідна речовина і товарний продукт, для отримання і збереження якого потрібні значні зусилля і кошти.
Цікаві статті з розділу
Моніторинг забруднення підземних вод в районі розташування полігону твердих побутових відходів (полігону промислових відходів)
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети й від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічні. Викликані недалекоглядним, нерозумним, необґрунтова ...
Еколого-біологічні дослідження місцевості
Найважливішим засобом екологічної освіти є організація різноманітних
видів діяльності школярів безпосередньо в природному середовищі, в світі
природи. Дане положення вимагає створення «учбов ...
Вплив комунального господарства на довкілля на прикладі міста Чернігів
Важлива роль серед галузей невиробничої сфери належить
житлово-комунальному господарству України, яке являє собою багатогалузеву
технічно забезпечену галузь, що має розгалужену структуру, і ...