Охорона водних об’єктів
Підземні води, які розташовані на глибині десятків і сотень метрів, добре захищені від забруднення водотривкими породами, що перекривають зверху (і знизу) водомісткі пласти. І хоча вже починає виникати питання забруднення підземних вод унаслідок техногенної діяльності, ці води, безперечно, є чистішими, аніж поверхневі. Тому надзвичайно важливим завданням житлово-комунальних служб, покликаних забезпечувати населення якісною питною водою, є максимальне використання підземних вод. Причому, як зазначають В. В. Гончарук та С. С. Ставська (1994), у практиці питного водопостачання міст неприпустиме змішування підземних і поверхневих вод. На це, зокрема, звертають дедалі більшу увагу централізованого водопостачання у Києві, де високоякісна артезіанська вода сеноманського і юрського горизонтів подається у загальний водопровідний колектор і змішується з менш якісною дніпровською і деснянською водою, але якість останньої при цьому не поліпшується.
Вчені стверджують, що настав час усій Україні переходити на підземне водопостачання. Адже більшість європейських країн вживають воду із підземних джерел. Прикро, що в республіці є регіони, де і підземні води забруднені. Як правило, забруднюються вони в основному мінеральними добривами та засобами захисту рослин при порушенні технології внесення їх у ґрунт. Внаслідок цього в окремих криницях та свердловинах, особливо на масивах, що зрошуються, на літр підземної води припадало близько 1500 мг нітратів.
У незначних обсягах залучається у господарську діяльність оборотна і послідовно використовувана вода. Разом з тим обмеженість водних ресурсів вимагає більш повного залучення вказаного джерела. Тим більше, що в південній частині України є резерви для залучення у сільське господарство оборотної і послідовно використовуваної води. На жаль, вони використовуються досить слабо. Отже, проблема води і водних ресурсів дедалі загострюється і потребує наведення належного порядку і дисципліни, встановлення відповідальності керівних працівників за дотримання екологічних правил.
Цікаві статті з розділу
Флора вільноплаваючих рослин Чернігівщини
Актуальність. Ми живемо в епоху гострого
конфлікту між людським суспільством та природою, коли нераціональна
господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери нашої планети, що
...
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...
Використання безвідхідних технологій в промисловості
Необхідність охорони навколишнього
середовища приводить до істотних змін у загальних підходах до забезпечення
екологічної ефективності виробництв. Під екологічною ефективністю розуміють
мін ...