Державне управління екології та природних ресурсів в Київській області
На території Хотівської с/р за селом виявлено несанкціоноване сміттєзвалище розміром близько 0,8 га. Не прибрано сміття по вулицям М.Чирка, Партизанської, біля перукарні. Керівництвом с/р не розроблена схема систематичного санітарного очищення підпорядкованих територій відповідно до вимог ст. 21 Закону України "Про відходи".
На території Ходосіївської с/р засмічений ліс та ставок твердими побутовими відходами. Керівництвом с/р не розроблена схема систематичного санітарного очищення підпорядкованих територій відповідно до вимог ст. 21 Закону України "Про відходи".
Існують 2 стихійних сміттєзвалища поблизу дороги між селами Хотів-Чабани. Не прибрано узбіччя дороги Київ-Вишневе, на території м. Вишневе.
Найбільш впорядкована територія с. Лісники. В цьому селі проведені відповідні заходи щодо благоустрою та очищенню території згідно з розпорядженням Київської облдержадміністрації.
На території м. Бровари: по вул. Київській, напроти буд. № 238 засмічена територія площею 0,5 га; по вул. Металургів існує стихійне сміттєзвалище площею 0,5 га напроти прохідної Броварського водоканалу, поблизу будівельного майданчика гипер-маркету.
На території Калинівської с/р, смт. Калинівка, вул. Чернігівська, напроти будинків № 34,36 біля дороги за бетонним парканом виявлене стихійне сміттєзвалищі площею 0,15 га, на якому горіли відходи.
У північному напрямку від с. Княжичі в районі об'їзної дороги і залізничної станції "Ялинка", біля лісу, існують 2 стихійних сміттєзвалища загальною площею 0,7 га.
На території Богданівської с/р, поблизу лісу розташоване сільське сміттєзвалище, розміщення відходів на якому здійснюється хаотично, без ущільнення та присипки ізолюючим шаром грунту. Не витримана санітарно-захисна зона. Під час перевірки зафіксоване горіння відходів, що призвело до пошкодження дерев. Поблизу сміттєзвалища виявлена самовільна розробка кар'єру по видобуванню піску на площі 0,5 га.
На території Великодимерської с/р існують 2 стихійних сміттєзвалища.
-е - з північно-західної сторони біля яру, площею 2 га. Засмічена відходами побутового та промислового походження територія біля лісу, навколо вказаного яру та уздовж дороги, що веде від селища В. Димерка до заводу "Кока-Кола". На території яру та біля нього виявлена самовільна розробка кар'єру по видобуванню глини (площею 0,6 га) та піску (0,15 га).
-е стихійне сміттєзвалище знаходиться з південної сторони від селища, його площа складає близько 2 га.
Керівництвом Великодимерської с/р не розроблена схема систематичного санітарного очищення підпорядкованого населеного пункту відповідно до ст. 21 Закону України "Про відходи", не визначено місце для видалення відходів, які утворюються мешканцями селища. В місцевому бюджеті не передбачені відповідні кошти.
Потрібно відзначити, що на території Великодимерської с/р організована і працює комунальна служба. Однак, відходи, які утворюються населенням селища не збираються і не вивозяться на полігон ТПВ.
В ході рейдової перевірки складені акти, на усунення виявлених порушень надані приписи. На голів Великодимерської і Богданівської с/р складені протоколи про адмінправопорушення.
Бориспільській район, в ході перевірки виявлено:
На території Головурівської, Процівської, Вороньківської, Синьківської сільських рад існують стихійні сміттєзвалища на які зносяться відходи мешканцями с. Головурів, с. Проців, с. Синьківка, с. Велика Стариця, с. Перегури, с. Андріївка. Виконкомом сільської ради не вживаються заходи для організації і збору твердих побутових і виробничих відходів з території населених пунктів. Відсутні затверджені в установленому порядку схеми збору та утилізації твердих побутових відходів. Не відведені земельні ділянки для організації сільського сміттєзвалища. Не вживаються заходи для ліквідації стихійних сміттєзвалищ, що є порушенням ст. 19 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища України" та ст. 21 Закону України "Про відходи". Голові сільської ради надано наступні приписи:
Цікаві статті з розділу
Проблеми утилізації твердих побутових відходів в малих містах (а прикладі смт. Ставище)
У результаті неконтрольованих демографічних
процесів ряду азіатських країн відбувся різкий ріст чисельності населення
Землі, що уже перевищує 6,4 млрд. докорінно змінився вплив людини на при ...
Стан та перспектики екологічної конверсії промислових і сільськогосподарських підприємств Чернігівської області
З настанням глобальної екологічної кризи людство змушене вирішувати нові проблеми, що стосуються гармонізації відносин людини з природою, сталого та безпечного збалансованого соціально-економічного ро ...
Основні способи утилізації та рекуперації відходів хімічної промисловості
Хімічні процеси і реактори, об'єднані
в хіміко-технологічні системи, складають основу виробництва в багатьох галузях
промисловості: нафтохімічній, металургії чорних і кольорових металів, цел ...