Організація охорони навколишнього середовища в ЄС, правові основи співпраці між Україною та ЄС
Отже, основною має бути метрологічна база, що складається в результаті розвитку методик і засобів вимірювальної техніки. В Україні прийнято низку законів і постанов з питань метрології, стандартизації і сертифікації в галузі природокористування й охорони довкілля. Їх гармонізовано на міжнародному рівні.
Гармонізація національних стандартів, зокрема й у сфері охорони навколишнього середовища, - неодмінна умова приєднання України до Генеральної угоди про тарифи і торгівлю (ГАТТ) та вступу до Світової організації торгівлі (COT). Гармонізація національних стандартів має відбуватися відповідно до Кодексу стандартів ГАТТ.
Країни-члени ЄС поставили перед собою завдання домогтися одностайності в екологічній політиці за допомогою розробки стандартів, норм і правил. На відміну від інших міжнародних організацій, програми яких ґрунтуються винятково на добрій волі урядів, ЄС у разі потреби підтверджує свої рішення санкціями, що забезпечують їх виконання.
Цікаві статті з розділу
Моніторинг земель поблизу ВАТ Рівнеазот
Актуальність теми.
Постійно зростаючий негативний вплив діяльності людини нерідко призводить до катастрофічного стану довкілля, що визначається насамперед руйнуванням і навіть розривом сталих взаємо ...
Глобальні екологічні проблеми людства. Шляхи їх вирішення
Перед людством постійно виникають багаточисленні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер, інші торкаються значних регіонів світу.
Розвиток сучасної цивілі ...
Рослинність України та вплив на неї антропогенної радіонуклідної аномалії
Розвиток атомної промисловості, випробування
ядерної зброї, аварії на атомних реакторах різного походження призводять до
локальних підвищень рівня діючих радіаційних доз і до глобального збі ...