Обладнання постів моніторингу
Электроаспиратор ЕА-2С (рис. 5.2) складається з фільтротримача, блоку аспірації з витратоміром і спонукача витрати (вихрового вентилятора). Блок аспірації включає в себе лічильник газу РГ-40-1, вимірювальну діафрагму, дифманометр і дросель для регулювання та визначення витрати повітря, повітропровід з електронагрівачем і терморегулятором для підтримки постійної температури відібраного повітря при негативних температурах зовнішнього повітря (електронагрівач обладнаний блокуванням, що виключає можливість його включення при непрацюючому побудителе витрати), два реле часу для встановлення тривалості робочого періоду і паузи при циклічному режимі роботи электроаспиратора в межах від 4 хв до 3 год.
Рисунок 5.2 - Электроаспиратор ЕА-2С
.2 Лабораторія пересувна «Атмосфера-II»
Лабораторія «Атмосфера-II» призначена для визначення рівня забруднення атмосферного повітря і вимірювання метеорологічних елементів при проведенні маршрутних подфакельных спостережень.
Прилади і обладнання лабораторії можуть експлуатуватися при температурі повітря всередині салону автофургона 10 - 35 °С, відносної вологості до 80 % (при 20 °С), атмосферному тиску 90 - 104 кПа (680 - 785 мм рт. ст.). Швидкість пересування лабораторії по дорогах з удосконаленим покриттям не перевищує 45 км/год.
Обладнання лабораторії «Атмосфера-II» (рис. 5.3) змонтовано в кузові автофургона типу УАЗ-452А. Салон автофургона розділений стінкою на два відсіки: приладовий і допоміжний. В приладовому відсіку розміщені прилади та обладнання для відбору проб повітря на газові домішки, сажу і пил, газоаналізатори, вимірювальний пульт анеморумбометра М-49 (або М-47) і пульт управління.
Рисунок 5.3 - Пресувальна лабораторія «Атмосфера-II»
У допоміжному відсіку розміщені датчики температури і вологості повітря, розподільний щит, кабель на котушці, акумуляторні батареї, тримач патронів та інше обладнання.
На даху автофургона укріплена знімна платформа, на якій розміщені ящик з датчиком швидкості і напрямку вітру, щогла для установки в робочий стан датчиків і виносна штанга для кріплення датчиків температури, вологості і анеморумбометра.
Прилади та обладнання для відбору проб повітря розміщені на стенді по лівому борту автомашини і в допоміжному відсіку.
З'єднувальні трубопроводи для відбору проб повітря на пил і сажу через стінки і допоміжний відсік виводяться з автомашини через відкриту під час відбору проб задні двері автофургона.
Відбір проб повітря на газові домішки проводиться на висоті 2,6 м від рівня землі по вертикальному каналу через фторопластовий воздуховод і розподільник і горизонтального каналу, який змонтований паралельно газопроводу для відбору пилу і сажі. У цьому випадку відбір проб проводиться через тримач, укріплений на виносної штанзі.
Обидва канали відбору проб газових домішок мають загальний нагрівач, який включається при температурах зовнішнього повітря нижче мінус 5 °С. Терморегулятор забезпечує автоматичне підтримання температури проби не нижче 5 °С.
В лабораторії «Атмосфера-II» використовуються напівавтоматичні переносні прилади-індикатори, призначені для напівкількісного визначення вмісту діоксиду сірки й сірководню («Атмосфера-I») і хлору і озону («Атмосфера-2») в атмосферному воздухе1. У автолаборатории, укомплектованої анеморумбометром М-49, датчики температури і вологості разом з утримувачем монтуються на спеціальній висувній штанзі, укріпленої на платформі. Штанга з датчиками може встановлюватися перпендикулярно або паралельно подовжньої осі автомашини, а держатель може обертатися навколо вертикальної осі. Сигнали датчиків подаються на пульт управління станції, встановлений усередині салону на передньому стенді.
Цікаві статті з розділу
Екологічна оцінка впливу діяльності ЗАТ Юрія м. Черкаси на довкілля
Молочна промисловість належить до провідних у харчовій і переробній
промисловості та формує достатньо привабливий за обсягами ринок. Це пов'язано з
тим, що продукція молочної галузі займає в ...
Розрахунок розсіювання шкідливих речовин
Розподіл в атмосфері забруднюючих
речовин, що викликаються з промислових джерел забруднення, підкоряється законам
турбулентної дифузії. На процес розсіювання викидів суттєво впливає стан
атмосфери, ...
Екологія регіону
Екологія людини є міждисциплінарною наукою, яка вивчає закономірності
взаємодії людей із навколишнім середовищем, і є спільним науковим підрозділом
географії, соціоекології та медицини, що в ...