Обладнання постів моніторингу
1 Комплектна лабораторія «Пост-1»
В лабораторії «Пост-1» [9] розміщується основне і допоміжне обладнання для проведення спостережень за рівнем забруднення атмосфери та вимірювання метеорологічних елементів. Прилади і обладнання лабораторії працюють при температурі (10 - 35 °С), відносної вологості до 80 % (при 20 °С і атмосферному тиску 90 - 104 кПа (680 - 785 мм рт. ст.).
Обладнання «Пост-1» включає: автоматичні газоаналізатори ГМК-3 і МКП-1, системи для проведення відбору проб і метеорологічних спостережень, щоглу для установки датчика вітру, систему електропостачання та освітлення.
Схема розміщення приладів і обладнання у «Пост-1» показана на рис. 5.1. Стіни павільйону виконані з термоізолюючого матеріалу і облицьовані з внутрішньої сторони пластиком 1, а з зовнішньої - декоративними дюралюмінієвий осередками спеціального профілю 2, підлога покрита лінолеумом. Щогла з датчиком вітру встановлюється на плоскому даху павільйону.
Рисунок 5.1 - Розміщення обладнання в «Пост-1»
У спеціальній камері 35 розміщуються датчики 33 температури і вологості повітря метеостанції М-49. Від внутрішньої частини павільйону камера термоізольована. При відкритих дверцятах 34 камери датчик висувається на 1,5 м від стінки павільйону для виробництва вимірювань в природних умовах.
У двох протилежних кутах павільйону є чотири люка 11 з кришками, в які вставляється блок 39 відбору проб на пил і сажу. Висота люків від поверхні землі становить 1,5 м. Через дах павільйону пропущено трубопровід 15 із захисним ковпачком 14, підноситься над дахом на 50 см і з'єднаний всередині павільйону з розподільної гребінкою 27 для відбору проб повітря на газові домішки.
Лабораторне обладнання включає: лабораторний Г-подібний стіл 7 з тумбочками, на якому кріпляться полиці 9 для установки приладів; обертовий лабораторний стілець (з регульованою висотою); два ящика 5 для зберігання і транспортування скляних поглиначів, наповнені поглинальним розчином; два штатива для установки поглиначів, настільного вентилятора і сигнальних годин (на кресленні не показано). Для вентиляції павільйону служить люк 3.
Система відбору проб повітря на газові домішки і сажу складається з трубопроводу 15 з нагрівачем 30 і терморегулятором 29, розподільної гребінки 27 для підключення поглиначів і двох электроаспираторов 28 моделі 822 на амортизаторах 26. Всі елементи воздуховода і розподільної гребінки виконані з фторопласту. При негативній температурі зовнішнього повітря терморегулятор підтримує позитивну температуру повітряного потоку, що надходить в поглиначі.
Система відбору проб повітря на пил складається з блоку відбору проб 38 з гнучким шлангом 46, закінчуються шлифом 37, камери підігріву 20, має нагрівач з терморегулятором 31 і шліф 19, ротаметра РС-7 17 з регулятором витрати 32, який з'єднаний гнучким шлангом 21 з пилососом 22. В блок відбору проб вмонтована труба, один її кінець 39, на який надівається фільтротримач з фільтром, виставляється назовні, а інший розташовується усередині павільйону і закінчується гнучким шлангом 46. Гнучкий шланг допомогою шліфа 37 вставляється безпосередньо в шліф, з'єднаний з камерою підігріву 19, або в шліф 10 трубопроводу 4, йде від протилежного кута павільйону, який в свою чергу за допомогою гнучкого шланга 18 і шліфа з'єднується з камерою підігріву. Таким чином забезпечується можливість відбору проб повітря на пил в будь-якому з чотирьох люків. В цей же блок вмонтована трубка 40 для забору проб повітря на сажу. Її зовнішній кінець закінчується спеціальним патроном для фільтру, а на внутрішній кінець надівається гумова трубка, поєднана з электроаспиратором.
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми Світового океану
Майже 3 / 4 поверхні нашої планети займають океани. Вода - дорогоцінна рідина, дар природи нашої планеті. У такій кількості, як на Землі, її немає ніде в Сонячній системі. Вода - це основа всіх життєв ...
Екологічні проблеми міст України
Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішальне зумовлені двома факторами — «демографічним вибухом» другої половини XX ст. та науково-технічною рево ...
Екологічні проблеми енергетики
Енергетика - найважливіший фактор у процесі перетворення природи людиною. Виробництво енергії, її транспортування і споживання набули глобального характеру. Створений людством енергетичний потенціал з ...