Визначення ресурсної цінності техногенних родовищ Кривбасу
У Канаді на фабриці «Коупер Маунтін» розроблена технологія з переробки лежалих хвостів методом вилуговування. В Австралії на фабриці «Кадина « в даний час працює установка для флотації хвостів з відвалів, що містять 0,5-1,5 % міді. У результаті процесу флотації проводиться мідний концентрат, що містить 25 % міді. У Японії на фабриці «Хітачі» переробляють хвости відвалів, накопичених за 5 років роботи фабрики і містять 0,36 % міді, 0,35 % цинку і 5,46 % сірки. Процес переробки хвостів здійснюється флотаційним способом із застосуванням сірчаної кислоти.
Велика увага за кордоном приділяється використанню відходів збагачення для виробництва будівельних матеріалів. У Німеччині на свинцево - цинковому комбінаті «Август Вікторія» налагоджено виробництво вапняно - піщаної цегли, блоків і газобетонних виробів з використанням великої та дрібної фракції хвостів збагачення. Проведено дослідження й встановлено можливість виробництва пористого шиферу і легкого бетону з хвостів з введенням в них відповідних добавок. Гірничо - рудним управлінням США розроблений спосіб виготовлення цегли з хвостів, що містять 65-76 % кварцу і азбестової дрібниці. У Великобританії силікатні хвости фабрик кольорової металургії використовують для отримання будівельних блоків, з яких виготовляються «нагріваючі» стіни. Складовими «нагріваючих стін»є дрібно подрібнені силікатні хвости і пластична речовина [53].
Переробка відвальних хвостів широко поширена в ПАР. Запаси крупнозернистих хвостів зі значним вмістом в них основних цінних компонентів у відвалах збагачувальних фабрик цієї країни досягають 230 млн. т. Підвищенням ефективності технології переробки хвостів займається Національний інститут металургії. В даний час в ПАР хвости переробляються за традиційними схемами з до подрібненням концентрату, включаючи гравітацію або флотацію [1].
Цікаві статті з розділу
Генетично модифіковані організми – міфи та реалії
Населення нашої планети, що стрімко збільшується, спонукало
учених і виробників не тільки інтенсифікувати вирощування сільськогосподарських
культур і худоби, але і почати пошук принципово но ...
Забруднення атмосфери. Знищення озонового шару
У
далеку давнину, коли кількість людей на Землі була порівняно невеликою, а їхній
інтелектуальний і технічний потенціал - дуже слабким, природа практично не
відчувала на собі тиску людини: ...
Система контролю забруднення
З появою людей на Землі
почався вплив їхньої діяльності на кругообіг речовин та енергетичний обмін у
біосфері, почалася трагедія біосфери. Людство, розростаючись чисельно і
розповсюджуючись ...