Умови формування техногенних родовищ
Значними за обсягом техногенними скупченнями є відвали шлаків. Шлаки, також як і хвости збагачення, використовують за двома напрямками: 1) з них до вилучають метали, 2) залишки використовують як нерудні матеріали, головним чином, будівельні. Повертають технологічний процес для до вилучення заліза доменні і сталеплавильні шлаки. З шлаків кольорової металургії до вилучають цинк, свинець, мідь, нікель. У червоних шлаках, одержуваних на алюмінієвих виробництвах, міститься залізо, алюміній, титан, ванадій, цирконій, галій, ніобій, скандій, рідкісні землі. З піритних огірків сірчанокислого виробництва можливий витяг заліза, золота, срібла, кольорових і рідкісних металів.
З золошлакових відходів теплоелектростанцій можливий витяг рідкісних металів, молібдену, глинозему. Однак більша частина шлаків використовується в будівельній індустрії - як заповнювачі для виготовлення бетонів, сировина для виготовлення силікатних цеглин, добрив, облицювальної плитки, склотари, як заповнювачів тепло-і звукоізоляційних матеріалів [10].
Цікаві статті з розділу
Стан і забруднення водних ресурсів
Водні ресурси — це поверхневі і підземні води, придатні для використання в народному господарстві. Водні ресурси є одним з життєво важливих компонентів гідросфери земної кулі та необхідною підва ...
Оцінка стану міської системи м. Києва
Як у нашій
країні, так і у всьому світі загалом в останні десятиліття спостерігається
різке погіршення екологічного стану довкілля, у тому числі системи
«людина-місто». Саме місто з усіма й ...
Ерозійні процеси Красноградського району та заходи боротьби з ними
Ґрунти - органо-мінеральний продукт багаторічної спільної
діяльності живих організмів, води, повітря, сонячного тепла й світла. Це
природні утворення, які характеризуються родючістю - здатні ...