Аналіз забезпечення воднии ресурсами населення і галузей економіки
. У стічній воді КП “Богуславтепловодопостачання” (фінське містечко) по фосфатах - у 1,5 рази, азоту амонійному - у 5,1 разів, ХСК - у 3,9 рази, залізу загальному - у 1,7 разів.
На сьогоднішній день 10 водосховищ та близько 300 штук ставків потребують комплексної реконструкції, причому більшість водосховищ є об”єктами техногенної небезпеки. Деякі з них не мають навіть балансової приналежності. Потребує розчистки саме русло річки Рось та русла її приток. Неефективно працюють водоочистні споруди м.Тараща, Сквира, Тетіїв, Богуслав та інших підприємств, що скидають недостатньо очищені стічні води в р.Рось та її притоки. Також потребують реконструкції споруди ливневої каналізації міст і селищ басейну. Все, що знаходиться на території міст і селищ при випаданні зливових дощів зливається в ливневу каналізацію і без будь-якої очистки потрапляє в річки. Із-за відсутності прибережних захисних смуг хімічні засоби обробітку полів також попадають в поверхневі води. Із-за недосконалої інженерної конструкції гідротехнічної споруди Стеблівського водосховища в літній період систематично виникають надзвичайні ситуації на водозаборі м.Корсунь-Шевченківський, де станція водоочистки не в змозі забезпечити питні потреби населення із-за низької якості води на водозаборі.
Корсунь-Шевченківський водозабір, так як і Богуславський, розміщені в нижніх б”єфах водосховищ, де побудовані ГЕС, що працюють на воді , яка надходить на турбіни з донних водовипусків Стеблівського і Богуславського водосховищ. Дані водосховища мають дуже значні мілководні зони і вода в літній період прогрівається до дна, ідуть інтенсивні процеси гниття рослинних решток. Продукти гниття (сірководень) накопичуються перед дамбами водосховищ, а при роботі ГЕС через донні водовипуски потрапляють на водозабори.[1]
Така складна водогосподарська обстановка піднімає питання управління водними ресурсами на надзвичайно високий рівень суспільної необхідності управління водними ресурсами в басейні р.Рось, забезпечення всіх галузей народного господарства якісною водою, попередження шкідливої дії вод та зменшення наслідків їх негативного впливу.
Потрібно задіяти інтегрований принцип до управління водними ресурсами - будь-яку проблему вирішувати зважаучи на сучасний стан водних об”єктів, земель водного та лісового фонду, антропогенне навантаження та соціальну обстановку в даному регіоні.
Органами місцевого самоврядування розроблені програми по екологічному покращенню водних об”єктів. Але дані програми фактично не фінансуються із - за відсутності коштів в місцевих бюджетах. Тому робота по екологічному покращенню водних об”єктів проводиться лише за рахунок самих лише орендарів. Обсяги цих робіт в зв”язку з їх великою вартістю і об”ємом незначні. Виконуються лише найбільш необхідні роботи: часткові ремонти дамб, гідротехнічних споруд для забезпечення їх роботи в повеневий період , окоска від рослинності для збільшення корисної площі дзеркала та аварійні роботи.
Цікаві статті з розділу
Моніторинг поверхневих вод Сандракського водосховища
Кожен майбутній економіст, спеціаліст народного господарства, кожна свідома людина повинна обов’язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні на ...
Ландшафтна екологія
Ландшафтна екологія – наука про
комплексні взаємовідносини в екосистемах з географічної та екологічної точки
зору. Для позначення просторової взаємодії природних явищ в рамках визначеного
е ...
Проектування безвідходного виробництва з використанням біоконверсійних технологій утилізації відходів тваринництва
Біотехнологія
– напрямок сучасної науки і техніки, головним завданням якого є використання
біологічних процесів, систем і організмів в різних галузях людської діяльності
(сільське господарс ...