Проектування структури моніторингової мережі
Висновки
На сьогоднішній день екологічний стан довкілля Житомирської області потребує впровадження розгалуженої моніторингової системи досліджень.
Спостереження за станом навколишнього природного середовища ведуться лише на двох стаціонарних постах в м. Житомирі. Всі інші показники беруться з постів гідрометеослужби. Про систему моніторингу на підприємствах міста чи області не йде навіть мова.
Всі перелічені факти пов'язані з недосконалою організацією системи моніторингу.
Дуже актуальним і корисним було б створення спеціального відділу (а не лабораторії) по моніторингу стану довкілля регіону, який би займався централізованим впровадженням систем моніторингових досліджень на підприємствах, збором та аналізом інформації по забрудненню природного середовища з подальшим внесенням змін та пропозицій до Обласних, Районних, Міських Рад щодо покращення стану довкілля.
Нажаль існуюча законодавча база моніторингу не є досконалою і вимагає доопрацювання і покращення.
Одним із найперших і найменших кроків по створенню діючої системи моніторингу регіону є розроблення схеми моніторингових досліджень на підприємстві ЗАТ „Житомирський м'ясокомбінат". Керівництво цього виробництва висловило бажання створення такої мережі на власному виробництві при наявності досконало створеної технічної і методичної бази для цього. У системи моніторингових досліджень довкілля є майбутнє, якщо до його втілення залучити всі складові суспільства.
Цікаві статті з розділу
Екологічний стан р. Південний Буг. Характеристика та заходи щодо його поліпшення
В умовах науково-технічного прогресу, коли діяльність
людини набула справді планетарних масштабів, проблема раціонального
використання природних ресурсів, їх відтворення і охорони стає одніє ...
Фiтомелiорацiя мiських екосистем
Зелені насадження - невід'ємна
складова навколишнього природного середовища та, зокрема, міських екосистем. Вони
виконують важливі екологічні функції, до яких належать: очищення та збагаченн ...
Еколого-економічна оцінка техногенних родовищ Кривбасу
У світі за останні декілька десятиліть видобуто більше корисних копалин, ніж за всю попередню історію. Людство, в пошуках нових джерел мінеральної сировини, почало освоювати шельфи і дно морів та океа ...