Забезпечення безпеки робіт при проведенні польових досліджень
При проведенні польових робіт необхідно постійно забезпечувати повну безпеку для людей, безаварійність транспортних засобів та збереження матеріалів польової документації [11].
Під час переїздів до місця практики, в населених пунктах, на стаціонарах, у лагерях та при проведенні маршрутів категорично забороняється самовільні відлучки.
До виїзду на польові, учбові та виробничі практики кожним робіткиком і студнем- практикантам повинні бути ретельно вивчені «Інструктаж по охороні праці». Кожен студент-практикант повинен здати залік по техніці безпеки.
Вихід у маршрут одному в будь-яких районах забороняється. В маршрут повинні назначатися не менше двух людей.
Пересування по темноті забороняється.
При переправах через ріки вброд пішки чи на коні обов’язково повинні бути вжиті заходи попереднього вивченню броду, а в небезпечних випадках- і охоронні заходи.
Керівникам практики дозволяється при пошукових чи рятувальних операціях знімати з роботи людей, припиняти всі виробничі роботи та напрявляти людей на пошуки.
Перед тим, як допустити студента до купання необхідно обстежити водойму з точки зору безпеки при використанні його для купання, визначити місце для купання. Купання студентів дозволяється проводити тільки в спеціально- відведених місцях. Для тих, хто не вміє плавати організовується в спеціально відгорожених місцях глубиною не більш як 1,2 метра. Купання вночі забороняється. Не рекомендується купатися при температурі води нижче 17-19°С і температурі повітря нижче 21-23°С. Продовження купання не повинно перевищувати 15 хвилин. Купання забороняється: без дозволу викладача; в необладнанних місцях; при відсутності відповідальної особи. До студентів, які порушують ці вимоги, застосовуться дисциплінарні стягнення аж до відрахування чи відсторонення від практики.
При укусі змії треба як найшвидше накласти джгут вище місця укусу ближче до рани. Тримати його не більше ніж пів години. Після цього потерпілому негайно вводиться протизміїна сироватка. Рану від укусу промивають кип’яченою водою чи 1% розчином марганцевокислого калію, зволожують марлевими серветками та терміново доставляють до лікарні.
При укусі кліща неможна відривати його від тіла. Вражене місце треба змазати маслом. Кліща потрібно негайно відправити на аналіз.
При укусах отруйних павуків (каракуртів) негайно вводиться противокаракуртова сироватка. При її відсутності місце негайно припікається сірником чи розжареним металевим предметом. Потерпілого необхідно негайно доставити до лікарні.
При тепловому ударі потрібно посадити постраждалого в тіні, зняти одяг, оприскати водою, покласти на голову та грудину холодні примочки, часто їх змінюючи. Якщо у постраждалого нема дихання- зробити штучне дихання та направити до лікаря.
При ударі о твердий предмет чи при падінні може статися пошкодження м’яких тканин та розтягнення зв’язок. Проявляється це у вигляді припухлості у місці поранення, синяка.
Для надання першої допомоги необхідно створити спокій постраждалії ділянці та покласти на нього 3-4 рази холод (кожну годину з перервами по 15 хвилин).
При травмі носа, яка супроводжується кровотечею, треба наклонити голову уперед, зажати при цьому крила носа пальцями на 10- 15 хв. При травмі голови необхідно забезпечити спокій. При транспортуванні постраждалого покласти на спину та покласти під голову подушку. Не можна дозволяти хворому при цій травмі йти у лікарню самостійно.
Діагноз перелому чи вивиху може поставити тільки лікар. Основними ознаками перелому є різка біль, яка посилюється при спробах руху, деформація.
При вивиху відбувається зміщення кісток. При підозри на перелом, вивих, підвивих, розтягнення зв’язок неможна робити спроб до вправлення, тягнути за постраждале місце. Це може призвести до тяжких наслідків. Необхідно створити максимальний спокій, нерухомість частини тіла, щоб вона захоплювала суглоби нижче та вище ушкодженого місця.
При переломі руки чи ключиці руку прижимають до тулуба, закріплюють пов’язкою. Постраждалий повинен бути доставлений у лікарню.
Значну небезпеку при виконаннi польових дослідження становлять метеорологiчнi умови та можливi природнi стихiйнi лиха. Тривалий вплив прямих сонячних променiв при високiй температурi повiтря може викликати «сонячний удар», наслiдком якого може стати тривала втрата працездатностi, а iнколи i смерть. Значну небезпеку становлять природнi стихiйнi лиха: урагани, смерчi, зливи, довготривалi дощi та паводки. Пiд час грози виникає загроза ураження працiвникiв блискавкою.
Керівник експедиції розробляє, а директор інституту археології затверджує правила внутрішнього розпорядку на території тимчасової бази та при виконанні польових робіт.
Перед початком польових робіт усі члени експедиції ознайомлюються під розписку із правилами внутрішнього розпорядку та інструкціями з охорони праці відповідно до професій та виконуємих робіт.
Цікаві статті з розділу
Радіоактивне забруднення
Особливе
місце у забрудненні оточуючого середовища займає радіоактивне забруднення.
Найбільшою з них у всій Європі є Чорнобильська катастрофа яка і стала наслідком
радіоактивного забрудненн ...
Екологічна система
Тема реферату «Екологічна система» з дисципліни «Основи загальної екології».
Екологія (від грец. ойкос (еко) – будинок, житло, логос. –
навчання) – це наука про умови існування живих орган ...
Екологічний стан Ємільчинського району Житомирської області
На
Землі скорочуються ареали і знижується чисельність багатьох видів живих
організмів. Багато з них зникає через діяльність людини.
У
природи ми беремо все необхідне для нашого життя. Ал ...