Характеристика джерел які забезпечують Іваньківський цукровий завод сировиною
Іваньківський цукровий завод знаходиться в північній частині с. ІванькиМаньківського району на лівобережжі р. Кищихи, що впадає в р. Гірський Тікич. Виробничі об’єкти підприємства розташовані неподалік від «технічного» ставку на р. Кищисі (вище за течією на водозборі річки знаходиться понад десяток інших невеликих ставків). Очисні споруди цукрозаводу (поля фільтрації) розташовані на північ від села за 2 км. від заводу.
Проектна виробнича потужність цукрового заводу складає 1710 т. переробки цукрових буряків за добу, чисельність персоналу у виробничий сезон - до 500 чоловік. В останні роки завод працював по 55-70 днів (проти 120-за проектного і 100 за планового режимів роботи). Фактична переробка буряків за сезон 2009 р. склала біля 95 тис. тонн. На перспективу є план намір здійснювати переробку буряків у обсязі до 170 тис. т/ рік за тривалості сезону цукроваріння 100 діб. Джерелом технічного водопостачання Іваньківського цукрового заводу є р. Кищиха, стік якої формується природним притоком та попусками води із ставків. Водозабір здійснюється з водо підвідного каналу (залізобетонного лотка l=50 м), спорудженого за 0,5 км нижче греблі «технічного» ставу. Вода забирається насосною станцією, де встановлені6 насосів, і подається для основного виробництва і для ТЕЦ. «Технічний»став безпосередньо заводом не використовується призначений переважно для накопичування води та регулювання стоку річки у сезон цукроваріння.
Технічна вода після використання для охолодження т технологічних продуктів, агрегатів та обладнання цукрозаводу (т. з. барометричні, конденсаційні, та інші «умовно чисті» води 1-ї категорії з температурою до 40-50°С) частково передається для повторно-послідовного використання у дифузії , промиванні фільтр тканини та осадку, обслуговуванні котлів та ін., основна ж частина (надлишок) цих вод скидається до р. Кищихи в 50 м нижче за течією від водозабору. Сюди ж скидається і теплообмінна вода від систем охолодження компресорів, охолоджувачів турбін ТЕЦ та ін. На підприємстві діє система охолодження стічних вод 1-ї категорії перед їх скидом до річки, що включає бризкальний басейн-охолоджувач з 50 форсунками [31]. Господарсько-питне водопостачання персоналу і, частково, деяких виробництв (відбілювання цукру, лабораторія та ін ), а також ряду соціально - побутових об’єктів здійснюється від власної артезіанської свердловинищо має глибину 100 м і дебіт 6 м3/год. Для доставляння з кагатного поля і відмивання бурякосировини на цукрозаводі існує система оборотного використання т. з. транспортерно-мийних вод 2-ї категорії. Вода після гідротранспорту та відмивання буряків надходить до водозбірника, з якого відкачується у земляні відстійник біля кагатного поля для механічного очищення (освітлення), а потім повертається для використання на ті ж потреби; транспортно-мийний осадок акумулюється у земляних відстійниках. Втрати води у системі компенсується свіжою технічною водою, що подається до мийного відділення для ополіскування буряків та інших потреб. На поля фільтрації загальною площею 47 га подаються забруднені фільтраційні, жомокислі, лаверні та інші виробничі стічні води (води 3-ї категорії), а також побутові стічні води. Всі вищеназвані стічні води розподіляються по картах полів фільтрації для природного очищення і фільтрування у грунт; підсихаючий осадок із земляних відстійників влітку вивозять на поля [9].
Цікаві статті з розділу
Аналіз впливу діяльності станції вулканізації і зміни масел Буран на повітряний басейн та медико-екологічну безпеку
Екологічний аудит - підприємницька діяльність екологічних аудиторів
по здійсненню перевірок господарської діяльності, що здійснює вплив на навколишнє
середовище, а також надання рекомендації ...
Екологічна характеристика території природного заповідника Кам'яні Могили
Актуальність: у наш час степові екосистеми піддались найбільш сильному
антропогенному впливу. Розорювання, зрошення, забудова, вплив хімічних
реагентів, монокультура, вітрова та водна ерозія ...
Моніторинг поверхневих вод Сандракського водосховища
Кожен майбутній економіст, спеціаліст народного господарства, кожна свідома людина повинна обов’язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні на ...