Польові дослідження
Геоботанічний опис ділянок проводили за домінантною класифікацією (Александрова, 1969). Морфологічний аналіз ґрунтових розрізів - з використанням макроморфологічного й мезоморфологічного методів досліджень, відповідно до рекомендацій Розанова (2004) і Кіта (2008). Морфологічний аналіз органічних горизонтів ґрунтів - відповідно до рекомендацій Чорнобая (2000) і Alexander et al. ( 2007).
Інтенсивність потоку CO2 з 0-5 см шару ґрунту в польових умовах визначали методом лужної абсорбції, відповідно до рекомендацій Иванниковой (1992), використовуючи в якості ємностей для лугу пробірки типу Eppendorf на 2,5 мл. Калібрування методу здійснювали з використанням двоканального інфрачервоного аналізатора К-30.
Зразки підстилок відбирали пошарово у п’ятиразовій повторності, а проби ґрунту відбирали у п’ятиразовій повторності з трьох стінок розрізу й також за допомогою ґрунтового бура в радіусі 5 м довкола розрізу до глибини 50 см з кроком 5 см. Свіжовідібрані зразки ґрунту просіювали крізь сито з діаметром отворів 3 мм, переносили у поліетиленові пакети, щільно закривали і зберігали до проведення аналізів при 4°С не більше 10 днів з моменту відбору (Anderson, Domsh, 1974).
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва
Тема контрольної роботи «Екологічні проблеми сільськогосподарського виробництва».
Основне завдання сільського господарства полягає в одержанні високоякісної екологічно чистої продукції ро ...
Ландшафтна екологія
Ландшафтна екологія – наука про
комплексні взаємовідносини в екосистемах з географічної та екологічної точки
зору. Для позначення просторової взаємодії природних явищ в рамках визначеного
е ...
Агроекологічний моніторинг грунтів
Актуальність теми: Багато пізніше, вже в XX столітті, в науці виник термін моніторинг для визначення системи цілеспрямованих повторних спостережень за одним або більше елементами навколишнього природ ...