На місцевому рівні
3 метою вирішення цих питань до участі в реалізації заходів залучено Українську асоціацію користувачів та постачальників холодоагентів, підприємства, наукові установи, експертні та громадські організації відповідної спрямованості, діяльність яких може сприяти належному виконанню вимог Монреальського протоколу в Україні. Завдання, що стоять перед Україною у сфері переходу на виробництво і використання замінників озоноруйнівних речовин, значно складніші, ніж ті, що стоять перед високорозвиненими країнами.
По-перше, Україна запізнилася з початком виконання обов'язків, які випливають з вищезазначених документів.
По-друге, період заміни ОРР на озонобезпечні речовини збігалося в Україні з глибокою економічною кризою. 3 цього випливає, що наша країна не може розраховувати на приватні інвестиції у виробництво замінників ОРР. Дефіцит державного бюджету не дозволяє отримати необхідні асигнування. Ці та деякі інші обставини визначають специфіку екологічної політики України, зокрема її можливості залучитись до вирішення такої глобальної проблеми, як захист озонового екрану.[8]
Висновок
Отже,зробивши деякі дослідження в рамках курсової роботи, ми впевнилися, що в наш час атмосфера забруднюється дуже сильно,бо до природних джерел забруднення приєднуються ще і антропогенні джерела забруднення.
До природних джерел відносяться виверження попелу і газів вулканами, лісові і степові пожежі, насичені солями морські бризки і тумани, пил з еродованих ґрунтів і тонкий пісок пустель, рослинний пилок, мікроорганізми, виділення тварин, а також космічний пил.
Штучне забруднення пов'язане із викидами різних забруднюючих речовин у процесі діяльності людини. За агрегатним складом викиди шкідливих речовин в атмосферу поділяються на газоподібні
, рідкі
і тверді
. Існують такі основні види антропогенних забруднень:теплове,шумове забруднення, електромагнітне та радіаційне забруднення.
На сьогодні основними забруднювачами атмосферного повітря є різні галузі промисловості а саме:
теплоенергетика,
підприємства металургійного комплексу,
нафтовидобувна промисловість,
нафтохімічна промисловість,
автотранспорт,
виробництво будівельних матеріалів.
Наслідками забруднення атмосферного повітря стали такі глобальні проблеми, як:
Ø парниковий ефект;
Ø озонова дірка;
Ø кислотні дощі;
Ø смог.
Також у наш час дуже актуальна проблема-знищення озонового шару.
Основними джерелами знищення озонового шару є:
Ø фреони (хлорфторметани), які використовуються, як холодоагенти в рефрижераторах і побутових холодильниках, як аерозольні розбризкуванні в балончиках із фарбою, лаком, парфумами, для очищення напівпровідникових схем і т. п.
Ø оксиди азоту з двигунів надзвукових транспортних літаків і ракет
Встановлено, що утворення «озонових дір» пов’язане із широким застосуванням в усьому світі речовин, що містять хлор і фтор,піднімаючись нагору, вони розпадаються й утворюють хлор, що і руйнує озон. Один атом хлору здатний розкласти 100 тис. молекул озону! Як наслідок знищення О3-катаракта очей, опіки та рак шкіри у людей, зниження врожайності багатьох культур.
Для збереження озонового шару, були проведені такі заходи:
Ø підписання Віденської конвенції про охорону озонового шару (1985 рік) і Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар (1987 рік)
,
Ø Рамкова конвенція ООН про зміну клімату
(Ріо-де-Жанейро, 1992
Ø Кіотський протокол
, підписаний у м. Кіото (Японія) в грудні 1997 року
Цікаві статті з розділу
Проблеми утилізації твердих побутових відходів в малих містах (а прикладі смт. Ставище)
У результаті неконтрольованих демографічних
процесів ряду азіатських країн відбувся різкий ріст чисельності населення
Землі, що уже перевищує 6,4 млрд. докорінно змінився вплив людини на при ...
Екологія Сумської області
Сумська область розташована в північно-східній частині України. До її
складу входять 18 адміністративних районів та 7 міст обласного підпорядкування:
Суми, Шостка, Конотоп, Ромни, Охтирка, Г ...
Глобальні екологічні проблеми людства. Шляхи їх вирішення
Перед людством постійно виникають багаточисленні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер, інші торкаються значних регіонів світу.
Розвиток сучасної цивілі ...