Основні напрямки покращення меліоративних робіт на Ратнівщині
Кожній сільській раді слід прийняти рішення про введення меліоративного податку, який давав, би можливість акумулювати грошові засоби на періодичні ремонти внутрігосподарської мережі каналів і споруд. Крім того, необхідно повернутись до старої системи господарювання, коли кожен колгосп чи радгосп мав у штаті гідротехніка, причому з освітою, тобто меліоративні системи обслуговували професіонали.
На основі проведених досліджень, з урахуванням масштабів виконаного осушення і його екологічних наслідків, доцільно здійснити заходи по найбільш раціональному використанню болотних комплексів. Передбачається повністю припинити первинне осушення боліт і заболочених земель, зберігаючи їх в природному стані. Зменшення неосушених типових болотних ландшафтів буде сприяти не тільки збереженню природних екосистем і генофонду, специфічної флори і фауни для майбутніх поколінь, але й стабілізації кліматичних та інших екологічних факторів у біосфері, дасть можливість використати ці болота у вигляді еталонів для вивчення закономірностей розвитку природи в умовах зрослого антропогенного тиску.
Із залишених торф'яних боліт частина буде становити заповідний фонд, решта - резервний. Значення останнього буде рости в міру вдосконалення технології і підвищення ефективності використання торфу для потреб народного господарства. Резервний фонд буде мати головним чином ресурсне значення, служити базою для заготівлі ягід і лікарських рослин, створенню штучних і напівштучних плантацій цінних рослин, місцем рекреаційного використання і додаткової заготівлі кормів, які необхідно розширити [14, 4].
На охоронних болотах заказників, заповідників і національних парків планується здійснити заходи по відновленню екологічної рівноваги, зокрема - відтворенню цінних представників флори і фауни, що дасть можливість додатково одержати матеріали для їх штучного розмноження і виведення більш продуктивних форм. Крім того, намічено припинити неорганізований збір ягідних і лікарських рослин.
На осушених землях поряд із заходами по підвищенню продуктивності сільськогосподарського виробництва потрібно добитися зниження виробітку торфу. Для цього переорієнтувати основний напрям ведення сільського господарства в бік розвитку м'ясо-молочного тваринництва. З цією метою терміново провести реконструкцію старих малоефективних і не благополучних в екологічному відношенні меліоративних систем, знизити шкоду, якої вони завдають навколишньому середовищу і галузям народного господарства, впровадити ґрунтозахисну систему землеробства, що включає поряд з іншими заходами створення полезахисних лісових насаджень. Це буде сприяти збереженню родючості ґрунтів і зниженню забруднення поверхневого стоку продуктами ерозії.
Цікаві статті з розділу
Загальна екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки
річка
басейн атмосфера забруднюючий
Спостереження
за довкіллям набули практичного значення ще на початку розвитку людства,
оскільки кожному індивіду, щоб вижити, необхідно було мати певну суму з ...
Вплив теплових електростанції на навколишнє середовище. Шляхи зниження негативного впливу на навколишнє середовище
Споживання
енергії є обов'язковою умовою існування людства. Наявність доступною для
споживання енергії завжди було необхідно для задоволення потреб людини,
збільшення тривалості та поліпшен ...
Екологічні проблеми сільського господарства в Україні
В умовах науково-технічного прогресу значно ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала опановува ...