Характеристика підприємства, як джерела виробництва залізобетонних фасонних виробів
Остаточна обробка залізобетонних виробів проводиться в 2-му виробничому корпусі. Очищення виробів від облою і їх фарбування проводиться вручну. Фарби використовуються водорозчинні. Приміщення 2-го виробничого корпусу витяжною вентиляцією не обладнані, викидів забруднюючих речовин в атмосферу не відбувається.
Виготовлення пластикових пресформ для фасонних залізобетонних виробів здійснюється на столах, оснащених місцевою механічною витяжною вентиляцією. Забруднене повітря віддаляється від столів виготовлення пресформ вент. установкою В-3 і через вент.трубу перетином 0,3м х 0,3м і висотою 11м викидається в атмосферу (джерело викиду №7).
Ремонтно-профілактичне фарбування будівель і устаткування, при проведенні регламентних робіт в період з 1.05 по 30.08, здійснюється з допомогою кисті та вала. Ремонтно-профілактичні фарбувальні роботи виконуються однією бригадою малярів, що працюють по всій території. Місце проведення фарбувальних робіт представлено як умовний майданчик і є неорганізованим джерелом викиду пари розчинника в атмосферу (джерело викиду №8).
Ремонтно-профілактичні зварювальні роботи здійснюються одним апаратом електродугової зварки, на стаціонарному посту, оснащеному місцевою механічною витяжною вентиляцією. Забруднене повітря віддаляється від зварювального поста вент. установкою В-4 і через вент.трубу діаметром 0,3м і висотою 6м викидається в атмосферу (джерело викиду №9). В цьому ж джерелі викиду врахована витрата електродів, що використовуються по всій території промплощадки.
Теплопостачання адміністративних, побутових і виробничих приміщень здійснюється 3-ма опалювальними котлами КЧМ, що працюють на вугіллі. Продукти згоряння вугілля викидаються в атмосферу через димарі з природною тягою діаметром 0,2м і висотою 8м кожен (джерела викиду №№10,11,12). Запас вугілля зберігається в закритому приміщенні.
Для здійснення вантажних і пасажирських перевезень ПП „Гранд” налічує 2-а навантажувачі з дизельним двигуном, 1 вантажний автомобіль, що працює на зрідженому газі, 1 на бензині і 2 з дизельним двигуном. Щорічно підприємство використовує до 5 тонн зрідженого газу, 15 тонн бензину і 15 тонн дизпалива. Підприємство не має своїх підрозділів для здійснення ремонту автотранспорту. Тому ремонт автотранспорту, його миття, фарбування, регулювання паливної апаратури, а також ремонт радіаторів і вулканізація камер, здійснюється сторонніми організаціями за договорами. Оскільки фірма не є спеціалізованим автопідприємством, виїзд/виїзд автотранспорту відбувається протягом всього робочого дня. Місце роботи автотранспорту є неорганізованим джерелом викиду вихлопних газів в атмосферу (джерело викиду №13). Заправка автомобілів здійснюється на міських АЗС.
На ПП „Гранд” виробництва та технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування відсутні.
Підприємство працює цілорічно. На підприємстві здійснюється повний технологічний цикл по виробництву залізобетонних фасонних виробів (тротуарних плит, заборів, декоративних виробів і ін.) та фасування цементу в мішки.
Щорічно на ПП „Гранд” виробляється до 75000 тон фасованого цементу та до 15000 тон залізобетонних виробів.
До складу технологічного устаткування основного виробництва входять дозатори, змішувачі, вібратори та ін. установки.
До складу допоміжного виробництва входять котли для обігріву приміщень, апарат електрозварювання, місце фарбування та сушки, автотранспорт.
Цікаві статті з розділу
Природоохоронна діяльність на територіях природно-заповідного фонду України
Одним з ефективних заходів охорони довкілля
є заповідання. Більш як 100 років минуло з часу започаткування активної форми збереження
й відтворення незайманих ландшафтів в Україні. На 1 січня ...
Моніторинг екологічного стану ґрунтів сільськогосподарського призначення
Проблема збереження ґрунтового покриву сільськогосподарських угідь та родючості ґрунтів набула загрозливих масштабів. Це пов’язано зі значною розораністю території, із збільшенням викидів у земл ...
Екологічна криза сучасності
Стосунки біологічної системи і довкілля в процесі еволюції прагнуть
оптимальності. Але вони не завжди є гармонійними. Зміни життєвоважливих для
біологічної системи параметрів зовнішного сере ...