Огляд літератури
Чим менше розмір часток пилу, тим легше вони прилипають до поверхні апарату. Пил, у якої 60-70% часток мають діаметр менше 10 мкм, поводять себе як схильні до злипання, хоча той же пил з розміром частинок більше 10 мкм має гарну сипучисть.
За злипання пил ділять на 4 групи:
) Ті що не злипаються - суха шлакова, кварцова; суха глина.
) Ті що слабо злипаються - коксова; магнезитова суха; апатитова суха; доменна; колашникова летюча зола, яка містить багато неспалених продуктів; сланцева зола.
) Ті що середньо злипаються - торф'яна, волога магнезитова; металева, що містить колчедан, оксиди свинцю, цинку та олова; сухий цемент; летюча зола без недопалювання; торф'яна зола; сажа, сухе молоко; борошно, тирса.
) Ті що сильно злипаються - цементна; виділена з вологого повітря; гіпсова і алебастрова; містить нітрофоск, подвійний суперфосфат, клінкер, солі натрію; волокниста (азбест, бавовна, шерсть)
Зі злипанням тісно пов'язана інша характеристика пилу - сипучість.
Сипучість пилу оцінюється за кутом природного укосу, який приймає пил в свіжонасипаному стані.
Абразивність частинок. Абразивність пилу характеризує інтенсивність зносу металу при швидкостях газів і концентраціях пилу. Вона залежить від твердості, форми, розміру та щільності частинок. Абразивність враховують при розрахунках апаратури (вибір швидкості газу, товщини стінок апаратури та облицювальних матеріалів).
Змочуваність частинок. Змочуваність частинок водою впливає на ефективність мокрих пиловловлювачів, особливо при роботі з рециркуляцією. Гладкі частинки змочуються краще, ніж частки з нерівною поверхнею, оскільки останні в більшою мірою виявляються покритими абсорбованою газовою оболонкою, що ускладнює змочування.
За характером змочування всі тверді тіла поділяють на 3 основні групи:
) гідрофільні матеріали - добре змочується (кварц, большінсть силікатів і окислених мінералів, галогеніди лужних металів);
) гідрофобні матеріали - погано змочуються (графіт, вугілля, сірка);
) абсолютно гідрофобні (парафін, тефлон, бітуми).
Гігроскопічність частинок. Здатність пилу вбирати вологу залежить від хімічного складу, розміру, форми і ступеня шорсткості поверхні частинок. Гігроскопічність сприяє уловлювання частинок в апаратах мокрого типу.
Електрична провідність шару пилу. Цей показник оцінюється за питомою електричною опорою шару пилу, яке залежить від властивостей окремих частинок (від поверхневої та внутрішньої електропровідності, форми і розмірів часток), а також від структури шару пилу і параметрів газового потоку. Воно має істотний вплив на роботу електрофільтрів.
Залежно від питомої електричної опори пилу ділять на 3 групи:
1) низькоомний пил < . При осадженні на електроді частинки пилу миттєво розряджаються, що може призвести до вторинного винесення;
) пил з = - . Такий пил добре вловлюється в електрофільтрі, так як розрядка часток відбувається не відразу, а протягом часу, необхідного для накопичення шару;
) пил з> - . Вловлювання пилу цієї групи в електрофільтрах викликає великі труднощі. Частинки пилу цієї групи утворюють на електроді пористий ізолюючий шар.
Електрична зарядженість частинок. Знак заряду частинок залежить від способу їх утворення, хімічного складу, а також від властивостей речовини, з якими вони стикаються. Цей показник впливає на ефективність уловлювання в газоочисних апаратах (мокрих пиловловлювачів, фільтрах та ін.), на вибухонебезпечність і адгезійні властивості частинок.
Здатність частинок пилу до самозаймання та утворення вибухонебезпечних сумішей з повітрям. Горючий пил внаслідок сильно развитої поверхні контакту частинок з киснем повітря (близько 1 ) здатен до самозаймання та утворення вибухонебезпечних сумішей з повітрям. Інтенсивність вибуху пилу залежить від її хімічних та термічних властивостей, від розмірів і форми частинок, їх концентрації в повітрі, від вологовмісту та складу газів, розмірів і температури джерела запалення та відносного вмісту інертного пилу. Здатністю до запалення володіє деякий пил органічних речовин, що утворюються при переробці барвників, пластмас, волокон, а також пил металів: магнію, алюмінію та цинку.
Цікаві статті з розділу
Заходи по покращенню стану атмосферного повітря
Для
того щоб покращити повітряний стан необхідно провести ряд заходів, а саме :
технологічні
;
архітектурно
- планувальні ;
санітарно
- технічні ;
законодавчі
;
Схема
роботи цикло ...
Наукові основи раціонального користування та управління навколишнім середовищем
Тема контрольної роботи "Наукові
основи раціонального користування та управління навколишнім середовищем".
В умовах зростаючого
антропогенного впливу на навколишнє середовище оч ...
Характеристика екологічної ситуації в місті Запоріжжя
Головною задачею курсового проекту є визначення основних факторів впливу на навколишнє середовище природних та техногенних чинників. Визначити основні фізико-географічні процеси, які розвиваються на т ...