Екологічні дослідження геологічної структури та рельєфу як складових формування стану довкілля
З метою запобігання поширення ерозійних процесів необхідно уникати розорювання крутих схилів, долин балок, необхідно садити захисні лісові смуги, напівкільцеві насадження в верхів’ях діючих ярів.
До негативних фізико-географічних процесів, що також можуть спричиняти поширення екологічного стану території слід віднести розвіювання пісків на боровій терасі, там де вони не закріплені посадкою сосни.
Сучасні суфозійно-просадкові явища спостерігаються на плоских поверхнях лесових терас та межиріч. Вони пов’язані з застійними явищами, утворенням невеликих озер та боліт, внаслідок ущільнення лесових порід при намоканні. Серед сучасних негативних процесів природно-антропогенного походження, що також спричиняють погіршення екологічного стану можна відзначити руйнування берегів Червонооскільського водосховища. Це призводить до вилучення родючих земель, до обміління.
У межах району має місце підтоплення. Це переважно населені пункти, що знаходяться в заплавах річок. У Первомайському районі це м.Первомайський, с. Грушине, с. Жовтневе, с. Дмитрівка [9].
Крім того, негативний вплив на навколишнє природне середовище спричиняє видобування корисних копалин (кар’єри з видобування сировини для виробництва будівельних матеріалів).Серед корисних копалин Первомайського району - кам’яна сіль, природний газ (Єфремівське газоконденсатне родовище), цегляно-черепична сировина, будівельний пісок (Петропавловське родовище), тугоплавкі глини ( Первомайське родовище).
Таким чином, на екологічний стан, його зміну, території району впливають як сучасні природні процеси так і безпосередньо господарська діяльність людини.
Цікаві статті з розділу
Виробництво електроенергії на АЕС та вплив АЕС на довкілля
В наш час дуже актуальною проблемою
для всього людства є енергозабезпечення. З кожним роком традиційних
енергетичних джерел таких як нафта, газ та вугілля становиться все менше і
менше, і ц ...
Характеристика джерел забруднення атмосферного повітря в басейні річки
Борошномельне
виробництво, завдання якого полягає у переробці зерна на харчове та фуражне
борошно (рос. - мука), є одним з найдавніших надбань людської цивілізації,
коріння якого сягають у надра пе ...
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...