Визначення величини ризику
Рисунок 2.5 - Залежність СПЖ від часу перебування в умовах забрудненого повітря протягом 5 годин за цілий рік
Рисунок 2.6 - Залежність СПЖ від часу перебування в умовах забрудненого повітря протягом 24 годин за цілий рік
Графіки розподілу ризику від перебування на забрудненому повітрі протягом 5 та 24 годин відповідно (для цілого року) з урахуванням сумації ЅО2 та NO2 представлені на рис.2.7 та 2.8 відповідно.
Рисунок 2.7 - Розподіл ризику від перебування на забрудненому повітрі протягом 5 годин за цілий рік
Рисунок 2.8 - Розподіл ризику від перебування на забрудненому повітрі протягом 24 годин за цілий рік
Аналіз графіку залежності СПЖ від часу перебування в умовах забрудненого повітря домішками ЅО2 та NO2 за місяць січень (рис.2.1)дає змогу зробити висновок, що залежність є прямо пропорційною. Це означає, що зі збільшенням часу перебування в умовах забрудненого повітря збільшується і показник скорочення тривалості життя. При цьому вклад газу SO2 в СПЖ є більшим. Але, виходячи з того, що ці речовини володіють ефектом сумації, їх спільний вплив на СПЖ має більші показники і більш негативні наслідки. Аналогічна ситуація спостерігається і для лютого (рис.2.2).Аналіз графіку залежності ризику СПЖ від часу (рис.2.3) робиться відносно лінії значення ризику СПЖ 1*10-6, вище якої умови середовища вважаються небезпечними, а нижче - допустимими. Знаходиться точка перетину цієї лінії з графіком залежності ризику СПЖ від часу. У даному випадку це точка, що відповідає значенню часу - 3,8 години (з урахуванням ефекту сумації) для січня і 3,5 години для лютого. Отже, перебування в умовах повітря, забрудненого газами ЅО2 та NO2 є безпечним лише протягом 3,8 годин в січні і 3,5 годин в лютому.
Аналіз графіків розподілу ризику СПЖ по місяцях відповідно 5-ти та 24-годинного перебування на "забрудненому" повітрі показує, що найбільш небезпечними умови середовища спостерігалися у лютому, а найбільш безпечними - у жовтні, які були відповідно найбільшими та найменшими за рік. Такі значення можуть бути пов'язані зі зміною кліматичних умов, а саме у лютому, різке зниження температури, призводить до інтенсивного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, через централізовану систему опалення міста, а інтенсивність дощових опадів у жовтні призводить до зниження концентрацій забруднюючих речовин, шляхом їх "змивання".
Аналіз графіків розподілу ризику від перебування на забрудненому повітрі протягом 5 та 24 годин (рис. 2.7 та рис. 2.8 відповідно), доводить, що перебування в умовах повітря, забрудненого газами ЅО2 та NO2 на протязі цілого року є небезпечним, особливо, враховуючи ефект сумації, яким володіють дані забруднюючі речовини.
Виходячи з даного варіанту, можна зробити висновок, що проживання людиною в таких умовах, на протязі років може призвести до небажаних негативних наслідків у зв’язку з впливом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, на стан здоров'я людини.
Цікаві статті з розділу
Екологія міських систем
Що являє собою місто? Передусім,
місто уже на початку свого існування являло собою факт концентрації населення
знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села характерним і донині є
протиле ...
Моделювання і прогнозування стану водного об’єкта внаслідок антропогенного впливу
У світі все живе пов'язане з водою і значною мірою складається з води.
Академік В.І. Вернадський зазначав, що "вода стоїть осібно в історії нашої
планети, не має природного тіла, яке мо ...
Екологічні проблеми озера Сасик
Тема мого дослідження – екологічні проблеми озера Сасик. Ця тема була, є і завжди буде актуальною. Екологія має багато визначень: наука про будинок, місцеперебування; наука про вивчення взаємин ...